Reklama

Artykuł

Najlepsze gry na Androida dla dzieci

Maria Baeta

Opublikowany

Dzieci uwielbiają różnego rodzaju gry i nie przepuszczą żadnej okazji, aby dobrać się do Twojego telefonu. Na szczęście, Android posiada mnóstwo fantastycznych gier dla najmłodszych.

To nieuniknione: jeżeli posiadasz smartfona oraz dzieci, najprawdopodobniej prędzej czy później telefon skończy w rękach Twoich pociech. Jednak zamiast się denerwować i odbierać im zabawę, równie dobrze możesz po prostu pozwolić maluchom pograć w gry odpowiednie dla ich wieku (i przy okazji samemu mieć trochę wolnego czasu). W Google Play znajdziesz mnóstwo takich aplikacji.

Najlepsze gry na Androida dla dzieci

Wyścigi, puzzle, łamigłówki… Wśród najbardziej popularnych gatunków znajdziesz również tytuły dla dzieci. Dzisiaj przyjrzymy się 5 grom, które na pewno okażą się hitem wśród najmłodszych.

Frozen Free Fall

‘Frozen’ („Kraina Lodu”) to jeden z najbardziej kasowych filmów animowanych w historii, który bije rekordy popularności zarówno wśród młodszych, jak i starszych widzów. Jeśli Twoje dzieci też zostały zaczarowane przez dwie wspaniałe siostry z Krainy Lodu, musisz koniecznie zainstalować na swoim smartfonie Free Fall, łamigłówkę opartą na filmie.

Frozen Free Fall bardzo przypomina Bejeweled (…lub Candy Crush) z tą jednak różnicą, że w grze znajdziemy postaci znane z filmu Disney’a. Jak większość gier tego typu, tak i Frozen  Free Fall posiada możliwość płatności wewnątrz aplikacji, dlatego warto wiedzieć, jak uniknąć niepotrzebnego wydawania gotówki przez Twoje pociechy. Po instalacji gry wystarczy wprowadzić wiek dziecka i możliwość płacenia za dodatkowe opcje zostanie wyłączona.

Pobierz Frozen Free Fall

Angry Birds Go!

Inne niezwykle popularne wśród dzieci postaci do ptaki i świnki z gry Angry Birds. Jeśli dodatkowo Twoje latorośle mają hopla na punkcie wyścigówek, Angry Birds Go! Będzie strzałem w dziesiątkę.

Aby zagrać w tę grę nie potrzeba szczególnych umiejętności zręcznościowych, ponieważ cała akcja sterowana jest odpowiednimi ruchami telefonu. Twojej pomocy dzieci mogą potrzebować jedynie do ulepszenia pojazdu, warto im więc najpierw pokazać, jak to zrobić. W ten sposób nie tylko możecie grać razem, ale również możesz nauczyć swojego malucha podstawowych zasad i strategii rządzących tym gatunkiem gier, czyli jak na przykład aktywować bonusy.

Pobierz Angry Birds Go!

4 Pics 1 Word

Jednym z hitów, które znajdziesz w Google Play, jest świetna gra dla dzieci, przeznaczona do wspólnej zabawy wraz z rodzicami. Jej prosta mechanika, polegająca na odgadnięciu danego słowa przy użyciu czterech obrazków jako wskazówki, jest nie tylko świetną rozrywką, ale i dobrym ćwiczeniem dla umysłu.

Tandem dziecko-rodzic jest idealny do tej gry, gdyż niektóre obrazki mogą przysporzyć dorosłemu trochę trudności! Zdziwisz się, kiedy Twój maluch przyjdzie Ci z pomocą w kojarzeniu niektórych hieroglifów.

Pobierz 4 Pics 1 Word

Dropdot: Kids connect the Dots

Z pewnością znane Ci są książeczki dla dzieci, w których należy „połączyć kropki”, aby otrzymać rysunek. Podążamy wówczas za liczbami i w rezultacie rysowania kolejnych linii otrzymujemy obrazek do pokolorowania. Bardzo możliwe, że obecnie maluchy nie znają zbyt dobrze tego rodzaju zabawy, ale nowa gra Dropbot z pewnością to zmieni.

Dropbot to właśnie nowoczesna wersja książeczek pełnych obrazków otrzymanych z połączonych kropek, jednak posiada dużą przewagę nad swą klasyczną wersją: w grze tworzymy obrazki HD, możemy wybrać najbardziej interesującą nas kategorię tematyczną i skorzystać z pomocy narratora.

Pobierz Dropbot: Kids Connect the Dots

Dr. Panda’s Daycare

Gry przeznaczone dla dzieci nie pomijają również ważnych życiowych aspektów, jakimi jest uczenie maluchów pewnych wartości, na przykład tego, jak ważne jest być odpowiedzialnym. W tym zadaniu pomoże rodzicom aplikacja popularnej sagi o Dr Pandzie.

W grze  Dr. Panda’a Daycare najmłodsi mogą nie tylko opiekować się zwierzątkami, lecz jednocześnie brać udział w innych kreatywnych aktywnościach, takich jak na przykład gra w zespole czy gotowanie. W międzyczasie Ty jako rodzic możesz czuć się spokojnie, gdyż gra jest jak najbardziej odpowiednia dla Twojego dziecka i jednocześnie uczy go istotnych wartości, jak troska o innych i praca zespołowa.

Pobierz Dr. Panda’s Daycare

Pomiędzy zabawą i edukacją

Tych pięć rekomendowanych przeze mnie tytułów to zaledwie mała próbka odpowiednich dla Twoich pociech gier, które możesz znaleźć w Google Play. Tak naprawdę każda gra może być dobra dla dzieci, o ile upewnisz się, że nie posiada ona treści nieadekwatnych do ich wieku i o ile nadzorujesz przebieg zabawy.

Moim zdaniem, najważniejsze jest, aby zawsze starać się znaleźć złoty środek między zabawą i edukacją. Dzięki temu Twoje dzieci będą się świetnie bawić, a Ty będziesz mieć pewność, że nie marnują swojego czasu bezsensownie wgapiając się w mały ekran.

Jaka jest ulubiona gra na Androida Twoich dzieci?

Podobał Ci się ten artykuł? Nie przegap innych odcinków naszej serii Najlepszych Gier na Androida…

…do grania w autobusie, tramwaju lub pociągu

…do gry z przyjaciółmi

…relaksujących

…z niesamowitą fabułą

…dzięki którym sprawdzisz swój refleks

…do trenowania Twojego umysłu

…w których ponownie przeżyjesz stare dobre czasy

Wkrótce na Softonic

Również może Cię zainteresować