Nie potrafisz obsługiwać Worda, Excela, PowerPointa? Sprawdź kurs Office Online

Nie potrafisz obsługiwać Worda, Excela, PowerPointa? Sprawdź kurs Office Online

Przed Microsoft Office nie ma ucieczki. Każdy z nas na drodze naszej kariery wcześniej czy później zetknie się z jakimś programem należącym do giganta z Redmond. Nie każdy jednak wie, że biurowego pakietu można używać za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Nie tylko samemu, ale także z innymi użytkownikami, współtworząc dokumenty w czasie rzeczywistym.

Co to jest Office Online?

Zestaw multimedialnych narzędzi został nazwany Office Online, a w jego skład wchodzą: Word Online, Excel Online, PowerPoint Online, OneNote Online, Outlook.com, Kalendarz, Kontakty oraz OneDrive. Ze wszystkich można korzystać zupełnie za darmo w okienku zwykłej przeglądarki internetowej, takiej jak Internet Explorer, Chrome czy Firefox.

Wymienione programy są mocno okrojonymi wersjami aplikacji, jakie większość z nas zna z systemu Windows. Mimo że mają mniej dostępnych funkcji, pozwalają skutecznie pracować na dokumentach tekstowych, arkuszach czy prezentacjach.

Office Online świetnie przydaje się w sytuacji, gdy chcesz współpracować z kimś nad projektem, ale znajdujecie się w różnych lokalizacjach. Poza tym to doskonałe rozwiązanie dla osób, które w danej chwili nie mogą sobie pozwolić na zakup pełnej wersji pakietu biurowego Microsoftu.

Kursy wideo

Wszystkich szczegółów o tym, co zawiera pakiet Office Online oraz jak z niego korzystać, możesz dowiedzieć się z 15 krótkich wideo-poradników, jakie zostały przygotowane przez zespół Microsoft Polska. Filmiki są przeznaczone specjalnie dla początkujących użytkowników.

Magda i Rafał, występujący w roli ekspertów, opowiadają po kolei o każdej z aplikacji i radzą, jak można wykorzystać ich możliwości w biurze i w domu. Dowiesz się między innymi tego, jak współpracować z innymi użytkownikami online na tych samych dokumentach, jak stworzyć CV w Word Online czy Ankietę w Excel Online. Porady są jak najbardziej praktyczne.

jak-korzystac-z-word-excel

Ocena Softonic

My w Softonic mamy spore zastrzeżenia co do formy wizualnej tej filmowej serii. Doceniamy chęć niesienia pomocy i pomysł na komplet tutoriali autorów scenariusza, aktorów i osób odpowiedzialnych za scenografię oraz obsługę techniczną. Jednak filmiki wydają się mało naturalne i spontaniczne, przez co, niestety, nie dalibyśmy oceny 10/10. Ale nie będziemy wam psuć zabawy, oceńcie to sami.

Zobacz Kurs Office Online – pierwszy odcinek wprowadzający

Zobacz także:

Jak utworzyć prezentację w PowerPoincie z dokumentu Worda

Jak zablokować komórki w Excelu?

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy