Nie wydawaj na SMS-y. Zainstaluj WhatsApp

Nie wydawaj na SMS-y. Zainstaluj WhatsApp

Masz smartfon? Jeśli tak, to zapewne dotarły do Ciebie plotki na temat WhatsApp – doskonałej aplikacji, która podbija świat i powoli zastępuje SMS-y.

Whatsapp to komunikator działający na bardzo wielu platformach mobilnych. Pozwala on (prawie) za darmo wysyłać wiadomości do znajomych. Prawie – bo wystarczy tylko zapłacić raz za aplikację i możesz jej używać bezpłatnie przez cały rok.

Coraz więcej osób korzysta z WhatsApp do rozmawiania, przesyłania fotografii oraz filmów wideo. Nie ma się co oszukiwać, SMS-y i MMS-y powoli przechodzą do historii.

Obejrzyj video i zobacz jakie są podstawowe funkcje WhatsApp. Więcej informacji znajdziesz w dalszej części artykułu.


Do czego służy WhatsApp?

Whatsapp pozwala wysyłać wiadomości tekstowe, fotografie, filmy video i pliki audio do innych użytkowników, posiadających Whatsapp na swoim telefonie. Wszystkie przesyłane dane są szyfrowane, a rozmowa przypomina trochę czat w Facebook Messenger lub Hangouts.

Jeśli odbiorca jest online, od razu zobaczy przesłaną wiadomość. Natomiast jeśli jest akurat poza zasięgiem internetu, wiadomość czeka na niego na serwerze i zostanie mu dostarczona jak tylko znów pojawi się w sieci.

Whatsapp umożliwia także rozmowy grupowe z kilkoma użytkownikami na raz. Oprócz tego, kiedy chcesz się z kimś umówić w konkretnym miejscu, możesz przesłać mu swoją aktualną lokalizację.

Whatsapp online na komputer

Na jakich telefonach działa WhatsApp?

Aplikacja Whatsapp jest dostępna na iPhone, Android, Blackberry, Windows Phone i urządzenia firmy Nokia. Tak więc podobnie jak w przypadku SMS-ów możesz wysyłać wiadomości do wszystkich – niezależnie od tego, jaki telefon posiadają.

To właśnie ta uniwersalność przyczyniła się do popularności tego komunikatora. Pozwala bowiem porozumieć się z wieloma znajomymi niezależnie od tego, w jakiej części świata się znajdują i z jakiego urządzenia korzystają.

Co to jest Whatsapp

Czy WhatsApp jest za darmo?

Cena aplikacji WhatsApp różni się w zależności od posiadanego urządzenia. WhatsApp na Android, BlackBerry, Windows Phone i Nokia jest bezpłatny, ale po roku użytkowania aplikacja upomni się o zapłacenie 0,99$ w celu dalszego korzystania z usługi.

W przypadku WhatsApp na iPhone, idęntyczną kwotę 0,99$ trzeba zapłacić od razu z góry, w momencie pobierania programu z App Store.

Kwota nie jest duża i trzeba pamiętać o najważniejszym – dzięki niej program jest pozbawiony reklam.

Poza tą opłatą nie zapłacisz nic za wysyłane wiadomości. Trzeba jednak pamiętać, że WhatsApp komunikuje się za pomocą internetu. Żeby używać programu w dowolnym miejscu na mieście potrzebny jest oczywiście wykupiony odpowiedni abonament telefoniczny z pakietem danych lub mieć połączenie z WiFi.

Jak sprawdzić kto z moich znajomych ma WhatsApp?

Aplikacja potrafi sama wykryć, które z osób znajdujących się na liście Twoich kontaktów ma zainstalowany WhatsApp. Dzięki temu od razu po włączeniu aplikacji możesz rozpocząć czatowanie.

Pobierz WhatsappCzy można korzystać z WhatsApp na komputerze?

WhatsApp to aplikacja wyłącznie na telefony. Istnieją sposoby, aby używać Whatsapp na komputerze, ale rozwiązania te są czasochłonne i dalekie od ideału.

Jednym z rozwiązań dostępnych dla posiadaczy Androida, jest instalacja emulatora BlueStacks lub YouWave. Te programy pozwalają uruchomić w Windows aplikacje znane ze sklepu Google Play, w tym WhatsApp.

Jeśli tylko masz połączenie z internetem w swoim telefonie, Whatsapp stanowi świetną alternatywę dla SMS-ów i MMS-ów. Niezależnie od tego, jakie modele telefonu mają Twoi znajomi i gdzie aktualnie przebywają, można z nimi na bieżąco czatować lub wysyłać wiadomości tekstowe.

Czy Whatsapp jest popularny wśród Twoich znajomych czy używasz innych komunikatorów?

Artykuł został zaktualizowany w dniu 21.11.2013

Inne artykuły na temat Whatsapp:


Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji