Reklama

Tips & Tricks

Nowy Asphalt 8: Airborne już jest! Oto, jak wyglądały wcześniejsze gry z tej serii

Radek Grabarek

Opublikowany

Asphalt to kultowa seria wyścigów na komórki i inne urządzenia mobilne. Jest tym, czym Need For Speed dla komputerów PC. Testuje techniczne możliwości urządzeń mobilnych wyświetlając doskonałą grafikę i bawiąc fanów wyścigów. Tak jak NFS, seria gier Asphalt nie jest symulatorem, ale pełnym energii zręcznościowym ściganiem. Wraz z premierą gry Asphalt 8: Airborne postanowiliśmy przypomnieć ostatnie gry z tej doskonałej serii gier wyścigowych. W wiele z nich nadal możemy zagrać. Macie swoją ulubioną część? Jeśli tak, to napiszcie w komentarzach!

Asphalt Urban GT – 2004 rok

Asphalt Urban GT

Nowy Asphalt 8: Airborne już jest! Oto, jak wyglądały wcześniejsze gry z tej serii

Wszystko zaczęło się od Asphalt Urban GT w zamierzchłym dla mobilnego grania roku 2004. Gra została wydana na konsole Nintendo DS i Nokię N-Gage. Gra Asphalt Urban GT potrafiła wyświetlać akcję z aż trzech kamer i dawała możliwość oglądania powtórek. Wow! Od samego początku mogliśmy ścigać się najlepszymi samochodami licencjonowanych marek, po torach dookoła świata.

Asphalt 4: Elite Racing (Java)

To pierwsza gra z serii, która zawitała na współczesne smartfony. Stało się to dokładnie w sierpniu 2008 roku, a tym telefonem był oczywiście iPhone. Teraz, dostępna do pobrania jest tylko wersja Asphalt 4: Elite Racing na telefony Java.

asphalt 4 elite racing java

Asphalt 5 (iOS, Windows Phone)

asphalt 5 hdAsphalt 5 to pierwsza gra z serii Asphalt, która nadal jest grywalna. Możemy pobrać ją na iOS i Windows Phone. Wydana została w 2009 roku. Rok później ukazała się wersja HD z polepszoną grafiką na Androida i iPada. Dopiero w 2012 roku gra ukazała się na Windows Phone.

Niestety dla posiadaczy urządzeń z Androidem mamy złą wiadomość. Gra jest już niedostępna w Google Play. Za to fani starych iPhone’ów będą zachwyceni. Asphalt 5 na iPhone wymaga systemu iOS w wersji 3.0, tak więc można w nią pograć na iPhone 3G i iPhone 3GS, a nawet pierwszy iPhone powinien dać radę poczuć asfalt w swych trzewiach.

asphalt 5

Oczywiście gra wyścigowa Asphalt 5 wygląda słabo jeśli porównamy ją teraz do szóstki, siódemki i ósemki. Nie ma to jednak znaczenia. Kolejne gry z serii pojawiają się co roku, tak aby cieszyć fanów mobilnych wyścigów, dawać pracę i pieniądze developerom oraz polepszać grafikę i wyciskać siódme poty z naszych smartfonów i tabletów.

Asphalt 6: Adrenaline (iPhone, iPad, Android, BlackBerry, Java, Symbian, Mac OS X)

asphalt 6 adrenaline hdAsphalt 6 wraca do tradycji dodawania dodatkowych nazw do kolejnych wersji gry. Ma to sens, skoro seria posiada już tyle odsłon. Tytułowa Adrenalina, to stan, w którym osiągamy maksymalne naładowanie dopalacza nitro. Po odpaleniu nitro przechodzimy w tryb Adrenaliny – sceneria na torze rozmywa się i przybiera lekko fioletową barwę, a my pędzimy przed siebie z ogromną prędkością. Kiedy w trybie adrenaliny potrącimy jednego z rywali, to wcale nas to nie spowolni, przeciwnie, to nasz rywal wyleci z trasy.

asphalt 6 - adrenaline

Asphalt 6 został wydany w grudniu 2010 roku na iOS, a na Androida gra trafiła w styczniu 2011 roku. Co ciekawe, Asphalt 6: Adrenaline, jako pierwsza gra z serii, trafił również na duże ekrany. Nie do kina, ale na komputery Mac. To krok milowy dla serii gier od samego początku tak silnie związanej z urządzeniami mobilnymi.

Asphalt 6: Adrenaline był ostatnią grą z serii wycenianą w modelu premium. Gra kosztowała o wiele więcej niż inne podobne gry i główny dochód dla jej twórców miał pochodzić ze sprzedaży nowych kopi. Mikropłatności były obecne w grze, ale tak bardzo się nie wyróżniały.

Asphalt 7: Heat (iOS, Android, Windows Phone)

asphalt 7 heatAsphalt 7: Heat ukazał się w pół roku po premierze szóstej gry z serii Asphalt. Może to było powodem, że ogólnie gra jest bardzo podobna do poprzedniej części. Zarówno, jeśli chodzi o grafikę, jaki i tory dostępne w grze. Nowością było wycenienie gry na podstawowym poziomie 0.89 €. Miało to jednak swoje minusy. Twórcy gry, studio Gameloft, postanowili odbić to sobie wszechobecnymi mikropłatnościami. Do grania i przechodzenia na kolejne poziomy nie musimy nic kupować, ale Asphalt 7: Heat co i rusz zachęca nas do wydawania wirtualnej waluty, która szybko się kończy. Możemy ją oczywiście uzupełnić za prawdziwe pieniądze.

asphalt 7 heat

Asphalt 8: Airborne (iOS, Android)

asphalt 8 airborneCo nowego można dodać do wysłużonej serii gier wyścigowych, po jakże ekscytującej adrenalinie i wyścigowej gorączce? Czas wzbić się w przestworza! Tak… Samochodami! Zupełnie nowe i ekscytujące trasy wyścigów w Asphalt 8: Airborne pełne są ramp i skoczni, które wybijają nasze sportowe fury wysoko w powietrze. Z surowym realizmem wyścigów nie ma to nic wspólnego, ale jeśli damy się ponieść wspaniałej grafice i energicznej muzyce, to zabawa będzie doskonała.

asphalt 8 airborne

W Asphalt 8: Airborne widać ogromny postęp w grafice w stosunku do poprzednich części. Samochód wydaje się mniejszy, bo gra pokazuje więcej świata wokół toru. Smaczku dodają detale, chociażby w postaci  kałuż wody na drodze, które pięknie rozpryskują się pod naszymi kołami. Wyścigi w nocy na mokrych ulicach wyglądają szczególnie spektakularnie ze względu na odbijające się w wodzie neony sklepów, barów i restauracji.

Asphalt 8: Airborne został wydany na iOS i Android, ale w przyszłości ma pojawić się też na Windows 8!

Która gra z serii Asphalt 8 to Wasza ulubiona?

Również może Cię zainteresować

 1. Jak założyć grupę na Facebooku za pomocą aplikacji Groups

  Jak założyć grupę na Facebooku za pomocą aplikacji Groups

  Więcej
 2. Sztuczki Windows: zatrzymaj irytujące animacje GIF na stronach internetowych

  Sztuczki Windows: zatrzymaj irytujące animacje GIF na stronach internetowych

  Więcej
 3. Jak pisać inną czcionką w serwisach Facebook, Twitter i YouTube?

  Jak pisać inną czcionką w serwisach Facebook, Twitter i YouTube?

  Więcej