Reklama

Artykuł

Najnowsze gry od Gameloft na iOS i Android

Kamil Mizera

Opublikowany

Gameloft, w ramach targów E3 2013, pokazał 6 nowych gier na urządzenia mobilne, a my pokrótce je Wam przedstawimy. Nowe sześć gier od Gameloft, które zostaną wydane zarówno na urządzeniach z iOS, jak i Android, mają unikalny tryb rozgrywki, grafikę oraz klimat. Jesteście gotowi poznać Despicable Me: Minion Rush, Asphalt 8, Brothers in Arms 3, Total Conquest, Gangstar Vegas i Modern Combat 5?

Despicable Me: Minion Rush

W oczekiwaniu na film Despicable Me 2, warto zagrać w Despicable Me: Minion Rush na iOS i Android, która zostanie wydana 13 czerwca. W grze przejmujesz kontrolę nad małymi, żółtymi Minionami, poplecznikami super złoczyńcy Gru. Rozgrywka jest podobna do tej znanej z Temple Run, a więc biegniesz przed siebie i starasz się omijać przeszkody oraz zbierać banany. Przygotuj się na skakanie i unikanie zagrożeń, którymi usiane są kolejne etapy gry.

Najnowsze gry od Gameloft na iOS i Android

Minion Rush jest skierowana do fanów Despicable Me. Miniony są tak samo szalone, jak te z filmu, z tą samą bełkotliwą mową oraz komicznym nieporadnością. W grze nie zabraknie również czarnego charakteru, z którym gracz będzie musiał się zmierzyć w trakcie rozgrywki. Pojawi się również sporo nowych złoczyńców, stworzonych specjalnie dla Despicable Me: Minion Rush.

Oprócz normalnej rozgrywki można również personalizować wesołe, żółte ludki za pomocą specjalnych kostiumów, broni i dodatkowych umiejętności oraz mocy. W grze Despicable Me: Minion Rush znajdują się również trzy dodatkowe mini-gry do wypróbowania, w tym jedna z… jednorożcem. Poza tym, gra pozwala na rywalizację ze znajomymi oraz porównywanie wyników z innymi graczami.

Asphalt 8

Asphalt 8 to dynamiczne wyścigi samochodowe na iOS i Android. Gra pojawi się już wkrótce. Możesz siąść za kółkiem aż 47 samochodów, takich jak Ferrari, Lamborghini (w tym najnowsze dziecko marki – model Veneno), Corvette i nie tylko. Nowe trasy obejmują Wenecję, Islandię, Gujanę Francuską, czy pustynię w Newadzie (USA). Trasy nie są wcale proste. Najlepszym sposobem na zwycięstwo jest wynajdywanie ukrytych skrótów. W Asphalt 8 stłuczki i zderzenia są jeszcze bardziej niebezpieczne niż w poprzednich grach serii i poważnie wpływają na naszą zdolność do wygrania wyścigu.

Rozgrywka w grze Asphalt 8 pozwala również na wyścigi ze znajomymi online. Dodatkowo, możesz zbierać specjalne odznaki i walczyć o pierwsze miejsce na tablicy wyników. Inne tryby w grze, to Infected survival, Drift Gate oraz poprawiony tryb arcade. Swoimi wynikami możesz dzielić się przez Facebooka.

Brothers in Arms 3

Brothers in Arms 3 na iOS i Android przenosi Cię w samo serce II Wojny Światowej. Akcja gry w przedstawionych do tej pory poziomach odbywa się w Europie. Nasz bohater, uzbrojony w pistolet i nóż, musi przedrzeć się przez zastępy niemieckich wrogów. Jeżeli nie lubisz strzelać, to zawsze możesz skorzystać z innych narzędzi zagłady, na przykład granatów lub… czołgów.

Grafika w grze jest spektakularna i świetnie oddaje klimat II Wojny Światowej. Pytanie, czy w Brothers in Arms 3 akcja będzie się toczyć tylko w Europie, czy też trafi również na Pacyfik, jak w Brothers in Arms 2: Global Front?

Total Conquest

Total Conquest na iOS i Android to strategiczna gra utrzymana w kreskówkowej stylistyce. Rozgrywka opiera się na współpracy ze znajomymi i społecznością innych graczy, którzy potrzebni są do zbudowania potężnego sojuszu. W Total Conquest masz za zadanie zbudować własne miasto-państwo i rozwinąć prowincję. Chroń swe ziemie wykorzystując do tego mury, wierze, pułapki, bramy i oczywiście wojsko.

W Total Conquest możesz zaprosić znajomych z Facebooka lub Game Centre i stworzyć z nimi potężny sojusz. Oczywiście, wspólnie możecie toczyć walki z innymi sojuszami, aż do ostatecznego zwycięstwa. Kolejne wygrane walki to specjalne nagrody oraz wyższa pozycja na tablicy liderów.

Gangstar Vegas

Gangstar Vegas na iOS i Android to sequel gry Gangstar Rio, w którym gracz dostaje niemal dziewięciokrotnie większy świat. Umiejscowienie akcji w Las Vegas idealnie pasuje do charakteru tej gry. Hazard, porachunki bandytów, bójki i strzelaniny. Gracz musi zmierzyć się z misjami, które mają miejsce w najróżniejszych zakątkach Las Vegas, a także na pustyni.

Twórcy gry skupili się na detalach świata i poprawili światło oraz cienie. Jeżdżenie samochodem wygląda świetnie i jest dużo bardziej naturale, więc uważaj, żeby nie zniszczyć “bryki” za szybko.

Modern Combat 5

Nie ma zbyt jeszcze zbyt wielu informacji o Modern Combat 5, ale wiemy, że jeden z poziomów w tej grze, już wkrótce dostępnej na iOS i Android, dotyczyć będzie walk toczących się na ulicach Wenecji. Mimo, że w większości przypadków będziesz poruszać się pieszo i wypatrywać cele za pośrednictwem lunety swojej snajperki, to rozgrywka przewiduje również, że postać może zasiąść za karabinem w wojskowym helikopterze lub wziąć udział w pościgu motorówkami.

Graficznie gra prezentuje się naprawdę imponująco. Ostre światło, odgłosy strzałów, dopracowane postacie przeciwników. Mamy nadzieje, że wkrótce doczekamy się większej liczby szczegółów na temat rozgrywki, fabuły i lokacji w Modern Combat 5.

Co dalej?

Pokazaliśmy Wam 6 świetnie wyglądających gier mobilnych od Gameloft. Każda z nich posiada oryginalną rozgrywkę, grafikę i fabułę. Wśród nich znalazły się kontynuacje znanych serii, nie zabrakło również tytułu nawiązującego do najnowszego filmu animowanego. Te sześć tytułów, to tylko gry, które Gameloft pokazał na E3 2013, jednak możemy spodziewać się, że firma zaoferuje graczom w tym roku o wiele więcej rozrywki.

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować