Poradnik – Windows Live Messenger łączy się ze Skype

Poradnik – Windows Live Messenger łączy się ze Skype

Poradnik Skype zamiast MSN Messenger

Kiedy Microsoft kupił Skype, postanowił zamknąć komunikator Windows Live Messenger. Na polskim rynku nie stanowi to wielkiego wydarzenia, ale jeśli kontaktujesz się ze znajomymi lub rodziną z zagranicy, możesz napotkać na trudności. Windows Live Messenger, znany też pod nazwą MSN Messenger, to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Z tego powodu przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy korzystali z Windows Live Messengera. Jak zamienić MSN Messengera na Skype? Jak zaimportować kontakty? Jakie mamy inne możliwości komunikacji? Odpowiemy na te pytania.

Skype zastepuje Windows Live MessengerJak zaimportować kontakty Windows Live Messenger do Skype?

Najprostszą opcją jest postąpić zgodnie z wolą Microsoftu – zaimportować kontakty z MSN do Skype. Przygotowaliśmy dokładny poradnik jak to zrobić krok po kroku:

Skype zamiast Windows Live Messengera – jak zamienić

Skype – co to jest?

Nie znasz Skype’a? Czujesz się obco w tym nowym programie? Przeczytaj nasz poradnik dla początkujących:

Jak rozpocząć korzystanie ze Skype i dzwonić za darmo przez internet?

Animacje i ukryte emotikony na Skype: czy znasz je wszystkie?

Jak współdzielić ekran podczas rozmowy Skype?

Rozmawiaj ze znajomymi z Windows Live Messengera za pomocą innego programu

Programy używające protokołu MSN (głównego protokołu komunikacji używanego w Windows Live Messenger) będą mogły być używane do końca marca 2014 roku. Takim komunikatorem jest popularny Pidgin.

Programy używające protokołu XMPP (Digsby, Trillian),  będą mogły korzystać z sieci Messengera do końca października 2013 roku.

Uwaga! Jeśli chcesz używać zewnętrznych programów, to nie wolno Ci przejść na Skype. Kiedy połączysz kontakty z Windows Live Messengera ze Skype, od tej operacji nie ma odwrotu i nie można będzie korzystać z zewnętrznych komunikatorów. Niestety protokół Skype nie jest obsługiwany przez żaden inny multikomunikator.

Alternatywy dla Windows Live Messenger

W Polsce niekwestionowanym królem komunikatorów jest Gadu Gadu w trzech różnych smakach: GG 9, GG 10 i GG 11. Jeśli chcemy porozmawiać z całym światem to najlepszym wyborem wydaje się… Skype właśnie. Co zrobić, kiedy i Skype nam nie podchodzi…

Facebook Messenger na pulpit Windows PCFacebook Messenger dla Windows – jeśli używamy Facebooka, to zapewne większość naszych znajomych ma tam konta. Aplikacja Facebook Messenger daje nam dostęp do czatu z Fejsa prosto na pulpicie naszego PC. Nie trzeba mieć otwartej przeglądarki, aby do kogoś zagadać. Facebook Messenger ma też tę zaletę, że portal Facebook popularny jest na całym świecie, istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że nasi znajomi z Windows Live Messengera maja tam konto i możemy z nimi rozmawiać za pomocą Facebooka właśnie.

Komunikator PidginPidgin to znakomity wybór dla miłośników kompletnej niezależności. Pidgin to multikomunikator. Za jego pomocą możemy czatować ze znajomymi z sieci Gadu Gadu, Facebooka, Google Talk czy ICQ i każdą siecią wpierającą protokół XMPP. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby fioletowy Gołąb (z ang. pidgin) stał się centrum naszego komunikatorowego świata.

Powiązane pliki:

Pobierz Skype na Windows

Pobierz Skype na Windows 8

Pobierz Skype na Mac

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji