Reklama

Artykuł

Najlepsze gry na PC dla całej rodziny

Maria Baeta

Opublikowany

Czas na dalszy ciąg naszej serii “Najlepsze gry komputerowe dla…” , tym razem czas przedstawić gry, w które można zagrać z najmłodszymi dziećmi.

Macie synów, braci, kuzynów w wieku szkolnym? Chcecie z nimi zagrać? Raczej Call of Duty: Ghosts nie są grą odpowiednią do ich wieku. Jednocześnie nikt nie każe nam grać z 7 latkiem w przygody świnki Peppy. Warto więc znaleźć takie gry, które będą bawić zarówno małych, jak i dużych. Postanowiliśmy zaprezentować tytuły odpowiednie do wszystkich grup wiekowych, które urzekają fabułą, estetyką i grywalnością.

Najlepsze gry na PC dla całej rodziny

Rayman Legends: praca zespołowa

Kolejne wcielenie jednej z najstarszych platformówek. Zapewne jak sami byliście mali to graliście w przygody Raymana. Teraz gra powraca i dostępna jest nie tylko na komputery, ale też tablety, czy smartfony. I choć w Rayman Legends można grać na wielu urządzeniach, to polecamy wersję na tablety. Ta gra Ubisoft ucieszy zarówno małych jak i dużych.

Szczególną frajdę daje asymetryczny tryb multiplayer. Oznacza to, że jedna osoba gra głównym bohaterem, natomiast pozostali gracze ją wspierają poprzez uruchamianie platform, przecinanie lin i wielu innych przeszkód. A jeśli to jest za łatwe dla waszych maluchów, to pozwólcie im stać się superbohaterami, w nowej grze LEGO.

Pobierz Rayman Legends

Lego Marvel Super Heroes: kooperacyjna gra akcji bez przemocy

Kto nie lubi superbohaterów? Kto nie lubi klocków LEGO?  Bohaterowie Marvela właśnie trafili do kolejnej gry opartej na kultowych klockach. A to gwarantuje świetną zabawę dla wszystkich graczy niezależnie od wieku. Co ważne możemy zostawić najmłodszych przy komputerze bez żadnych obaw. Gra nie zawiera żadnej przemocy.

Lego Marvel Super Heroes posiada wiele poziomów pełnych tajemnic, ciekawy tryb multiplayer dla wielu graczy oraz mnóstwo poczucia humoru. W dodatku mamy do czynienia z otwartym światem gry w przypadku rozgrywki Spider-Mana w Nowym Jorku.

Pobierz Lego Marvel Super Heroes

Sonic & All-Stars Racing Transformed: Każdy wyścig to przygoda

Inną pasją najmłodszych są samochody, motocykle i pozostałe maszyny. Na komputery znajdziemy wiele świetnych symulatorów jazdy, ale większość z nich jest zbyt skomplikowana dla dzieci. Zmienia to gra Sonic & All-Stars Racing Transformed adresowana do dzieci od 7 roku życia.

Możemy w niej kontrolować legendarnego jeża i inne znamienite postacie ze stajni SEGA. Cel jest prosty – dojedź do mety po kolorowej trasie wypełnionej licznymi oryginalnymi przeszkodami. W czasie wyścigu pojazdy mogą przekształcać się w inne obiekty. A w grę można grać jednocześnie nawet w 4 osoby, dzięki podzieleniu ekranu. To świetna gratka dla całej rodziny.

Sonic & All-Stars Racing Transformed wyraźnie przypomina kultową grę Mario Kart. Posiada jednak liczne zalety w stosunku do tego klasycznego tytułu – mamy liczne pojazdy morskie, akrobacje itd. To sprawi, że dzieci pokochają Sonica, zresztą Ty również.

Sonic & All-Stars Racing Transformed

SimCity: Zbuduj swoje miasto

Najnowszy tytuł od Maxis nie spotkał się z ciepłym przyjęciem, ale po odpowiednich poprawkach jest już naprawdę ciekawy. Kolejne odsłony SimCity są już legendą gier komputerowych. A które z dzieci nie marzy by stać się wielkim konstruktorem?

Co prawda gra w zarządzanie miastem może być dla nich za trudna, ale można inaczej sprawić im frajdę. Graj z młodszymi i niech pomagają i doradzają podczas budowy miasta. Stwórzcie razem olbrzymie miasto. Będzie to świetna zabawa, ale też nauka. Dzieciakom powinna pomóc chociażby w ogarnięciu porządku w ich pokoju. A samo SimCity ma coraz więcej plusów, dzięki modom gra ma praktycznie nieograniczone możliwości.

Pobierz SimCity

Bad Piggies: Zabawa dla małych geniuszy

Angry Birds i spółka są znane z gier na smartfony i tablet. Ale większość gier jest również dostępna na komputery z Windows. Wśród nich jest także genialny spin-off o przygodach zielonych świń.

Naszym celem jest próba kradzieży jaj wściekłym ptakom. Aby się do nich dostać musimy użyć elementów dostępnych na każdym poziomie. Podobnie jak SimCity gra może być nieco skomplikowana, ale młodsze dzieci mogą z pewnością pomóc w odnalezieniu skutecznego rozwiązania. Natomiast dla nieco starszych będzie to świetny trening z logicznego myślenia. Możesz ty pomagać dzieciakom lub na odwrót, one Tobie.

Pobierz Bad Piggies

Zabawa to nie tylko tablet

Oczywiście jeszcze łatwiej jest dać dzieciom tablet, na którym znajdą wiele gier dopasowanych do swojego wieku. Czasem jednak lepiej usiąść razem z nimi przy komputerze i pokazać świat pełen wspaniałych, rozbudowanych gier. Można też wrócić do tytułów sprzed lat. Z pewnością będą się świetnie bawić, a może też czegoś nauczą.

Czy podobał Ci się ten artykuł? Nie przegap kolejnych materiałów o najlepszych grach na PC do…

…gry z modami

…krótkich rozgrywek

…gry z wieloma użytkownikami

…odreagowania stresu

A wszystko to już wkrótce na Softonic.pl!

Również może Cię zainteresować