Reklama

Artykuł

Nowe funkcje w Facebook Messenger na Androida i iOSa – wysyłaj wideo bezpośrednio z czatu

Nowe funkcje w Facebook Messenger na Androida i iOSa – wysyłaj wideo bezpośrednio z czatu
Paweł Kański

Paweł Kański

  • Zaktualizowany:

W Facebook Messengerze pojawiła się nowa, ciekawa funkcja. Pozwala ona teraz na nagranie krótkiego, 15 sekundowego filmu bez potrzeby wychodzenia z aplikacji. W kwietniu pojawiła się już podobna funkcja, która pozwalała na wysyłanie zdjęć bezpośrednio z komunikatora. To kolejny krok w stronę uniezależnienia Facebook Messengera od aplikacji Facebook.

Dzięki tym aktualizacjom użytkownicy mogą w łatwy sposób wysyłać zdjęcia i filmy wideo, bez konieczności uruchamiania innych aplikacji. Wystarczy przycisnąć i przytrzymać ikonę aparatu by nagrać wideo lub dotknąć ją raz by zrobić zdjęcie. Obie opcje dostępne są już zarówno na Androidzie jak i iOSie.

Kopiowanie funkcji znanych chociażby ze Snapchata czy Line ma zachęcić użytkowników do korzystania z FB Messengera. Szczególnie, że Facebook stopniowo uniezależnia funkcję czatu od samej aplikacji mobilnej Facebooka i ma ambicje by stworzyć z Messengera pełnoprawny komunikator. Już teraz aplikacja Facebook na Androida proponuje, w dosyć nachalny zresztą sposób, by zainstalować osobno FB Messengera. Wkrótce czatowanie bez niego nie będzie możliwe. Czy to się podoba, czy nie – trzeba będzie pobrać i zainstalować czat Facebooka.

Jak się Wam podoba taka polityka firmy Marka Zuckerberga?

Zobacz także:

Źródło: TheNextWeb

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Paweł Kański

Paweł Kański

Najnowsze od Paweł Kański

Editorial Guidelines