Reklama

Tips & Tricks

Podwójne niebieskie potwierdzenie WhatsAppa, czyli jak przeczytać wiadomości, aby nikt o tym nie wiedział

Baptiste Brassart

Opublikowany

WhatsApp stopniowo rozwija swój nowy symbol, czyli podwójne niebieskie oznaczenie potwierdzenia. Świadczy on o tym, że twój znajomy przeczytał wiadomość, która została do niego wysłana. W tym artykule wyjaśnimy, jak działa ten symbol, i pokażemy ci, jak udawać, że sami jeszcze nie odczytaliśmy wiadomości.

Większość użytkowników WhatsAppa tłumaczyła się w podobny sposób: „Ojej, przepraszam! Nie widziałem twojej wiadomości!”. Jednak jeśli chcesz przekazać coś pilnego np. swojemu szefowi, warto posiadać opcję potwierdzenia przeczytania, by mieć pewność, że odebrał wiadomość. Taka opcja może być czasami bardzo wygodna.

Podwójne niebieskie potwierdzenie WhatsAppa, czyli jak przeczytać wiadomości, aby nikt o tym nie wiedział

Musisz jednak pamiętać, że funkcja ta jest ciągle w fazie testów. Niektórzy użytkownicy WhatsAppa korzystający z różnych wersji aplikacji, mogą nadal nie widzieć tego potwierdzenia. W zamian za to widzą dokładny czas, w którym otrzymali wiadomość, oraz datę, kiedy ich wiadomość została przeczytana przez odbiorcę. Pozostali użytkownicy widzą wspomniane wcześniej podwójne niebieskie potwierdzenie, zgodnie z opisem tej funkcji w FAQ na oficjalnej stronie WhatsAppa.

Wraz z nowym symbolem podwójnego niebieskiego potwierdzenia, będzie ci z pewnością dużo trudniej udawać, że nie przeczytałeś wiadomości. Istnieje tylko jedno rozwiązanie: musisz użyć trybu samolotowego.

Jednak taka sztuczka powiedzie ci się tylko w przypadku posiadania iPhone’a. Uwaga! Jeśli posiadasz smartfona pod kontrolą Androida i jesteś akurat w trybie samolotowym, twoi znajomi otrzymają jako informację mały niebieski symbol.

Nie chcesz, aby osoba, która wysłała ci ważną wiadomość, zobaczyła, że została ona odczytana? Wystarczy, że przed otwarciem rozmowy na WhatsAppie aktywujesz w swoim telefonie tryb samolotowy.

Kiedy przyjdzie jakieś powiadomienie o wiadomości, przełącz swój telefon w tryb samolotowy

Możesz też wyłączyć wszystkie połączenia z Internetem, a następnie otworzyć WhatsAppa i sprawdzić nową wiadomość. Dzięki temu zobaczysz nawet przesłane ci zdjęcie, odsłuchasz notatkę głosową, czy sprawdzisz lokalizację wiadomości oraz inne, normalne wiadomości WhatsAppa.

Możesz odczytać dowolną wiadomość tak, że nadawca się o tym nie dowie

Jeśli usuniesz całą aplikację WhatsAppa ze swojego smartfona, twój znajomy nie dostanie z pewnością potwierdzenia przeczytania. Co zatem zobaczy? Ukaże mu się podwójne zielone potwierdzenie, które oznacza, że wiadomość została dostarczona, ale nie przeczytana.

Brak podwójnego niebieskiego potwierdzenia, twój odbiorca został oszukany

Jeśli używasz iPhone’a, możesz śmiało wyłączyć tryb samolotowy bez żadnego ryzyka. Nawet jeśli przejdziesz potem do okna wiadomości, twój sygnał o przeczytaniu nie zostanie wysłany. W wersji na Androida po wyłączeniu tego trybu, nadawca dostanie podwójne niebieskie potwierdzenie, kiedy odczytasz jego wiadomość. Jedynym sposobem, aby tak się nie stało, jest ciągłe utrzymywanie włączonego trybu samolotowego.

Oto więc kilka sposobów na to, aby udawać, że nie byliśmy niczego świadomi. W taki sposób możesz wymyślić jakąś wymówkę i stwierdzić, że nie miało się telefonu pod ręką. Może się to udać, bo czasami zasięg 3G naprawdę lubi być kapryśny, więc nikt nie zauważy małego oszustwa.

Tak dla przypomnienia: WhatsApp jest dostępny dla systemów iOS, Android, Windows Phone, Symbian, BlackBerry oraz dla telefonów z Javą.

Zobacz także:

WhatApp: jak edytować zdjęcie?

WhatsApp wkrótce umożliwi nam nagrywanie prywatnych rozmów

Również może Cię zainteresować

 1. Jak założyć grupę na Facebooku za pomocą aplikacji Groups

  Jak założyć grupę na Facebooku za pomocą aplikacji Groups

  Więcej
 2. Sztuczki Windows: zatrzymaj irytujące animacje GIF na stronach internetowych

  Sztuczki Windows: zatrzymaj irytujące animacje GIF na stronach internetowych

  Więcej
 3. Jak pisać inną czcionką w serwisach Facebook, Twitter i YouTube?

  Jak pisać inną czcionką w serwisach Facebook, Twitter i YouTube?

  Więcej