Reklama

Artykuł

Najlepsze gry na PC, aby poczuć emocje

Maria Baeta

Opublikowany

Ciąg dalszy naszej serii „Najlepsze gry na PC dla…”. Czy wiesz, że gry pozwalają poczuć niezwykłe emocje? Właśnie takie tytuły teraz omówimy.

Często chodzimy do kina w poszukiwaniu uczuć, jakiejś ucieczki przed światem, niezwykłych doznań. Czasami mamy nadzieje, że film da nam coś więcej, że będziemy mogli obcować z pewną sztuką. Gry również mogą zaoferować nam takie niezwykłe emocje.

Najlepsze gry na PC, aby poczuć emocje

Zebraliśmy pięć najbardziej imponujących tytułów, które pozwolą nam na niezwykłe doznania psychiczne. Obiecujemy, że będziecie siedzieć przyklejeni do ekranu komputera.

Solace: strzelanka dla smakoszy

Strzelanki, czyli shootery, to jeden z najstarszych gatunków gier wideo. Większość z nich stawia na obsesyjne pokonywanie poziomów i uzyskanie najwyższego wyniku. To jednak nie jest największą atrakcją oferowaną przez Solace.

W Solace liczy się to, czego doświadczymy podczas rozgrywki, czyli hipnotycznego połączenia obrazów i dźwięku na pięciu etapach psychologicznych: zaprzeczenie, gniew, negocjacje, depresja i akceptacja. Brak punktacji, brak kar… liczy się tylko sztuka.

Pobierz Solace

Antichamber: wciągająca psychodelia

Wyjście z labiryntu nie jest łatwe, a w tej grze jest jeszcze trudniejsze. Antichamber to nietypowa gra logiczna będąca hitem gier indie.

Naszym celem jest ucieczka z labiryntu pełnego kolorów, pułapek i innych elementów. Prawa fizyki nie działają i wszystko wydaje się nie mieć sensu, dopóki nie poznamy zasad panujących w tym niezwykłym świecie. Ta niesamowita mieszanina wywołana przez złudzenia optyczne i psychodelie wciąga nas dokumentnie. To trzeba zobaczyć, aby uwierzyć.

Pobierz Antichamber

Dear Esther: List miłosny do gry

Co jeśli nagle znajdziesz się na bezludnej wyspie? Dzięki Dear Esther będziesz mógł na to pytanie odpowiedzieć. Cała gra polega na eksploracji wyspy i odkrywaniu jej wszystkich uroków i tajemnic. Przez całą grę odczytywane są listy umierającego żeglarza napisane do jego wybranki serca o imieniu Esther. Na nas czekają po drodze liczne zagadki logiczne. To niesamowita gra pełna emocji i uczuć, której bliżej do japońskich powieści, niż zachodniej koncepcji gier komputerowych.

Pobierz Dear Esther

Proteus: zmysłowa przyjemność

Czas na kolejną wizytę na wyspie, dzięki grze Proteus. Każdy element tego tytułu to wyjątkowe doświadczenie wizualne, a wszelkie elementy generowane są losowo.

Możemy swobodnie przemieszczać się po wyspie i odkrywać każdy jej zakątek, każde chodzące po niej stworzenie. Pozwólcie się ponieść kolorom, kształtom i dźwiękom, nie martwcie się o śmieć. Proteus skrywa cel, którego nie poznamy dopóki nie staniemy twarzą w twarz z nim. Zanim to jednak nastąpi cieszcie się unikalnymi przeżyciami.

Pobierz Proteus

Shelter: oda do natury

Shelter pozwala nam poczuć, jak wygląda rodzicielstwo w wydaniu zwierzęcym. Wcielamy się w mamę borsuk, która spacerując po lesie z młodymi zmuszona jest do opieki i ochrony swoich pociech przed licznymi zagrożeniami natury.

Estetyczny styl gry sprawia, że jest ona absolutnie wciągająca. Shelter to małe dzieło sztuki. Nie sposób wczuć się w tą piękną zwierzęcą rodzinę i poczuć instynkt opiekuńczy.

Pobierz Shelter

Bardziej sztuka niż gry

Tytuły, które zaprezentowaliśmy pokazują, że czasami droga jest ważniejsza od celu. Cel nie zawsze musi być jasno określony. Te niekonwencjonalne gry, mało mają wspólnego z tradycyjną rozgrywką. Eksperymentalne twory wydają się być jednak niezwykle ciekawe.

Jakie nietypowe gry są waszymi ulubionymi?

Czy podobał Ci się ten artykuł? Nie przegap pozostałych materiałów o najlepszych grach na PC do…

…gry z modami

…gry do odreagowania stresu

…gry z rodziną

…gry z wieloma użytkownikami

…jeśli masz tylko chwilę czasu

Również może Cię zainteresować