Nowy tablet Android – trening umysłu

Nowy tablet Android – trening umysłu

Twój tablet z systemem Android oferuje olbrzymie możliwości. Podpowiadamy jak je w pełni wykorzystać. W kolejnym odcinku naszego nowego cyklu przedstawiamy, jak wykorzystać go do treningu naszych szarych komórek.

Tablet może być używany do wielu celów, od czytaniapracy po gotowanie. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, jednym z najczęstszych zastosowań urządzeń z Androidem jest granie.

Dobrych gier na tablety z Androidem jest tyle, że można by w nie grać cały dzień. Na szczęście możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystywać gry do treningu naszego umysłu. Zobaczmy, które z gier na Androida najlepiej się do tego nadają.

Nie wiesz, czy Twój tablet ma zainstalowanego Androida? Przeczytaj nasz artykuł, w którym wyjaśniamy, jak rozpoznać system operacyjny Twojego tabletu!

Czysty trening mentalny

Fit Brains TrainerFit Brains Trainer

Mówi się, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Skoro więc mózg jest organem naszego organizmu, to o niego też powinniśmy dbać i codziennie go trenować. Właśnie do tego służy aplikacja Fit Brains Trainer. Pomaga ona trenować Twój umysł i śledzić postępy, podobnie jak czynią to aplikacje do fitnessu. Oferuje ona wiele bardzo trudnych gier, z których każda skupia się na rozwijaniu konkretnych umiejętności.

Pobierz Fit Brains Trainer dla Androida

Coach memory! Brain trainerCoach memory! Brain trainer

Ta aplikacja również oferuje kilka gier, które pomogą Ci rozwijać konkretne umiejętności Twojego mózgu. Dzięki zabawnym i dość trudnym grom, możemy ćwiczyć pamięć, uwagę, szybkość, umiejętność rozwiązywania problemów i elastyczność myślenia.

Pobierz Coach memory! Brain trainer na Androida

Gry logiczne

Pudding MonstersPudding Monsters

Autorzy legendarnej gry Cut the Rope stworzyli też Pudding Monsters, w której wcielamy się w rolę słodkich budyniowych potworów starających się uciec z lodówki. Wraz z postępami w grze, pokonywanie kolejnych poziomów staje się coraz trudniejsze, co daje coraz większą satysfakcję.

Pobierz Pudding Monsters na Androida

World of GooWorld of Goo

Okazuje się, że twórcy gier logicznych uwielbiają galaretowate stwory. W World of Goo by przejść do następnego poziomu, musimy tworzyć z naszych obślizgłych bohaterów coraz to bardziej skomplikowane budowle. Każdy poziom gry można przejść na wiele sposobów, kreatywnie wykorzystując umiejętności Goo oraz otaczającego go świata.

Pobierz World of Goo na Androida

Quell Reflect+Quell Reflect+

Wciągające gry nie muszą mieć wyszukanej grafiki i skomplikowanych reguł, czego doskonałym dowodem jest Quell Reflect+. W grze przemierzamy geometryczne labirynty kroplą deszczu w taki sposób, by zebrać po drodze wszystkie perły jak najmniejszą liczbą ruchów. Choć wydaje się to proste, to Quell Reflect+ oferuje dobrą zabawę na długie godziny.

Pobierz Quell Reflect+ na Androida

Inne doskonałe gry dla naszego umysłu

Threes!Threes!

Threes! to świetna gra przypominająca popularną 2048, w której łączymy ponumerowane kafelki tak, by osiągnąć jak najwyższy wynik. Okazuje się jednak, że łączenie wielokrotności liczby 3 nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Dzięki temu nasze szare komórki godzinami będą pracować nad umiejętnym przesuwaniem i dodawaniem odpowiednich kafelków.

Pobierz Threes! na Androida

QuizwanieQuizwanie

Aplikacja Quizwanie doskonale nadaje się do przetestowania naszej wiedzy. W tej grze rywalizujemy z innymi o zwycięstwo w pojedynku. Każdy pojedynek składa się z sześciu rund, a każda runda zawiera trzy pytania. Quizwanie odświeży informacje, których uczyliśmy się w szkole oraz pomoże rozwinąć refleks.

Pobierz Quizwanie na Androida

SudokuSudoku

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć klasycznego japońskiego sudoku. Ta wersja gry ma aż 500 różnych planszy i pięć poziomów trudności. Aplikacja śledzi również czas potrzebny do rozwiązania każdej planszy. Dzięki funkcji podpowiedzi nadaje się również dla początkujących.

Pobierz Sudoku na Androida

Mózg bicepsem Twojego umysłu

Jak widzicie, tablet z Androidem doskonale nadaje się do trenowania szarych komórek. Jeśli chcemy mieć sprawny umysł, trenujmy nasz mózg z taką zaciętością jak niektórzy trenują biceps na siłowni. Aplikacje i gry, które przedstawiliśmy w tym artykule, doskonale się do tego nadają.

Poza treningiem umysłu, tablety nadają się do wielu innych zadań. Jednym z nich jest komunikacja. W następnym odcinku zobaczymy, jakie są najlepsze aplikacje do prowadzenia rozmów i utrzymywanie kontaktów z innymi.

Gorąco zapraszamy do lektury kolejnych części naszego przewodnika!

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji