Reklama

Artykuł

Nie przegap żadnego koncertu! Śledź ulubione zespoły dzięki aplikacjom

Maria Baeta

Opublikowany

Istnieje wiele sposobów na to, aby na co dzień być na bieżąco z działalnością swoich ulubionych piosenkarzy i zespołów. Dziś opiszę moje sztuczki na wygodne obserwowanie ulubionych muzyków.

Zdarzyło wam się, że wasz ulubiony wykonawca grał koncert w waszym mieście, a wy dowiedzieliście się o tym po fakcie? W przypadku mniej popularnych artystów, takie sytuacje są dość częste.  Na szczęście dzięki paru internetowym sztuczkom można temu zapobiec i być zawsze na bieżąco z działalnością naszych ulubionych artystów.

Nie przegap żadnego koncertu! Śledź ulubione zespoły dzięki aplikacjom

Serwisy społecznościowe, strony internetowe, aplikacje, to wszystko można wykorzystać aby trzymać zawszę ręke na pulsie i nie przegapić koncertów wybranych zespołów i solistów.

Utwórz listę ulubionych artystów na Facebooku

Sieci społecznościowe są doskonałym narzędziem promocynym dla artystów, więc nie wahaj się ich używać do sprawdzania informacji o swoich ulubieńcach, szczególnie Facebooka. Być może już teraz lubisz kilka fanpage’y zespołów, ale w gąszczu innych informacji łatwo je przegapić.

Aby tego uniknąć warto utworzyć listę zainteresowania, na której umieścimy strony naszych ulubionych artystów. Jest to proste wystarczy wejść na dany Fanpage kliknąć na koło zębate obok przycisku lubie to i z rozwijanej listy wybrać dodaj do listy zainteresowań.

W ten sposób możemy dodać stronę do istniejącej listy zainteresowań lub stwoczyć nową. W moim przypadku mam utworzoną listę „ulubione zespoły” gdzie dodaje wszystkich artystów, którzy mi się podobają.

Po utworzeniu można je wygodnie przeglądać. Znajdziemy je w lewym dolnym rogu strony głównej Facebooka pod szyldem „zainteresowania” Po kliknięciu pojawi się strona z wszystkimi aktualizacjami od dodanych do listy wykonawców.

Korzystaj z dedykowanych aplikacji

Problemem jest to, że nie wszyscy artyści na bieżąco i w pełni aktualizują swoje profile na Facebooku. Dlatego na wszelki wypadek warto posunąć się o krok dalej i skorzystać z dedykowanych aplikacji.

Najpopularniejszą aplikacją świetnie działającą poza granicami Polski jest Bandsintown. Dostępna zarówno na iOS, Android jak i przez stronę internetową. Zwykle od razu na podstawie lokalizacji wyświetli koncerty w okolicy.

Bandsintown oferuje wiele funkcji i posiada wygodną nawigację. Dzięki tej aplikacji nie powinniśmy przegapić żadnych koncertów zagranicznych wykonawców. W aplikacji możemy odnaleźć naszych ulubionych artystów i wybrać opcję ich śledzenia. Będziemy otrzymywać powiadomienia, gdy zostanie ogłoszony koncert w naszej okolicy. Ponadto aplikacja poleca nam artystów grających podobny styl.

Bandsintown to potężne narzędzie, oferujące sporo możliwości w tym szybki dostęp do stron z biletami. Jednak w aplikacji nie znajdziemy wszystkich artystów i nie wszystkie koncerty danego artysty. Czasem więc należy skorzystać z innych rozwiązań.

Korzystaj z e-maila

Innym sposobem na śledzenie ulubionych artystów jest zapisanie się na newsletter. Część artystów na swojej stronie internetowej oferuje zapisanie się do biuletynu. Wystarczy podać e-mail, aby otrzymywać informacje o nowych płytach, trasach koncertowych i innych projektach.

Takie rozwiązanie jest nieco bardziej inwazyjne niż obserwacja artystów na Facebook, ale dzięki temu mamy większą pewność, że nie ucieknie nam żadna informacja.

Poza tym możemy stworzyć filtry, co w Gmailu jest bardzo proste. Dzięki temu dostarczone e-maile z newsletterów będą odpowiednio oznaczone, w dedykowanym folderze.

Śledź imprezy w swojej okolicy

W wielu miastach festiwale muzyczne są bardzo częste. Często udziela się na nich wielu popularnych artystów. Obserwowanie festiwali to kolejny sposób na sprawdzanie koncertów w naszej okolicy.

Możemy sprawdzać strony festiwali pojedynczo, ale możemy też skorzystać z dedykowanych stron. Na przykład Festival Searcher, Music Festival Junkies oraz Find Festival.

Obok podanych serwisów warto skorzystać z takich stron jak koncertomania.pl, lastfm czy serwisów sprzedających bilety eventim oraz ticketpro.

Skorzystaj z tych porad, a nie przegapisz żadnego koncertu

Jak widać jest wiele sposobów na to aby dowiedzieć się, kto i kiedy gra w Twoim mieście. Dzięki kilku metodom możemy być zawsze na bieżąco z trasami koncertowymi swoich ulubieńców.

Z jakich stron i aplikacji korzystacie, aby śledzić ulubione zespoły?

Również może Cię zainteresować