Reklama

Artykuł

Pet Rescue Saga: 6 wskazówek, aby przejść wszystkie poziomy

Maria Baeta

Opublikowany

Chcecie łatwo przejść kolejne poziomy gry Pet Rescue Saga od twórców Candy Crush Saga? Prezentujemy kilka przydatnych sztuczek.

Pet Rescue Saga jest jedną z najbardziej zabawnych gier logicznych dostępnych za darmo. Grę znajdziemy na telefonach i tabletach z systemem iOS, Android oraz na Facebooku. To bardzo łatwa gra, w której usuwamy kolorowe klocki tak, by uratować wszystkie zwierzęta.

Pet Rescue Saga: 6 wskazówek, aby przejść wszystkie poziomy

Stopniowo kolejne poziomy są coraz bardziej skomplikowane. Jeśli więc chcecie zaoszczędzić życia, a tym samym czas, prezentujemy 6 podstawowych wskazówek, które pozwolą pokonać każdy poziom.

Zrwóć uwagę na cele

Głównym celem Pet Rescue Saga jest ratowanie zwierząt, zresztą na to wskazuje sam tytuł gry. Jednak nie ma tu nic wyjątkowego, przez większość czasu głównym zadaniem będzie zdobyć jak najwięcej punktów.

Aby wiedzieć ile jeszcze punktów pozostało wam do osiągnięcia celu obserwujcie wskaźnik. W momencie gdy gwiazdka zostanie podświetlona, to osiągnęliście niezbędne minimum.

Miejcie więc zawsze świadomość tego, ile musicie zdobyć punktów, aby wygrać. Im więcej zwierząt uratujecie, tym więcej bonusowych punktów możecie uzyskać.

Dowiedz się jak korzystać z rakiet

Po przeprowadzeniu kilku udanych ruchów wzrasta liczba dostępnych rakiet. Gdy mamy już je, to możemy wykorzystać jedną z nich do usunięcia części klocków.

Uważnie spoglądajcie na ekran i próbujcie eliminować większe grupy, aby jak najefektowniej wykorzystać rakiety.

Nie wolno używać rakiet bez zastanowienia. Przed uruchomieniem sprawdzcie, czy rakieta rzeczywiście będzie przydatna. Czy przypadkiem nie uszkodzicie któregoś ze zwierząt.

Czasem warto poczekać dwa lub trzy ruchy do uruchomienia rakiet tak, aby uratować dwa zwierzęta w jednym ruchu.

Uważaj na przeszkody

W Pet Rescue Saga są pewne elementy, które w znacznym stopniu komplikują grę. Warto zwrócić uwagę na te przedmioty, ponieważ niektóre mogą przeszkodzić nam w kontynuacji rozgrywki. Najczęściej należą do nich kamienie.

Uważajcie na przeszkody, które uniemożliwiają normalne działanie niektórych obiektów, na przykład rakiet.

Na zdjęciu poniżej widać dwa zwierzęta w tej samej linii. Rakieta powinna wyeliminować linie i tym samym uratować zwierzęta. W środku jest jednak kamień, przez który rakieta się nie przebije i uratujemy tylko jedno zwierzątko.

Na kolejnym przykładzie widać, że możemy uratować oba ptaki, ale po prawej stronie od drugiego znajduje się bomba.

Jak najszybciej uwolnij zablokowane elementy

Niektóre elementy są zablokowane w kratkach lub pudełkach. Odblokuj je jak najszybciej niszcząc je. Możecie do tego wykorzystać rakiety albo inne ulepszenia, część jednak wymaga opłat.

Należy o tym pamiętać i starać się wyzwolić wszystkie zwierzęta. Unikajcie by pozostałe same odizolowane od innych i w klatkach. Na poniższym przykładzie widać, że nie będzie to w pełni możliwe, ale przynajmniej część uda się uwolnić.

W odpowiednim momencie wysadź bomby i balony

Bomby i balony pojawiają się na różnych poziomach. Jak można się domyśleć bomby eksplodują. Możemy je jednak kontrolować i wykorzystać do własnego użytku.

W przypadku balonów, możemy wykorzystać je do usuwania klocków o konkretnym kolorze. Warto je wykorzystać dopiero wtedy, gdy usunięcie danego koloru będzie nam do czegoś przydatne. Po co usuwać dwa klocki, gdy można więcej.

W przypadku bomb liczy się reakcja łańcuchowa. Warto poczekać aż w pobliżu będzie więcej bomb, a wtedy uzyskamy lepsze efekty i większą skalę zniszczeń.

Wyślij życie znajomym którzy grają w Pet Rescue Saga

Pet Rescue Saga podobnie jak inne gry promowany jest poprzez wysłanie zaproszeń do znajomych. Nie rozsyłajmy ich jednak bezmyślnie. Warto wysłać życie osobom, które rzeczywiście grają w grę.

Raczej nieciekawie jest dostać nieoczekiwane zaproszenie do gry. Dlatego roztropnie korzystajcie z rozsyłania żyć z Saga Pet Rescue.

Na każdym poziomie po lewej na ekranie klasyfikacji zobaczycie znajomych, którzy przeszli dany poziom. Klikając w sece wyślecie im dodatkowe życie. Bardzo prawdopodobne, że odpowiedzą tym samym. W ten sposób każdy będzie wygranym!

Zatrzymaj się, zastanów i zwyciężaj!

Pet Rescue Saga ma bardzo proste zasady, choć gra jest też nieco dziwaczna. Tutaj zaprezentowaliśmy podstawy, jednak jak sami będziecie grać, to dotrzecie do własnych strategii i sztuczek. Podzielcie się nimi w komentarzach.

Zobacz też

Również może Cię zainteresować