Reklama

Artykuł

Najlepsze klawiatury na system iOS 8

zuzanna.blaszkiewicz

Opublikowany

Wraz z iOS-em 8 po raz pierwszy dostępne są klawiatury od zewnętrznych deweloperów dla systemu operacyjnego Apple’a. Oferują one optymalizację gestów, rozpoznawanie i sugerowanie słów oraz ciekawy design.

Klawiatura dla systemu iOS 8 zawiera QuickType, system, który przewiduje i sugeruje słowa przed i w trakcie ich wpisywania, a także przyciski dla opcji wytnij, kopiuj i wklej na większych ekranach w nowym iPhonie 6. Jednak jeśli te ulepszenia wydają się niewystarczające, możesz wybrać jedną z zewnętrznych klawiatur dla systemu iOS 8.

Najlepsze klawiatury na system iOS 8

Większość z klawiatur nie obsługuje jeszcze języka polskiego. Mamy nadzieję, że to się wkrótce zmieni. Ale na pewno część z was pisze w innych językach, warto więc je wypróbować.

FleksyFleksy

Fleksy reklamuje się dwoma hasłami – jest to pierwsza klawiatura od zewnętrznych deweloperów na iOS 8 oraz tym, że jest najszybszą klawiaturą na świecie. Początkowo pojawiła się na Androidzie, a oprócz szybkości pisania charakteryzuje się bogactwem dodatkowych opcji: posiada 600 emojis, kolorowe motywy, wsparcia dla języka i klawiatury, nie wspominając już o możliwości ukrycia klawiatury i pełnej optymalizacji ekranu.

Tym, co sprawia, że to super szybka klawiatura, jest możliwość usuwania liter lub słów, przesuwając palcem po ekranie w lewo (zamiast wciskać backspace w nieskończoność), oraz bardzo inteligentny system autokorekty.

Fleksy

Kolejną wartą odnotowania funkcją jest zdolność klawiatury do nauczenia się twojego stylu pisania bazując na synchronizacji kont pocztowych i tych z portali społecznościowych.

Pobierz Fleksy na iOS 8

TouchPalTouchPal

TouchPal zyskała sobie dużą popularność jeszcze na długo przed wydaniem jej na iOS-s 8. Początkowo klawiatura ta również pojawiła się na Androidzie, gdzie zdążyła zyskać grono wiernych fanów. TouchPal pod względem wyglądu nie różni się specjalnie od standardowej klawiatury na iOS-a, ale działa w zupełnie inny sposób. Jest to pierwsza klawiatura na iOS-a, po której przesuwa się palcem zamiast naciskać poszczególne przyciski. Ponadto umożliwia ona pisanie za pomocą gestów całych zdań oraz posiada funkcję łatwego dostępu do liczb i symboli za pomocą gestu przesuwania palcem w górę lub w dół ekranu.


Podobnie jak Fleksy, klawiatura ta uczy się twojego stylu, dzięki czemu przyspiesza proces pisania tekstu, a do tego posiada funkcję walkie-talkie, dzięki której możesz wprowadzać wiadomości głosowe. Powyższe wideo demonstruje działanie aplikacji TouchPal na iPhonie.

Sprawdź wersję beta aplikacji TouchPal na iOS-a 8

SwiftKeySwiftKey

Bardzo popularna wśród użytkowników Androida aplikacja SwiftKey pojawia się na iPhone’ach wraz z iOS-em 8. Dużą zaletą SwiftKey, klawiatury, która przewiduje to, co użytkownik chce wpisać, jest dostępność tej funkcji w standardowej klawiaturze iOS 8 pod nazwą QuickType.

SwiftKey Emoji

Przykład podpowiadania emoji w aplikacji SwitftKey na Androida

SwiftKey zawdzięcza swój sukces również szerokim możliwościom personalizacji dzięki tematom, sugerowaniu emojis (ponad 800 emojis do wyboru) oraz świetnej funkcji wielojęzycznej, która umożliwia sugerowanie słów w trzech językach jednocześnie. A przestawienie się z wersji premium aplikacji na Androida na freemium w oczekiwaniu na iOS 8, to już wisienka na torcie.

Sprawdź wersję beta aplikacji SwiftKey na iOS 8

SwypeSwype

Jedna z bardziej popularnych klawiatur typu „swipe” na Androida doczekała się swojej wersji na system iOS 8. Znana jest przede wszystkim ze swej sztandarowej funkcji przesuwania palcem po klawiaturze podczas pisania, która bardzo przyspiesza wprowadzanie tekstu. Interfejs aplikacji nie jest tak przyjemny, jak w przypadku Fleksy czy TouchPal, ale oferuje praktycznie te same funkcje, wliczając w to komendy głosowe, wsparcie dla języków obcych (ale tylko dwóch) i oczywiście zdolność uczenia się twojego osobistego stylu na bazie historii wpisanych tekstów, co umożliwia przewidywanie kolejnych słów.

ios-8-swype

Podobnie jak nowa klawiatura w iOS 8, również Swype posiada funkcje szybkiego kopiowania i wklejania tekstu.

Sprawdź wersję beta aplikacji Swype na iOS 8

Personalizacja kontra wygoda

Klawiatura na iOS 8 mimo wielu ulepszeń i nowych funkcji wciąż nie jest w stanie zaoferować tylu opcji personalizacji i udogodnień, co niektóre zewnętrzne aplikacje, które wkrótce będą dostępne dla nowego systemu. Jeśli chcesz mocno przyspieszyć wpisywane tekstu lub nadać mu więcej wyrazu, wypróbuj zaprezentowanych klawiatur, wśród których z pewnością znajdziesz idealną dla swoich potrzeb aplikację.

Zobacz także:

Apple Pay – nowy system płatności za pomocą iPhone’a

Apple Watch zaprezentowany, na co pozwoli jego system?