Najlepszy pakiet biurowy na iPada? Porównanie Microsoft Office, iWork oraz Quickoffice

Najlepszy pakiet biurowy na iPada? Porównanie Microsoft Office, iWork oraz Quickoffice

Microsoft Word, Excel oraz Power Point są już dostępne na iPada. Po czterech latach od premiery tabletu Apple pojawił się oficjalny pakiet biurowy Office od twórców Windowsa. Na szczęście już wcześniej użytkownicy iPadów mogli cieszyć się alternatywami w postaci Quickoffice oraz iWork. My sprawdziliśmy aplikacje Apple, Google i Microsoftu. Która z nich jest najlepsza?

Które z tych trzech rozwiązań jest najefektywniejszym narzędziem do pracy na iPadzie? Po debiucie Office’a postanowiliśmy sprawdzić, czy ten pakiet biurowy dla klasycznych komputerów tak samo dobrze sprawdza się na platformach mobilnych.

Aby pomóc wam w podjęciu właściwiej decyzji w wyborze pakietu biurowego przetestowaliśmy Microsoft Office, Apple iWork oraz Quickoffice od Google’a w rzeczywistych warunkach. Sprawdziliśmy jak sobie radzą w odczycie, edytowaniu, tworzeniu i udostępnianiu dokumentów. Skorzystaliśmy z najważniejszych funkcji, które wykorzystujemy na co dzień. W ten sposób zrobiliśmy ranking najlepszych programów biurowych dla iPada.

Zasady

Baptiste, Fabrizio i ja mieliśmy godzinę aby stworzyć prezentację PowerPoint od podstaw, edytować arkusz kalkulacyjny Excel oraz napisać dokument w programie Word przy użyciu tylko i wyłącznie iPada wyposażanego w 3 pakiety biurowe. Każdy z nas przedstawił następnie swoje efekty do oceny jury. Nagrody dla zwycięzcy? Sława, uznanie oraz kosz świeżych owoców!

Wynik

Jury oceniło jakość stworzonych dokumentów ich spójność oraz realizację założonych celów. A oto wyniki naszego porównania pakietów biurowych na iPada!

Comparatif Office vs iWork vs Quickoffice on iPad

Pierwsze miejsce: iWork

pages

fabrizio

iWork mile mnie zaskoczył. Przede wszystkim był bardzo łatwy w obsłudze i efekt finalny udało się osiągnąć w mniej niż pół godziny. Pages, Keynote i Numbers są stworzone z myślą o ekranie dotykowym. Jedynym minusem jest brak prawdziwie profesjonalnych motywów.

Pobierz Pages dla iPad

Pobierz Numbers dla iPad

Pobierz Keynote dla iPad

2 miejsce: Office

baptisteofficePoza koniecznością korzystania z płatnej subskrypcji Office 365 pakiet Microsoft Office dla iPada można śmiało polecić. Dlaczego? Po prostu korzystanie z Worda, Excela i PowerPoint na tablecie jest prawie takie samo jak na komputerze. Udało mi się więc znaleźć wszystkie opcje, które chciałem. Poprawnie działa też możliwość wklejania zawartości z jednej aplikacji do drugiej, choć nie za każdym razem się to udawało. Prawdopodobnie wygrałbym całe porównanie gdyby motywy PowerPoint były bardziej dopasowane do mojej prezentacji w PowerPoint.

Pobierz Word dla iPad

Pobierz Excel dla iPad

Pobierz Powerpoint dla iPad

3 miejsc: Quickoffice

quickofficesamuelByłem rozczarowany Quickoffice. Aplikacja jest trudna do tworzenia i edycji dokumentów. Kopiowanie danych jest dość przypadkowe, a dostępne funkcje są ograniczone i nie ergonomiczne. Nie byłem w stanie zmienić grafik utworzonych w programie Excel, zabrakło także motywów do prezentacji w PowerPoint. Straciłem więc cenne punkty.

Pobierz Quickoffice dla iPad

iWork zasłużenie wygrał bitwę na najlepszy pakiet biurowy na iPada. Aplikacje Apple są niezbędne dla każdego z posiadacza tabletu ze względu na szeroki zakres funkcji, zgodność z formatami Microsoft oraz niezwykłą łatwość użytkowania.

Jednocześnie nie można nic złego powiedzieć o pakiecie Microsoftu. Word, Excel i PowerPoint w swojej wersji na iPada oferują znajome doświadczenia w interfejsie oraz obsługę dostosowaną do ekranu dotykowego.

Zawodzi jedynie QuickoOffice, który znacząco odstaje od konkurentów zarówno jeśli chodzi o możliwości, jak i kompatybilność z formatami Microsoftu. To pakiet biurowy wyłącznie do konsultacji tekstów z współpracownikami i przeglądania dokumentów.

Teraz już wiecie, które aplikacje należy wybrać aby wygodnie pracować na iPadzie. Kto wie, może pewnego dnia tablet całkowicie zastąpi nam tradycyjny komputer!

Nie wyobrażasz sobie pracy na iPadzie? Opowiedz nam o tym!

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji