Nie musisz opuszczać grupy na WhatsAppie, wycisz ją!

Nie musisz opuszczać grupy na WhatsAppie, wycisz ją!

Każdego dnia, dostajemy sporo nowych powiadomień w kilku grupach WhatsAppa. Jeśli opuszczenie ich wydaje ci się zbyt niegrzeczne, możesz wyciszyć je na 8 godzin, tydzień bądź nawet rok. Dodatkowo istnieje też opcja pozostawienia powiadomień, ale bez dźwięku.

Do ilu grup na WhatsAppie należysz? Pewnie straciłeś już rachubę… Od pierwszego dnia użytkowania aplikacji natężenie wiadomości stale przecież rośnie. Po pewnym czasie, kiedy telefon praktycznie ciągle dźwięczy nowymi wiadomościami, masz go z pewnością dość. Można wtedy przełączyć go na wibracje. Ale czy o to chodzi?

Z ratunkiem przychodzi nam opcja wyciszenia grupy. Można to zrobić w stosunku dziennym (na 8 godzin) lub tygodniowym, jeśli potrzebujesz dłuższej chwili spokoju. Możesz także dla najmniej ciekawej grupy zrobić to na rok, pozbywając się przymusu codziennego czytania mało interesującej konwersacji. W kilku punktach pokażemy, jak to zrobić.

1. Dołącz do grupy na WhatsAppie

Na początku otwórz WhatsAppa i wybierz grupę, którą chciałbyś wyciszyć. Następnie przejdź do opcji, które znajdują się w prawym górnym rogu ekranu (w wielu modelach smartfonów z Androidem oraz w iPhonie).

Opcje znajdują się pod trzema kropeczkami w prawym górnym rogu dla Androida (zdjęcie po lewej stronie) lub pod ikonką grupy w prawym górnym rogu dla iOS-a (zdjęcie po prawej)

2. W opcjach wybierz Wycisz

Po otwarciu opcji czatu grupowego wybierz Wycisz (Mute).

Po lewej stronie okienko opcji czatu grupowego na Androidzie, po prawej na iPhonie

3. Wybierz czas, na jaki chcesz wyciszyć grupę

Pojawią się nam w tym momencie trzy opcje do wyciszenia każdej grupy. Możemy to zrobić na okres 8 godzin (czyli w zasadzie na nasz dzień roboczy), 1 tygodnia bądź… 1 roku.

Opcje długości wyciszeń czatu grupowego

Android posiada dodatkowo opcję Pokazuj powiadomienia (Show notifications). Odznaczając ją, nie dostaniemy nawet informacji w pasku powiadomień o nowej wiadomości. Jeśli jednak ręcznie wejdziemy do odpowiedniej grupy, będziemy mogli ją przeczytać.

Brak powiadomień czyni życie lepszym i spokojniejszym

Żyjemy w czasach wiecznego podłączenia do Internetu, a nasze ręce są wręcz przyklejone do smartfonów, tabletów i komputerów. WhatsApp to świetna aplikacja pozwalająca szybko (i oszczędnie) komunikować się z naszymi najbliższymi. Jednak przy dużej ilości grup, staje się narzędziem zbyt nachalnym i niebezpiecznym dla naszego funkcjonowania.

Wystarczy jednak wyciszyć mało interesującą grupę lub taką, w której ktoś zbyt często chciałby nas poinformować o wszystkim. Jest to z pewnością droga do odzyskania spokoju oraz zaoszczędzenia baterii telefonu!

Jeśli jesteś zainteresowany innymi sztuczkami bądź samouczkami odnośnie WhatsAppa, przeczytaj nasze artykuły na ten temat.

Zobacz także:

WhatsApp vs. Facebook Messenger: którego z nich używać?

Nowe trendy: La-La, czyli muzyczne wiadomości

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji