Najtrudniejsze gry na smartfony. Uwaga! Grożą śmiercią twojego urządzenia!

Najtrudniejsze gry na smartfony. Uwaga! Grożą śmiercią twojego urządzenia!

Potwornie trudna rozgrywka, wygrana wydaje się wręcz niemożliwa, a jednak pomimo nerwów i wyczerpania gramy dalej jak zahipnotyzowani. Przedstawiamy pięć najciekawszych i najtrudniejszych gier, jakie udało nam się znaleźć.

Gry niemal niemożliwe do przejścia nie są żadną nowością. Odkąd jednak Flappy Birds wspięła się na wyżyny popularności w app storze, a Dark Souls II pomogło odkryć wielką satysfakcję płynącą z przejścia bardzo trudnych gier, coraz więcej graczy odkrywa pociąg do takich aplikacji.

Jeśli należysz do grona nieustraszonych graczy, którzy nie boją się narażać na szwank zdrowia psychicznego oraz dobrej kondycji fizycznej swoich telefonów, weź głęboki wdech i wypróbuj poniższe gry!

Super Hexagon: nieskończony geometryczny labirynt

Super Hexagon to gra supertrudna i frustrująca tak samo, jak fascynująca i ciekawa. Dotykając małego trójkąta, przesuwasz się wśród labiryntu sześciokątów, które płyną z zewnątrz do wewnątrz ekranu. Musisz szybko przesuwać swój trójkącik, aby znaleźć wyjście z kolejnego sześciokąta.

Nie jest to jednak proste, ponieważ ekran się obraca. W miarę jak sześciokąty stają się coraz mniejsze, tempo gry się zwiększa, a wraz z nim przyspiesza muzyka, która dodatkowo wywiera na graczu presję.

Pobierz Super Hexagon na Androida

Pobierz Super Hexagon na iPhone’a

Swing Copters: jeszcze trudniejsze Flappy Bird

W grze sterujemy małym ludzikiem w czapeczce ze śmigiełkiem, który musi dolecieć najwyżej, jak się da. Ta ośmiobitowa postać wznosi się ku górze automatycznie, ale nie porusza się w linii prostej. Za każdym razem, gdy dotkniesz ekranu, ludzik szybko zmienia kierunek. Aby uniknąć przeszkód na swej drodze, musisz wykazać się sporymi zdolnościami koordynacji. Mi osobiście nie udało się uzyskać więcej niż 3 punkty, jednak w sieci można znaleźć nagrania ludzi, którzy osiągnęli znacznie lepszy wynik.

Pobierz Swing Copters na Androida

Pobierz Swing Copters na iPhone’a

QWOP: klasyczna gra na klawiaturze

Czy kiedykolwiek graliście w grę, w której musieliście sterować biegnącym atletą za pomocą klawiszy na klawiaturze QWOP? Oto jej wersja na smartfony, która wydaje się być nieco łatwiejsza.

Ale nie martw się, wciąż musisz korzystać z tych samych klawiszy i nawet jeśli uda ci się przejść pierwszy poziom, kolejne wystawią twoją cierpliwość na poważną próbę.

Pobierz QWOP na Androida

Pobierz QWOP na iPhone’a

Geometry Dash: to dopiero kostka

W grze mamy do czynienia z kostką, która musi przebrnąć przez geometryczne przeszkody. Nie brzmi zbyt interesująco, prawda? Ale czeka cię zaskoczenie! Szybkość, łatwość sterowania i (jak łatwo się domyślić) niebagatelny poziom trudności sprawią, że nie zdołasz się oderwać od ekranu swojego smartfona, dopóki nie uda ci się wygrać w Geometry Dash.

W tej scrollowanej grze musisz jedynie dotykać ekranu, aby w odpowiednim momencie przeskoczyć przeszkodę na drodze twojej kostki. Dostępne są tryby Normal i Practice, a jedyną różnicą jest to, że ten drugi pozwala na korzystanie z checkpointów. Dlatego też prawdziwą satysfakcję daje pierwszy tryb.

Pobierz Geometry Dash Lite na Androida

Pobierz Geometry Dash Lite na iPhone’a

Pobierz Geometry Dash na Windows Phone’a

League of Evil: oldschoolowa platformówka

Jeśli tęsknisz za trudnymi doświadczeniami lat młodości, takimi jak platformówka Mega Man, na pomoc spieszy równie klimatyczna i pikselowa gra League of Evil na platformy mobilne Android i iPhone.

Historia jest prosta i oczywista – na każdym poziomie musisz znaleźć naukowca i go wyeliminować. Pierwsze trzy poziomy będą się wydawać dziecinnie łatwe, ale od czwartego w górę będzie coraz trudniej.

Pobierz League of Evil na Androida

Pobierz League of Evil na iPhone’a

Uzbrój się w cierpliwość, bo inaczej puszczą ci nerwy!

Nie da się zaprzeczyć. Aby wytrzymać w tych grach dłużej niż 5 minut i nie oszaleć, trzeba być chyba mistrzem Zen, ekspertem jogi czy wręcz ascetą. Niemniej kluczem do tak dużej popularności tych tytułów jest właśnie zdolność do budzenia silnych emocji użytkowników.

Dobrym rozwiązaniem jest poświęcenie na takie gry nie więcej niż pięć minut dziennie. Stopniowo poprawiaj swoje umiejętności i nawet jeśli nie będziesz w stanie otrzymać 100 punktów i przejść Swing Copters, z pewnością pokonasz moje nędzne trzy punkty.

Zobacz także:

Top 5 gier na Androida, dzięki którym sprawdzisz swój refleks

Najlepsze gry na PC do odreagowania stresu

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji