Polamatic – czy aplikacja od Polaroid pogrąży Instagrama?

Polamatic – czy aplikacja od Polaroid pogrąży Instagrama?

Polamatic to aplikacja służąca do robienia zdjęć, która pozwala na ozdobienie fotografii jednym z wielu filtrów lub ramkami. Co z tego spytacie, skoro na Androida i iOS podobnych aplikacji są dziesiątki? Otóż Polamatic firmowany jest marką Polaroid, kultowego producenta aparatów fotograficznych.

Polamatic na Android

W Polamatic na Android mamy do dyspozycji 20 różnego rodzaju filtrów oraz 36 ramek, które były tak ważne w przypadku aparatów Polaroid. Co ciekawe, to 12 efektów i 12 ram więcej niż w tej samej aplikacji na iOS. Jeśli filtry to dla Was za mało to w Polamatic można ozdobić zdjęcia różnymi notkami. Do wyboru są 24 różne czcionki. Według zapewnień twórców aplikacji ramki do zdjęć nie są tworzone cyfrowo, a są zeskanowane z oryginalnych zdjęć stworzonych Polaroidem!

Polamatic na Android i iOS

Co można zrobić za pomocą Polamatic oprócz upamiętnienia ulotnych chwil? Na pewno podzielić się swoimi dziełami za pomocą Instagrama, Facebooka, Twittera, Flickr, Tumblr lub wysłać zdjęcie na maila.

Czy Polamatic ma szansę powtórzyć sukces Instagrama? Wątpliwe – podobnych aplikacji jest naprawdę bardzo dużo, a nazwa i marka Polaroid nie jest już chyba tak mocna jak kiedyś. Zresztą, od niedawna Instagram pozwala też nagrywać krótkie filmy, czego Polamatic nie potrafi. Na pewno jednak warto dać Polamatic szansę, chociażby z sentymentu. Program kosztuje 6,6 zł w wersji na Android, w podobnej cenie kupicie go na iPhone.

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji