Reklama

Artykuł

Nowy wygląd sklepu Google Play – zobacz co się zmieniło!

Paweł Kański

Opublikowany

Sklep Play, czyli strona internetowa, a której można kupić aplikacje na Android, zmienił się prawie nie do poznania. Teraz wyglądem przypomina bardziej aplikację Google Play na Android. Zmiana ma ułatwić użytkownikom korzystanie z usług oraz łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji na temat aplikacji.

Sklep Google Play

Nowy wygląd sklepu Google Play – zobacz co się zmieniło!

Główna strona Sklepu to w zasadzie lista proponowanych aplikacji. Po lewej stronie znajduje się małe menu do nawigacji. Możemy z niego przejść do naszych aplikacji, gier oraz wyboru najciekawszych propozycji od redaktorów sklepu Google Play. Nad listą aplikacji znajduje się belka, skąd można wybrać nową kategorię, przejść do strony głównej oraz przeglądać najpopularniejsze aplikacje oraz nowości.

Sklep Play

Karta aplikacji też się zmieniła, ale tylko wizualnie. Wciąż znajdziemy tam wszystkie potrzebne informacje. Teraz centralne miejsce zajmuje duża ikona programu oraz przycisk do zainstalowania, lub dodania do listy życzeń. Widzimy też zdjęcia, a poniżej opisu funkcjonalności oceny użytkowników. Na samym dole znajdują się dodatkowe informacje oraz propozycje podobnych aplikacji.

Strona aplikacji - Google Play

Odświeżono też stronę z informacjami na temat kupowanej aplikacji. Teraz wygląda ona naprawdę ładnie i przejrzyście. Chociaż, jak w przypadku całego sklepu – nie ma tutaj żadnej rewolucji.

Strona kupna aplikacji Google Play

Zmiana wyglądu może być na początku trochę zaskakująca. Szczególnie dlatego, że nie była zapowiedziana. Jednak Sklep Google Play wygląda teraz podobnie do aplikacji na Android, co powinno pomóc wielu użytkownikom. W dodatku posiada tą samą funkcjonalność co przed zmianą. Nie ma więc powodów do paniki i narzekań…

A Wam jak się podoba nowy wygląd Sklepu Play?

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować