Poradnik FIFA 14 na iPhone, iPad i Android: sterowanie

Poradnik FIFA 14 na iPhone, iPad i Android: sterowanie

Kolejna odsłona gry FIFA zadebiutowała na urządzeniach mobilnych. W najnowszą produkcję EA Sports możemy grać na telefonach i tabletach z systemem Android, a także na urządzeniach iPhone oraz iPad. FIFA 14 wprowadza zupełnie unikany tryb sterowania dotykowego. Z naszego poradnika dowiecie się, jak z niego korzystać.

UWAGA: Warto pamiętać, że w grze FIFA 14 jest dostępny również tradycyjny tryb sterowania przy użyciu wirtualnych przycisków. Wybór sterowania jest dostępny w każdej chwili w menu ustawień gry.

Kontroluj piłkarza

fifa 14 mobile

Wybierz piłkarza, którym chcesz sterować i przytrzymaj na nim palec do momentu, gdy pojawi się pod nim biały okrąg. Następnie przeciągnij ten okrąg w pożądanym przez Ciebie kierunku. W ten sposób piłkarz będzie biegł tam, gdzie zechcesz.

Atak

fifa-14-mobile

Kiedy jesteś w posiadaniu piłki i chcesz podać ją innemu zawodnikowi wystarczy, że dotkniesz palcem piłkarza, któremu chcesz podać. Podobnie dokonujesz też strzału, po prostu dotknij ekranu w tym miejscu gdzie chcesz kopnąć.

Obrona

W momencie, gdy chcesz przejąć piłkę, należy klikać na futbolówkę. Wtedy twój zawodnik będzie dokonywał próby przejęcia piłki.

Bieganie

Aby poruszać się szybciej po boisku należy przytrzymać palec w dowolnym miejscu na ekranie. W tym samym momencie innym palcem możemy swobodnie kontrolować kierunek poruszania się piłkarza. Tryb dotykowy pozwala na wygodne wyprzedzanie przeciwników i dobre rozgrywanie akcji.

Precyzyjne strzały

fifa-14-mobile

Jeśli chcesz dokonać precyzyjnego strzału, to przeciągnij palcem od piłki do pożądanego celu. W zależności od tego, z jaką szybkością i sprawnością tego dokonasz, taki będzie efekt końcowy. Możesz przesuwać palec wolnej i precyzyjniej lub zdecydować się na szybki, efektowny strzał.

Pressing

W sterowaniu dotykiem łatwo jest panować nad pressingiem wobec przeciwników. Jeśli, któryś z rywali jest w pobliżu naszego zawodnika, wystarczy na niego kliknąć. Nasz zawodnik odpowiednio zareaguje i będzie starał się odebrać piłkę. Pamiętaj, aby przyśpieszać dla zwiększenia skuteczności akcji.

Wymuś wyjście bramkarza

fifa 14 mobile

Jeśli chcemy, aby bramkarz wyszedł z bramki i rozpoczął obronę, należy przytrzymywać na nim palec tak długo, aż pojawi się biały okrąg. Wtedy kontrolujemy go, podobnie jak piłkarza, który jest w posiadaniu piłki.

Przejęcie piłki

Gdy na boisku znajduje się piłka, przy której nie ma żadnego gracza, wystarczy skierować naszego piłkarza w jej kierunku. Wybierz go, przytrzymując na nim palec, a następnie wyznacz mu odpowiedni kierunek.

Zmuś obrońców do działania

Czasem obrońcy nie są zbyt żwawi, należy więc wybrać jednego z nich poprzez przytrzymanie palcem. Następnie skierować piłkarza w pożądanym kierunku.

Wślizg

W momencie, gdy nie posiadamy piłki, a chcemy ją odebrać nieco bardziej agresywnie – wystarczy przesunąć palec w kierunku futbolówki. Należy oczywiście uważać, by zbyt brutalnie nie potraktować przeciwnika. Takie zagranie może skończyć się czerwoną kartką.

Te kilka porad powinno zapewnić Ci zwycięstwo w najbliższym meczu. Teraz wszystko zależy od Ciebie!

Który sposób sterowania wolicie w FIFA 14?

Powiązane artykuły:

Powiązane programy:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji