Najlepsze gry w skoki narciarskie na iPhone i iPad

Najlepsze gry w skoki narciarskie na iPhone i iPad

Skoki narciarskie, za sprawą Adama Małysza, stały się naszą zimową dyscypliną narodową. Małyszomania rozpaliła do czerwoności tysiące Polaków. Wszyscy chcieli naśladować “orła z Wisły”. W całej Polsce nie ma jednak warunków do uprawiania tego sportu. Komputer lub telefon może mieć każdy, nic więc dziwnego, że na fali szału na skoki narciarskie wzrosło zainteresowanie grami symulującymi ten rodzaj sportu.

Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014 oraz bardzo dobra postawa całej polskiej drużyny skoczków narciarskich w Pucharze Świata sprawiły, że zainteresowanie skokami wzrasta. Dla zapaleńców skoków przygotowaliśmy mały Turniej Czterech Skoczni Gier. Zamiast czterech różnych skoczni, mamy cztery różne platformy: iOS, Android, Windows i online. Nie będziemy przyznawać medali, nie będzie gier podzielonych w pary, bo… Mimo całej popularności skoków narciarskich, nie ma aż tylu dobrych gier do wyboru. Warto jednak odsiać ziarno od plew. Oto najlepsze naszym zdaniem skoki narciarskie na iPhone i iPad.

Real Skijump HD

real-skijump-hdReal Skijump HD to gra produkcji japońskiej. Jak więc się można spodziewać, dodaje ona szczyptę japońskiego szaleństwa i czyni grę oryginalniejszą. Co jest takiego niezwykłego w Real Skijump HD? Po pierwsze sterowanie. Kiedy skoczek ma właściwie wyskoczyć ze skoczni, my mamy zasymulować jego ruch i gwałtownie poruszyć iPhonem lub iPadem w górę. Dla większego realizmu możemy przykucnąć, a w odpowiednim momencie podskoczyć. Taki ruch gwarantuje niesamowite wybicie się w powietrze naszego zawodnika. Druga rzecz, to specjalny tryb gry, który zapewnia kosmiczne emocje. Dosłownie. Skocznia umiejscowiona jest bowiem na orbicie Ziemi, a naszym zadaniem jest doskoczenie do następnego stoku. Podczas lotu pod nami jest pustka,a przed nami obracająca się majestatycznie Ziemia. Muzyka do złudzenia przypomina tę z filmu Odyseja Kosmiczna. Szkoda tylko, że grafika nie jest tak dobra, jak mogłaby by być. Jeśli szukasz powiewu świeżości, zdecydowanie wypróbuj Real Skijump HD.

Pobierz Real Skijump HD

Ski Jumping Pro

ski-jumping-pro

Ski Jumping Pro to z kolei polska produkcja, która… Co tu dużo mówić… Rządzi! Ski Jumping Pro to kompletny symulator skoków narciarskich. Tryb kariery jest bardzo rozbudowany i umożliwia skakanie na prawdziwych skoczniach odwzorowanych z dużą pieczołowitością. Jakby tego było mało, grafika w grze prezentuje się również znakomicie. Sterowanie jest bardzo proste kiedy korzystamy z łatwego poziomu trudności i trochę bardziej skomplikowane, kiedy chcemy mieć więcej kontroli nad naszym skoczkiem, kiedy włączymy tryb Pro. Naszemu skoczkowi możemy pomóc w osiąganiu jeszcze lepszych wyników, wyposażając go w coraz to lepszy sprzęt. Jeśli więc szukasz maksymalnego realizmu skoków narciarskich i doskonałej grafiki, to ściągnij Ski Jumping Pro.

Pobierz Ski Jumping Pro

Ski Jump Free

ski-jump-free

Ski Jump Free to powrót do korzeni elektronicznych skoków narciarskich i kultowej gry Deluxe Ski Jump, czyli popularnego “Małysza”. Grafika w grze jest bardzo uproszczona. Zapomnij o pełnym 3D. Tutaj skoczka i skocznię widzimy z boku, a sama postać naszego śmiałka to zbitek kilku pikseli. Nie przeszkadza to jednak w dobrej zabawie. Prostota jest bowiem siłą tej gry. Czy jest tak samo dobra jak Deluxe Ski Jump? To trudno powiedzieć. Warto jednak podkreślić jedną ciekawą funkcjonalność gry. Jako jedyna oferuje lokalny multiplayer, podczas którego może grać na raz aż 10 graczy! Odbywa się to oczywiście w bardzo prosty sposób, przekazujemy sobie iPhone’a lub iPada z ręki do ręki. Jeśli chcesz przypomnieć sobie godziny spędzone przed “Małyszem”, pobierz Ski Jump Free.

Pobierz Ski Jump Free

Ski Jumping Ultimatum

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Ski Jumping Ultimatum to gra inna niż wszystkie. Zacznijmy od tego, że nasz skoczek, to umięśniony osiłek skaczący bez kombinezonu, z odsłoniętym torsem. Zamiast nart używa przeciętego własnymi rękami w pół pień drzewa. Na tym nie koniec. Kiedy nasz osiłek zaczyna zjeżdżać w dół skoczni, oczekujemy czegoś spektakularnego. Tymczasem, za każdym razem wywraca się on popisowo, a w nas poziom frustracji rośnie, bo wydaje się nam, że nie potrafimy nim sterować. Ski Jumping Ultimatum to parodia skoków narciarskich. Tylko tyle i aż tyle. Odradzamy ją pobierać, ale jeśli lubisz udowadniać ludziom, że się mylą, pobierz i ten… Obiekt gro-podobny.

Nie pobieraj Ski Jumping Ultimatum

Jakie skoki podobają się Wam najbardziej? Realistyczne, czy w stylu starego “Małysza”?

Powiązane artykuły:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji