Najlepsze gry i aplikacje na tablet z Androidem

Najlepsze gry i aplikacje na tablet z Androidem

Z roku na rok pojawia się coraz więcej lepszych i tańszych tabletów. Dziś bez problemu można kupić całkiem fajny sprzęt za kilkaset złotych, zwykle dużo taniej niż porządnej klasy smartfon.

Niestety, mimo coraz większej liczby tabletów z Android na pokładzie, wciąż brakuje aplikacji na nie. Przeglądając Google Play w poszukiwaniu gier na tablet, często trudno znaleźć tytuły, które byłyby dopasowane do dużych ekranów. Nie inaczej jest z aplikacjami na tablet. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co też ciekawego deweloperzy mają nam do zaoferowania w tym temacie i oto co znalaźliśmy – najciekawsze gry i aplikacje na tablet z Android!

Gry na tablet z Android

Tablety są stworzone do gier! Duży ekran sprawia, że sterowanie nawet za pomocą przycisków wyświetlanych na ekranie jest dużo łatwiejsze niż w przypadku smartfona. Do najnowszych tabletów można też podłączyć chociażby pada z Playstation. Komfort gry jest wtedy niewyobrażalnie większy! Oto nasze propozycje najlepszych gier na tablety Android.

The Bard’s Tale

The Bard's Tale na AndroidThe Bard’s Tale dostępna do pobrania tutaj to gra z niemal epickim rozmachem! Jest to doskonale wyprodukowany RPG, ze świetną grafiką, rozległym światem i wielowątkową fabułą. Jeden z najlepszych tytułów z tego gatunku na Android. Powinna spodobać się fanom Diablo czy Torchlight.

Pobierz The Bard’s Tale na tablet z Android

Angry Birds Star Wars

Angry Birds Star Wars na AndroidOczywiście, żadna lista najlepszych gier na Android nie może się obejść bez Angry Birds! Zwłaszcza, jeżeli fabuła gry nawiązuje do kinowego hitu wszechczasów! Tak właśnie jest w przypadku Angry Birds Star Wars, które po prostu doskonale spisuje się na dużych ekranach tabletów. Grafika jest świetna, a przyjemność płynąca z gry dużo, dużo większa!

Pobierz Angry Birds Star Wars na tablet z Android

GTA Vice City

GTA Vice City na AndroidGTA Vice City na Android dostępna do pobrania tutaj to pozycja, która przeżywa właśnie swoją drugą młodość. Dlaczego? Wystarczy zagrać w nią na tablecie, a sami się przekonacie! Grand Theft Auto na Android praktycznie w niczym nie ustępuje wersji na PC. Sterowanie nie jest wprawdzie idealne, ale można się do niego przyzwyczaić, a fabuła i rozległość świata rekompensuje nam wszystkie niedogodności. Jest to bez wątpienia pozycja godna uwagi!

Pobierz GTA Vice City na tablet z Android

Football Manager Handheld 2013

Football Manager Handheld 2013 na AndroidFootball Manager Handheld 2013 możesz pobrać tutaj, ale ostrzegamy – to gra nie dla wszystkich! Jeśli jednak znasz serię Football Manager, to tę grę musisz wypróbować. Jeżeli lubujesz się w grach, w których celem rozgrywki jest zarządzanie, szczególnie zarządzanie w piłce nożnej, to Football Manager Handheld 2013 może przypaść Ci do gustu. Powiemy tylko tyle, że wszystkie tabelki i statystki wyglądają znacznie lepiej na dużym ekranie! W tym przypadku rozmiar ma znaczenie!

Pobierz Football Manager Handheld 2013 na tablet z Android

Aplikacje na tablet z Android

MX Player

MX Player na AndroidMX Player dostępny do pobrania tutaj to jeden z lepszych odtwarzaczy wideo na Android. Ładny, prosty w użyciu, a w dodatku obsługuje napisy z polskimi znakami! Oglądanie filmów na małym ekranie smartfona pozostawia wiele do życzenia. Trudno zachwycać się filmem czy teledyskiem, gdy ma się do dyspozcji 4-5 cali ekranu. Na tablecie wygląda to zdecydowanie lepiej, a dzięki MX Player jest to łatwiejsze niż dotychczas. Tę aplikację po prostu trzeba mieć!

Pobierz MX Player na tablet z Android

Quickoffice

Quickoffice na AndroidKolejna aplikacja nie jest dla wszystkich, ale spodoba się tym, którzy tablet wykorzystują nie tylko do gier i zabawy. Pobierz tutaj Quickoffice, ponieważ ten biurowy niezbędnik doskonale sprawdzi się w podróży lub w czasie wykładów i zajęć. Pozwala tworzyć lub edytować pliki w formacie MS Office (Word, Excel, Power Point itd.), PDF. Łatwo go zsynchronizować z Google Drive.

Pobierz Quickoffice na tablet z Android

Dolphin Browser

Dolphin Browser na AndroidW takim zestawieniu nie może zabraknąć porządnej przeglądarki internetowej. Na smartfonie może i najlepiej sprawdza się Opera lub Chrome, ale na tablecie lepiej zainstalować dostępną tutaj Dolphin Browser, która gwarantuje nam, że wszystkie obrazy zobaczymy w jakimś sensownym rozmiarze. Co więcej, obsługuje ona gesty, dodatki oraz posiada tryb pełnoekranowy. Doskonale sprawdza się  na dużych ekranach tabletów.

Pobierz Dolphin Browser na tablet z Android

Google Currents

Google Currents na AndroidGoogle Currents można pobrać tutaj i jest to aplikacja do zarządzania i przeglądania treści z ulubionych stron czy blogów. Jak to działa? W Google Currents można przeglądać treści od popularnych serwisów, ale też stworzyć “stronę” dla swojej strony internetowej czy bloga. Dzięki temu wiele osób będzie miało dostęp do Twojej strony i wpisów, ale w formie dużo lżejszej i ładniejszej, niż zwykłe www. Na tablecie aplikacja ta wygląda i sprawuje się świetnie!

Pobierz Google Currents na tablet z Android

Ipla

Ipla na AndroidNa koniec do pobrania tutaj jest Ipla, czyli polska aplikacja dająca dostęp do treści wideo z polskiej telewizji. Bez problemu obejrzycie tam ulubiony serial, mecz czy po prostu jakiś kanał na żywo. Część z dostępnych źródeł jest darmowa, a za inne trzeba płacić.

Pobierz Ipla na tablet z Android

A Waszym zdaniem jakich aplikacji i gier na tablet tutaj brakuje?

Powiązane artykuły:

Powiązane programy:

Artykuł został zaktualizowany 7.11.2013

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy