Reklama

Artykuł

Nowe Mapy Google dla wszystkich!

Paweł Kański

Opublikowany

Widać, że Google mocno pracuje nad swoimi mapami. Dziś wydano już aktualizację Map Google dla iPhone (a tydzień temu dla Androida), ale to nie koniec niespodzianek. Od dziś bowiem, wszyscy mogą skorzystać z nowego interfejsu strony internetowej Map Google. Pisaliśmy o nim przy okazji konferencji Google I/O.

Co zrobić, by uruchomić nowe wygląd Google Maps?

Nowe Mapy Google dla wszystkich!

Jeśli nie byliście zapisani na beta testy nowego wyglądu, może się on nie włączyć automatycznie. Wtedy trzeba udać się pod adres mapy.google.pl i tam kliknąć w link znajdujący się w kolumnie po lewej stronie:

Mapy Google

Można też udać się bezpośrednio na stronę google.pl/maps/preview i tam zobaczyć jak prezentuje się nowy wygląd.

Mapy Google - nowy wygląd

Co się zmieniło?

  • Mapy zostały odświeżone i wyglądają czytelniej. Użyto m. in. nowych ikon dla niektórych obiektów, np. szkół, sklepów, hoteli, restauracji.
  • Z głównego widoku zniknęło menu znajdujące się do tej pory po lewej stronie. Tym sposobem mapy zajmują większą powierzchnię ekranu.
  • Bardziej widoczne są zdjęcia, fotowycieczki (nowość) i Street View.
  • Łatwiej włączyć natężenie ruchu oraz trasy rowerowe.
  • Dużo większa integracja map ze zdjęciami – wystarczy przełączyć na widok z satelity i przybliżyć obiekt, żeby zobaczyć zdjęcia z jego okolic.
  • Jeśli chcecie wrócić do starego widoku, wystarczy kliknąć ikonę ustawień, która znajduje się w prawym górnym rogu i wybrać  “mapy klasyczne”.

Jak podobają się Wam zmiany?

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować