Reklama

Artykuł

Najlepsze gry na PC dla miłośników modów

Maria Baeta

Opublikowany

Rozpoczynamy naszą serię “Najlepsze gry komputerowe dla…” od przedstawienia gier, których nie należy pominąć, jeśli kochasz modowanie.

Czy nudzi Ci się ciągłe granie w ten sam sposób? Jeśli tak, to musisz spróbować modowania. Mody to darmowe dodatki do niektórych gier na PC, które pozwalają zmienić wiele aspektów rozgrywki zaledwie kilkoma kliknięciami.

Najlepsze gry na PC dla miłośników modów

Mody mogą pozwolić zmienić twarz głównego bohatera, upiększyć otoczenie lub wprowadzić nowe rodzaje rozgrywki, których nie przewidział nawet sam twórca gry.

Grand Theft Auto: San Andreas

Ten spin-off GTA 3 wielu miłośników serii GTA kocha nawet bardziej, niż jej najnowszą część. Jest tak za sprawą doskonałej fabuły, charyzmatycznych bohaterów, wciągających misji i możliwości nieskończonych modyfikacji gry, dzięki darmowym modom.

Modami San Andreas łatwo zarządzać za pomocą Mod Installer. Pozwoli nam on dodać do gry więcej typów samochodów, padający śnieg oraz niezwykłe zmiany w rozgrywce. Należą do nich tryb multiplayer, ataki zombie i (prawie) wszystko inne, co sobie zamarzysz.

Pobierz GTA San Andreas

Tryb multiplayer w San Andreas jest możliwy dzięki doskonałej modyfikacji

Grand Theft Auto IV

GTA San Andreas to świetna gra, ale niektórych razi jej przestarzała grafika. Na szczęście, dostępnych jest wiele modów, które i GTA IV – kolejną część serii – pozwolą dostawać do naszych potrzeb.

Niewątpliwie największe zmiany powoduje mod, wprowadzający na miejsce Niko Bellica jego poprzednika z San Andreas – Carla Johnsona. Nie jest to jednak jedyny mod warty uwagi. O tym jak sprawić, by grze pojawiły się słonie, superbohaterowie i widok z perspektywy trzeciej osoba dowiesz się z tego artykułu.

Pobierz GTA IV

Batman Arkham Origins? Nie, to gigantyczny mod do GTA IV!

The Sims 3

Od pierwszej części, która zadebiutowała w 2000 roku, The Sims zawsze znana była jako gra, w którą można grać na wiele sposobów. Zawdzięcza to ona dużej ilości dodatków oraz oczywiście modów.

Najbardziej imponująca pod tym względem jest The Sims 3. Możemy w niej zmieniać wdzianka naszych ulubionych simów, sprawiać by wyglądali jak celebryci i przebudowywać całe dzielnice. Najwięksi fani mogą także modyfikować animacje postaci, dostępne zachowania i praktycznie każdy inny aspekt gry.

Pytanie tylko, czy Sims 4 pozwoli na podobną swobodę?

Pobierz The Sims 3

Fani Harry’ego Pottera mogą odtworzyć jego świat w The Sims 3 dzięki specjalnej modyfikacji.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Ogromną przewagą grania w Skyrim na PC jest, poza lepszą grafiką, aktywna społeczność twórców modów. Znudzony fantastyką? Masz już dość chodzenia zawsze w tej samej zbroi? Coś na to poradzimy!

Wszelkie pragnienia dotyczące wyglądu i rozgrywki Skyrim mogą zostać zaspokojone. Gra posiada najdziwniejsze modyfikacje, wliczając w to mod pozwalający jeździć na grzbiecie My Little Pony! Myślicie, że przesadzam? Kliknijcie, proszę, ten link. Nawet jeśli Twój wymarzony mod nie jest dostępny w sieci, możesz stworzyć go samemu, korzystając z Skyrim Creation Kit.

Pobierz The Elder Scrols V: Skyrim

Wiedziałeś, że w Skyrim można też tańczyć?

Minecraft

Pisząc o modach, nie można zapomnieć o ich królu – Minecraftcie. Gra powstała jako dzieło niezależnych twórców otoczonych niezwykle aktywną społecznością graczy. Wiele opcji i modów Minecrafta powstało właśnie dzięki niej.

Minecraft nie ma typowej fabuły. Każdą rozgrywka jest inna od poprzedniej i ograniczona jedynie wyobraźnią graczy. Właśnie dzięki tej kreatywności możemy grać na mapach z WoW lub Far Cry 3, ponownie przeżyć przygody Zeldy lub bohaterów Gry o Tron. W Minecraft wszystko jest możliwe. Ponadto, instalacja modów jest bardzo prosta, dzięki aplikacjom takim, jak ta.

Pobierz Minecraft

Gra o Tron w Minecraftcie to zasługa ciężkiej pracy społeczności fanów gry.

Gry bez granic

Pięć gier, które dziś przedstawiliśmy są jednymi z największą ilością modów. Nie są, jednak, jedynymi. Z pewnością znacie inne tytuły na PC, w których można modyfikować dostępne opcje i przekraczać granicę wirtualnego świata gry.

Czy podobał Ci się ten artykuł? Nie przegap kolejnych materiałów o najlepszych grach na PC do…

gry z rodziną

…krótkich rozgrywek

…gry z wieloma użytkownikami

…odreagowania stresu

A wszystko to już wkrótce na Softonic.pl!

Również może Cię zainteresować