Reklama

Artykuł

Nowy Chrome beta na Android i Windows

Paweł Kański

Opublikowany

Google wydało ostatnio dwie wersje bety dla swojej przeglądarki Chrome – jedną na Windows, drugą dla Androida. Obie otrzymały nową, zaawansowaną opcję wyszukiwania obrazów. Wersja na smartfony wzbogaciła się też o lepszą obsługę gestów.

W przeglądarce na Windows wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na jakiś obraz i wybrać opcję “Wyszukaj tę grafikę w Google”. Dzięki temu zobaczymy wynik wyszukiwania podobnych obrazów. W Google Chrome beta na Android należy przycisnąć przez chwilę grafikę i wybrać tą samą opcję. To jednak nie koniec zmian dla użytkowników mobilnego systemu od Google.

Nowy Chrome beta na Android i Windows

chrome beta

Wraz z aktualizacją Google Chrome beta będzie można skorzystać z nowych gestów. Poprzednio użytkownicy mogli przeciągnąć palcem z jednej krawędzi ekranu do drugiej, by przełączać się pomiędzy kartami. Teraz ta opcja została przeniesiona do górnej belki. Jeśli więc chcecie przeglądać otwarte zakładki wystarczy dotknąć górną belkę i gestem w lewo lub prawo je “przerzucać”. Podobnie uruchamia się przeglądanie otwartych stron w zakładkach – należy przycisnąć górną belkę i przesunąć palec w dół ekranu. Ostatnią nowością jest możliwość wybierania opcji z głównego menu bez odrywania palca od ekranu. Trzeba dotknąć menu, poczekać aż lista się rozwinie i wybrać interesującą nas akcję.

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Źródło

Również może Cię zainteresować

 1. Premiery grudnia: The Crew i Lara Croft przybędą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia

  Premiery grudnia: The Crew i Lara Croft przybędą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia

  Więcej
 2. Total War: Attila – znamy datę premiery

  Total War: Attila – znamy datę premiery

  Więcej
 3. WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości

  WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości

  Więcej