Nauka bezwzrokowego pisania podczas grania w Drop

Nauka bezwzrokowego pisania podczas grania w Drop

bezwrokowe-pisanie-na-klawiaturze-w-grze-dropDrop to najnowsza gra od twórcy gry Minecraft. Nie jest to jednak pełnoprawna, duża produkcja, tylko mała gra zręcznościowa. Doświadczeni gracze wiedzą jednak, że czasem taka mała gierka może wciągnąć na długie godziny. Tak jest i z grą Drop. Na ekranie pojawiają się literki, które musimy po kolei wpisywać. Razem z dość psychodeliczną muzyką i zapętlonym obrazem wirujących sześcianów tworzy to prostą, ale wymagającą grę zręcznościową.

Osiągnięcie dobrego wyniku w Drop jest związane z naszą umiejętnością szybkiego pisania bezwzrokowo na klawiaturze. Czy to nie doskonała okazja, do nauczenia się lub udoskonalenia tej, jakże ważnej, umiejętności? Jak więc wykręcić wysoki wynik w Drop i nauczyć się szybciej pisać na klawiaturze? Oto nasz mini-poradnik jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jak zacząć szybko pisać na klawiaturze?

Najważniejsze na początek jest odpowiednie ułożenie dłoni na klawiaturze. Bardzo dobrze obrazuje to poniższy obrazek:

pisanie bezwzrokowe

Źródło: Wikimedia.

Palce naszych dłoni powinny spoczywać na odpowiednich klawiszach. Na każdej klawiaturze, na dole klawisza F i J znajdziemy małą wystającą kreseczkę. Ma ona pomóc nam znaleźć te dwa klawisze i ułożyć na nich odpowiednie palce.

Tutorial – jak ćwiczyć bezwzrokowe pisanie na klawiaturze?

Dobrą rozgrzewką przed Drop będzie ćwiczenie czegoś prostszego. Polecamy Addictive Typing Lessons. To dodatek do przeglądarki Mozilla Firefox – zupełnie darmowy. Uczy on nas powoli jak dobrze pisać dzięki temu, że ćwiczenia zaczynamy od 2 palców, potem dokładamy dwa kolejne i tak dalej, aż do wszystkich 10.

nauka pisania na klawiaturze

Gramy gramy gramy w Drop!

Po ćwiczeniach nie pozostało nam nic innego do roboty jak zacząć grać w Drop!

drop - gra twórcy Minecrafta

Widzicie różnicę i lepsze wyniki z grze?

Powiązane aplikacje:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji