Reklama

Artykuł

Najlepsze gry na PC do zabawy ze znajomymi

Maria Baeta

Opublikowany

Czas na dalszy ciąg naszej serii „Najlepsze gry komputerowe dla…”. Tym razem skupimy się na zabawie ze znajomymi.

„Za zimno na wyjście na miasto? Może impreza? Nie chce mi się, boli mnie głowa, boli mnie brzuch.” Znacie to skądś? To typowe usprawiedliwienia, dla których zostajemy w domu i decydujemy się na leżenie przed telewizorem. Kanapa wcale jednak nie musi być aspołeczna. Wystarczy zaprosić znajomych i zagrać w kilka gier.

Najlepsze gry na PC do zabawy ze znajomymi

Jeśli macie komputer w domu to powinniście wiedzieć, że istnieje wiele gier, w których rozgrywka ze znajomymi zwiększa frajdę. Wyścigi, sport, bijatyki to wszystkie klasyczne gatunki w których istnieje lokalny tryb wieloosobowy. Przedstawiamy wam pięć wspaniałych gier, które idealnie nadają się do wspólnej zabawy z przyjaciółmi.

Worms Reloaded: Wielkie wojny w świecie robaków

Seria Worms powstała w latach 90-tych i wciąż jest obecna w wielu domach. Swój sukces zawdzięcza prostocie. Naszym zadaniem jest kontrola małej armii robaków, która musi zniszczyć wroga. Choć Wormsy są grywalne w pojedynkę, to znacznie więcej emocji przysparza gra ze znajomymi. Możemy wspólnie kontrolować jeden zespół lub rywalizować ze sobą. Wormsy dostępne są w wielu odsłonach, my polecamy najnowszy tytuł- Reloaded. Jeśli macie jednak pod ręką starszą wersję, to satysfakcja z gry będzie podobna.

Pobierz Worms Reloaded

FIFA 14: Sportowy niezbędnik

Symulatory sportowe w swoich genach mają przypisaną rozgrywkę wieloosobową. Pomimo, że istnieje wiele świetnych gier z tego gatunku, my polecamy serię FIFA w jej najnowszym wydaniu. EA poprawia ten tytuł co roku oferując wysoki poziom realizmu i wierności sportowym emocją. Jeśli preferujecie jednak koszykówkę to polecamy wam cudowny NBA 2k14.

FIFA 14 oferuje kilka trybów online oraz offline, dzięki czemu ze znajomymi możemy grać zarówno przez sieć jak i w domu. Możemy grać w jednej drużynie lub rywalizować ze sobą. Bez względu na sposób gry fani piłki powinni przetrwać zimową aurę.

Pobierz FIFA 14

Trine 2: Magiczna przygoda

Jeśli poszukujecie przygodówek w starym stylu, to warto zdecydować się na Trine 2. To platformowa gra akcji, w którą możemy grać jeszcze z dwoma osobami. Do pokonania są liczne wyzwania i zagadki w cudownym świecie fantasy. W przeciwieństwie do innych gier typu multiplayer, w Trine 2 nie promuje konkurencji między graczami. Liczą się połączone moce i zdolności wszystkich uczestników zabawy.

Pobierz Trine 2

GRID 2: Najbardziej spektakularne wyścigi

Gry wyścigowe to jeszcze inna klasyczna rozgrywka warta rywalizacji ze znajomymi. Problemem jest to, że niektóre serie, jak na przykład Need For Speed uniemożliwiły grę na podzielonym ekranie. Na szczęście jest Grid 2, który zachowuje tę opcje. W grze od Codemaster nie brakuje świetnych samochodów, licznych trybów gry oraz świetnej ścieżki dźwiękowej. W przeciwieństwie do takich tytułów jak F1 2013, GRID 2 jest dostępny praktycznie dla każdego.

Pobierz GRID 2

Mortal Kombat Komplete Edition: Brutalna walka o wszystko

Liczycie na naprawdę silne emocje? Sprawdźcie Mortal Kombat Komplete Edition. To powrót do początków sławnej sagi. Gra nadal cieszy tak samo jak kultowe odsłony z lat 90-tych.  Mortal Kombat Komplete Edition oferuje kilka trybów rozgrywki, w tym oczywiście multiplayer, wiele postaci do wyboru i klasyczne sterowanie. Jeśli lubicie dobre “mordobicie”, to w tej grze możecie dać upust swojej energii.

Pobierz Mortal Kombat Komplete Edition

Odkryjcie wszystkie opcje tych gier

Na tej liście zawarliśmy przykłady najlepszych gier, w które warto zabawić się w towarzystwie. Tytuły te jednak oferują rozgrywkę nie tylko w trybie wieloosobowym, często tryb dla jednego gracza oraz tryb online jest równie ciekawy. Warto, więc w nie zagrać, a najlepiej zaprosić do zabawy znajomych.

W jakie tytuły gracie ze znajomymi?

Czy podobał Ci się ten artykuł? Nie przegap kolejnych materiałów o najlepszych grach na PC…

…gry z modami

…gry dla całej rodziny

…krótkich rozgrywek

…gry z wieloma użytkownikami

…odreagowania stresu

A wszystko to już wkrótce na Softonic.pl!

Również może Cię zainteresować