Reklama

Artykuł

Najlepsze gry na Androida – przegląd hitów na gwiazdkę 2011

Radek Grabarek

Opublikowany

Koniec roku to gorący okres dla graczy. Na rynku pojawia się wiele nowych doskonałych gier. Jest ich tak dużo, że nie nadążamy je w Softonic Polska recenzować. Nie przeszkodziło to nam jednak przygotować smakowitą listę największych hitów i nowości, które ostatnio pojawiły się w Android Markecie.

Zobacz najlepsze gry roku 2012!!!

Najlepsze gry akcji i strzelanki na Android

Zaczynamy od starcia tytanów. Strzelanki to jeden z najbardziej popularnych gatunków gier, również na Android. Najlepsza grafika, najszybsza akcja i największe emocje. Najnowsze FPS-y na Android zachwycają grafiką, co jednak przekłada się na wymagania sprzętowe. Musisz mieć w kieszeni niezły sprzęt, aby bez problemu grać w te hitowe tytuły.

Grand Theft Auto 3 na Android

Grand Theft Auto 3 na Android to stare dobre GTA znane z PeCetów i konsol, które ląduje w naszych kieszeniach 10 lat po premierze. Tak, przez dziesięć lat postęp technologiczny pozwolił zamienić wielkie blaszaki trzymane na biurku lub pod telewizorem w zgrabny telefon. GTA na Android oferuje nam rozpoczęcie kariery, której nie wybralibyśmy w realnym świecie, możemy bowiem zostać gangsterem. Graj w kultową grę zawsze i wszędzie, gdzie masz swój telefon lub tablet Android.

Modern Combat 3: Fallen Nation na Android

Modern Combat 3: Fallen Nation na Android to mobilna wersja Call of Duty: Modern Warfare 3Battlefield 3. Współczesne pole walki i uzbrojenie oraz konflikty między mocarstwami i różnego rodzaju organizacjami terrorystycznymi. Jeśli nie lubisz bujać w futurystycznych obłokach, Modern Combat 3: Fallen Nation na Android będzie jak znalazł.

Dead Space na Android

Dead Space na Android to z kolei propozycja dla osób, które lubią się bać. Dead Space to thriller science fiction. Lubisz skradać się po ciemnych zaułkach i nie boisz się potworów, które czyhają za każdym rogiem? Dead Space jest w takim razie dla Ciebie.

Frontline Commando na Android

Frontline Commando na Android to pierwsza w tym zestawieniu darmowa strzelanka. Owszem, zachęty do kupienia dodatkowego wyposażenia pojawią się w trakcie gry, ale Frontline Commando na Android możemy wypróbować za darmo. To jedna z tych gier, które można by nazwać “strzelanko-chowanka”, bo tak samo ważne jak strzelanie, jest chowanie się za przeszkodami i kontratak, gdy przeciwnik przeładowuje broń.

Brothers in Arms 2 Free+ na Android

Brothers in Arms 2 Free+ na Android to gra dla fanów II Wojny Światowej. Z kosmicznych rubieży przenosimy się w historyczne realia. Brothers in Arms 2 Free+ na Android nie posiada tak dopracowanej grafiki, ale dzięki temu działa na starszych i mniej potężnych telefonach z Androidem.

A teraz coś z zupełnie innej beczki.

Najlepsze gry logiczno-zręcznościowe na Android

World of Goo na Android

World of Goo na Android to kultowa już gra, w której głównymi bohaterami są… gluty. Z tych glutów, przy pomocy zasad fizyki, musimy zbudować różnego rodzaju konstrukcje. Brzmi dziwnie? A gra się świetnie! Jeśli lubisz niebanalne gry wymagające główkowania, to World of Goo na Android na pewno Ci się spodoba.

Plants vs. Zombies na Android

Plants vs. Zombies na Android to oryginalna rozwinięcie gier typu tower defense, w których bronimy wież przed nacierającym wrogiem. Tylko że w Plants vs. Zombies na Android nacierającym wrogiem tą hordy zombie, a my bronimy się… sadząc rośliny. Absurdalne? A jakże! Wciągające? Nawet nie macie pojęcia jak bardzo! Grę polecamy szczególnie jeśli jeszcze nie graliście w Rośliny kontra Zombie na komputerze, lub innej komórce.

Open Sea! Free

Open Sea! Free to z kolei gra, która stawia nas przed niebywale wielkim i ważnym w dziejach świata wyzwaniem… Musimy przeprowadzić ludzi przez morze. Tak, tak, rozstępujemy wodę niczym Mojżesz! Jeśli na półce z pucharami i medalami za ocalenie świata przed zagładą masz jeszcze trochę miejsca, to warto i po rolę Mojżesza się schylić.

Real Racing 2 na Android

Jak gra wyścigowa Real Racing 2 na Android mogła znaleźć się pośród gier logicznych? Otóż Real Racing 2 na Android stawia na realizm. Bez używania hamulca i poznania danego toru nie dasz rady wygrać wyścigu. Bardzo realistyczna jest zarówno grafika jak i fizyka jazdy. Trzeba więc czasami ruszyć głową i włożyć trochę wysiłku aby znaleźć i zachować optymalny tor jazdy. Dla prawdziwych fanów sportów motorowych na Android to wielki rarytas.

Cut the Cheese na Android

Cut the Cheese zamyka listę najlepszych gier na Android smaczną klamrą. Zamiast siekać soczyste owoce, tak jak we Fruit Ninja, tniemy w zapalczywym gniewie śmierdzące sery. Na szczęście efekty zapachowe nie przedostają się przez ekran naszego Androida. Twórcom gry należą się brawa, na oryginalne sparodiowanie owocowego pierwowzoru.

Jakiej wspaniałej gry na Android z ostatniego czasu brakuje na liście?