Reklama

Artykuł

Polskie aplikacje do kupowania i czytania ebooków na Androida oraz iOS

Kamil Mizera

Opublikowany

Cyfrowe książki stają się coraz popularniejsze również w Polsce. Na naszym rodzimym rynku e-czytelniczym nie brakuje księgarni, które oferują e-booki. By jednak móc czytać e-książkę, trzeba skorzystać albo ze specjalnego czytnika, albo z aplikacji na tablet lub smartfon. Rozumieją to cyfrowi księgarze i oczywiście oferują aplikacje, dzięki którym można się u nich zaopatrzyć w książkę i ją przeczytać.

Generalnie aplikacji do czytania e-booków nie brakuje ani w Google Play, ani w App Storze. Wystarczy zajrzeć do tych sklepów, by znaleźć sporo ciekawych rozwiązań (sprawdź nasz artykuł: Aplikacje na tablet z Android do czytania ebooków). Obok aplikacji, które stanowią po prostu czytniki ebooków, istnieje cała gama programów stworzonych przez e-księgarnie. Oto lista aplikacji, dzięki którym kupicie i przeczytacie e-booka.

Polskie aplikacje do kupowania i czytania ebooków na Androida oraz iOS

Woblink

Woblink to prosta w obsłudze aplikacja stworzona przez e-księgarnię o tej samej nazwie. Za jej pomocą można przejrzeć katalog e-booków oraz kupić wybrane pozycje. Zapisują się one w wirtualnej biblioteczce, do której mamy dostęp z poziomu aplikacji. Woblink umożliwia także otwieranie kupionych pozycji w samej aplikacji, a czytnik e-książek działa płynnie i ma czytelny interfejs. Można za jego pomocą kontrolować rozmiar czcionki, jasność tła czy dodawać zakładki.

Pobierz Woblink: iOS, Android

Nexto Reader

Jest to aplikacja od Nexto.pl, która daje dostęp do konta w księgarni, biblioteki, zakupionych pozycji oraz katalogu z ofertą Nexto. Reader ma czytelny interfejs, choć pod względem wyglądu odbiega on od obecnych standardów. Pobranie książki w aplikacji trwa dość długo, a samo jej wyświetlanie pozostawia sporo do życzenia. Strony przewijają się wolno, a zdjęcia nie skalują się w trybie poziomym.

Pobierz Nexto Reader: iOSAndroid

Legimi

Jak poprzedniczki, również aplikacja Legimi daje dostęp do katalogu księgarni oraz biblioteki z naszymi pozycjami. Interfejs Legimi jest dość toporny i mało nowoczesny. Szczęśliwie aplikacja ma prostą nawigację. Legimi to dość specyficzna księgarnia, gdyż promuje ona model abonamentowy. Dlatego też sama aplikacja ma wbudowany specjalny licznik, ile czytaliśmy w danym dniu.

Pobierz Legimi: iOSAndroid

Ebookpoint

Kolejną aplikacją polskiej e-księgarni, jest Ebookpoint. Aplikacja ta również oferuje dostęp do katalogu oraz biblioteczki. Jeżeli chodzi o wygląd, to nie odbiega od poprzednich aplikacji – czytelny, ale mało nowoczesny interfejs. Ważną zaletą aplikacji jest możliwość odsłuchiwania audiobooków.

Pobierz Ebookpoint: iOSAndroid

To oczywiście nie wszystkie aplikacje oferowane przez polskie e-księgarnie. Wymienić warto jeszcze Publio czy Ebooki Allegro. Wiele rodzimych księgarni nie ma własnych aplikacji. Szczęśliwie e-booki łatwo jest pobrać i otworzyć w innych programach.

Zobacz także:

Czym są ebooki i dlaczego warto z nich korzystać?

Jak odczytać plik epub lub mobi na komputerze?

Jak znaleźć taniego ebooka? Sprawdź top 5 porównywarek cen!

Również może Cię zainteresować