Reklama

Artykuł

Najlepsze gry na Androida do gry z przyjaciółmi

Maria Baeta

Opublikowany

Niektórzy mówią, że telefony komórkowe izolują nas od społeczeństwa. Czy jest tak na pewno? Z przedstawionymi w tym artykule grami na Androida, na pewno nie będziecie samotni. Niniejszym, przedstawiamy Wam kilka z najlepszych gier do zabawy z przyjaciółmi.

Grać w towarzystwie przyjaciół można nie tylko na konsolach i PC. Mobilne systemy operacyjne – w tym Android – oferują ogromną liczbę gier multiplayer (online i offline). Doskonale nadają się one do rozgrywki ze znajomymi.

Najlepsze gry na Androida do gry z przyjaciółmi

Strategiczne, wyścigowe, logiczne … nie ma takiego gatunku gier, który nie oferowałby trybu multiplayer. Oto kilka z najlepszych tytułów.

Warlings: Battle Worms – pamiętacie Worms?

Jeśli urodziliście się przed latami 90, to prawdopodobnie z dużą radością graliście w Worms. Gra Warlings: Battle Worms bardzo ją przypomina. Kontrolujemy w niej armię opancerzonych robaków, której zadaniem jest zniszczyć armię przeciwnika. Jak można się domyślić, w rolę przeciwnika wcielić się może któryś z naszych znajomych. Na Androida jest wiele innych gier, które nawiązują do klasycznych Worms. Jednakże jedynie gra Warlings: Battle Worms jest darmowa.

Warlings: Battle Worms to bardzo dobry – w pełni darmowy – klon gry Worms, ze świetnym interfejsem i grafiką. Podobnie jak w oryginalnych Worms, możemy grać z przyjaciółmi w czasie rzeczywistym, tym razem jednak korzystając z połączenia Bluetooth między urządzeniami z systemem Android. Dzięki temu każdy z graczy może grać z swojego telefonu lub tabletu.

Pobierz Warlings: Battle Worms

Guess the Song – kto zna się lepiej na muzyce?

Muzyka to temat, na który dużo dyskutujemy ze niektórymi znajomymi. To właśnie oni z pewnością docenią Guess the Song; dzięki niej spędzicie czas na wspaniałej zabawie.

W grze Guess the Song staramy się jak najszybciej odgadnąć odgrywany utwór. W przeciwieństwie do innych gier tego typu, np. Song Pop, w Guess the Song gramy jednocześnie, korzystając z podzielonego na dwie części ekranu smartfonu lub tabletu.

Taka jednoczesna rozgrywka to wyśmienita zabawa, co czyni Guess the Song idealną na te spotkania z przyjaciółmi, na które zabieranie klasycznych (i drogich!) gier planszowych jest niepraktyczne.

Pobierz Guess the Song

Aworded – chcecie poprawić swój zasób słów?

Aworded to elektroniczna wersja słynnej gry Scrabble. Do gry w nią potrzebne są: plansza, płytki z literami i inteligencja, która pozwoli nam zagrywać coraz to dłuższe i bardziej skomplikowane słowa. Gra w Aworded zapewnia nie tylko dobrą zabawę, ale i poszerza nasz zasób słów (gra dostępna jest w wielu wersjach językowych; niestety brakuje wersji polskiej).

Rozgrywka w Aworded jest asynchroniczna. Oznacza to, że gramy w turach. Po wykonaniu naszego ruchu, musimy poczekać, aż swój ruch wykona przeciwnik. Poza instalacją na urządzeniu z Androidem, w Aworded możemy też grać przez Facebooka. Dzięki temu zawsze mamy do niej dostęp.

Pobierz Aworded

Asphalt 8 Airborne – marzycie o zostaniu demonem prędkości?

Wyścigi są jednym z najbardziej popularnych gatunków wśród gier wieloosobowych. Naturalnie, na Androidzie znajdziecie wiele gier tego typu. Saga Asphalt jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii wyścigów samochodowych, a jej najnowsza odsłona – Airborne – jest niezwykle spektakularna.

Poza rozbudowanym trybem dla jednego gracza, Asphalt 8 oferuje także dobry tryb multiplayer. Dzięki niemu możemy ścigać się z przyjaciółmi zarówno synchronicznie, jak i asynchronicznie. Umożliwia to udaną rywalizację, niezależnie od czasu i miejsca.

Pobierz Asphalt 8: Airborne

Chess War – wolicie spokojniejszą rozrywkę?

Jeśli macie ochotę miło spędzić czas ze znajomym, ale nie ciągnie Was do wyścigów i gier akcji, to dobrym rozwiązaniem może być gra w szachy. W tej roli bardzo dobrze spełnia się darmowa gra War Chess.

W War Chess gramy tak samo, jak w klasyczny szachy, tzn. w czasie rzeczywistym, korzystając z tej samej szachownicy – choć tym razem wyświetlonej na ekranie naszego tabletu. Choć gra nie oferuje zbyt wielu opcji, to zdecydowanie przykuwa uwagę ciekawą grafiką 3D. Możemy w niej jednak ustawiać maksymalny czas na wykonanie ruchu i wybrać wygląd szachownicy. To idealna gra do relaksującej rozgrywki.

Pobierz Chess War

Gry dla każdego gracza

Jak widać, wieloosobowe gry na Androida należą do wielu rożnych gatunków, od wyścigów, przez gry logiczne, po strategiczne szachy. Niezależnie od tego, czy szukasz relaksu czy gorących emocji, zawsze znajdziesz doskonałą grę na Androida do gry ze znajomymi.

A Ty, w co grasz razem ze znajomymi na Androidzie?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, nie przegap innych z serii „Najlepsze gry na Androida do…”

…gry w transporcie publicznych

…relaksu

…przeżycia niesamowitej przygody

…przetestowania refleksu

…zabawy z dziećmi

…treningu umysłu

…powrotu do dawnych czasów

Już wkrótce w Softonic.pl!

Przeczytaj też:

Również może Cię zainteresować