Reklama

Artykuł

Powrót z wakacji: 10 aplikacji podwajających twoją efektywność w biurze

Samuel Marc

Opublikowany

Lato nieubłaganie zbliża się do końca, a zatem powoli czas wrócić do pracy. Jednak nie załamujmy się! Jest to idealny czas, aby oprzeć swoją pracę na nowych zasadach i wdrożyć swoje postanowienia, które podjęliśmy z nadejściem nowego roku. Być bardziej produktywnym, nie rozpraszać się, nie zapominać o spotkaniach, przestać gubić ważne dokumenty, wstawać dużo wcześniej…, itp.

Przygotowaliśmy 10 aplikacji, które pomogą ci wrócić do pracy pełnym sił i zapału.

Powrót z wakacji: 10 aplikacji podwajających twoją efektywność w biurze

Momentum

Masz problemy z koncentracją, gdy nad czymś pracujesz? Uruchom swoją przeglądarkę internetową i zastąp stronę domową witryną Momentum. Pozwoli ona ukryć w Chromie najczęściej otwierane strony, zakładki itp. Zamiast tego pojawi się ładna grafika wsparta codziennie innym hasłem motywującym. Dzięki temu skupisz się na konkretnym zadaniu, a nie na otwieraniu od razu kilkunastu kart z różnymi stronami oraz odwiedzaniu po raz kolejny Facebooka.

Zainstaluj rozszerzenie Momentum dla Chrome

Pocket

pocketPocket to mała aplikacja służąca do zapisywania ciekawych linków, które spotkamy w Internecie. Wpadłeś na ciekawą stronę w czasie przerwy? Nie marnuj czasu na czytanie w pracy. Wrzuć go do Pocketa, a potem przeczytaj na smartfonie czy tablecie po pracy bądź w domu na komputerze. Dodatkowym plusem jest to, że przeczytasz artykuł bez dodatkowych reklam. Wisienką na torcie jest automatyczna synchronizacja twoich urządzeń i zapisu treści, abyś mógł przeczytać je nawet będąc offline. Będzie to idealny sposób na czytanie w metrze czy innym środku transportu.

Pobierz Pocket dla iOS-a, Androida, Maca
Dostęp poprzez stronę Pocketa
Zainstaluj rozszerzenie Pocket dla Firefoxa, Chrome’a, Safari

Focus Booster

Focus Booster to mała aplikacja, która zachwyci osoby mające problem z koncentracją. Ta aplikacja pomoże ci skoncentrować się na jednym zadaniu. Określa cykle praca – odpoczynek. Czas pracy jednego cyklu określony jest na 25 minut (domyślnie). Po tym czasie należy zrobić krótką 5 minutową przerwę. Po 4 cyklach pracy robimy sobie dłuższą, 15–20 minutową przerwę. Focus Booster poinformuje cię o zakończeniu każdego etapu, żebyś dokładnie wiedział, kiedy trwa konkretny cykl.

Pobierz Focus Boostera dla systemu Windows, Mac
Dostęp poprzez stronę Focus Boostera

f.lux

Ta aplikacja jest jedną z naszych ulubionych. Jeśli twoja egzystencja ogranicza się jedynie do siedzenia przed ekranem komputera, to prawdopodobieństwo, że twoje oczy na koniec dnia będą zmęczone, jest bardzo wysokie. Dość z tym! F.lux automatycznie zmieni kolor twojego ekranu w zależności od natężenia światła, aby zapewnić optymalny komfort oczom.

Pobierz f.lux dla systemu Windows, Mac

Glimmer

GlimmerGlimmer to budzik na Androida, o jakim każdy z nas marzy. Jeśli nienawidzisz być wyrywany ze snu nieznośnym rykiem budzika, to z pewnością pokochasz tę aplikację. W rzeczywistości jest to połączeniu dźwięku i światła, które na 30 minut przed ustaloną godziną zacznie cię wybudzać. Ekran stopniowo będzie się podświetlał przy akompaniamencie śpiewu ptaków. Dla najbardziej opornych istnieje opcja głośnego dźwięku, który wydobędzie się minutę po czasie alarmu.

Pobierz Glimmer dla Androida

Divide

DivideDivide to bardzo prosta aplikacja, która pozwala połączyć życie osobiste i zawodowe w swoim telefonie. Polega ona na odpowiedniej synchronizacji poczty e-mail, kalendarza i kontaktów. Powiesz jednak, że nie chcesz mieszać życia osobistego z zawodowym. I bardzo dobrze. Aplikacja jest w stanie rozdzielić te obszary. Masz wolną rękę w celu ustalenia zasad korzystania z tego programu.

Pobierz Divide dla systemu iOS, Android

Google Drive

Z Google Drive, nigdy nie zapomnisz już ważnych plików z domu. Przestrzeń do przechowywaniu plików w chmurze Google integruje się zarówno z systemem Windows, jak i Mac OS. Możesz od razu zapisywać swoje pliki w chmurze. Nie musisz ich wysyłać poprzez maila. Dostęp do każdego pliku znajdującego się w Google Drive będziesz mógł uzyskać za pośrednictwem telefonu, tabletu i komputera.

Pobierz Google Drive dla systemu iOS, Android, Windows, Mac
Dostęp poprzez stronę Google Drive

Cal

Naszym zdaniem jest to najlepszy kalendarz zarówno dla systemu iOS, jak i Androida. Piękna grafika w połączeniu z ogromną funkcjonalnością. Czy potrzeba czegoś więcej? Cal pozwala mieć na uwadze zaplanowane spotkania biznesowe dzięki kompatybilności z ActiveSync, czyli protokołem Microsoftu. Aplikacja jest pełna sztuczek, które mogą zachwycić jej użytkowników.

Pobierz Cal dla systemu iOS, Android

Evernote

EvernoteJest to jeden z najlepszych programów do tworzenia notatek. Możesz przechowywać tu dosłownie wszystko: dokumenty tekstowe, listy zakupów, zdjęcia, nagrania audio i wideo, rysunki, filmy, przepisy i wiele innych rzeczy. Każda notatka synchronizowana jest online i do wszystkich dostępnych urządzeń, abyś nigdy niczego nie zapomniał. W ten sposób nie potrzebny ci będzie tradycyjny notatnik, tylko urządzenie z zainstalowanym Evernote’em!

Pobierz Evernote dla systemu iOS, Android, BlackBerry, Windows, Mac

Dostęp poprzez stronę Evernote

Google Now (Wyszukiwarka google)

Google od dawna jest naszym sprzymierzeńcem w biurze. Dzięki niemu możemy sprawdzić poprzez aplikację Google Now, jaka będzie pogoda, czy nie staniemy gdzieś w korku, zobaczymy aktualne wykresy giełdowe lub nadchodzące terminy spotkań. Wystarczy tylko korzystać z usług Google (Gmail, Google Maps, itp.), aby ta aplikacja Google była na bieżąco z naszymi potrzebami. W zasadzie nie zdążysz ruszyć palcem, a Google Now będzie już znało odpowiedź.

Pobierz Wyszukiwarkę Google dla Androida

Korzystanie z tych 10 programów i usług przez cały rok pomoże ci z pewnością uzyskać wyższą wydajność w pracy. To idealne rozwiązanie na pierwsze jesienne słoty.

Zobacz także:

Wybór Sama: najlepsza przeglądarka internetowa na Androida

Śpij spokojnie, czyli lista najlepszych aplikacji do… snu!