Reklama

Artykuł

Najlepsze darmowe gry na twój telefon z Androidem

Najlepsze darmowe gry na twój telefon z Androidem
Maria Baeta

Maria Baeta

  • Zaktualizowany:

Poznaj 6 gier, bez których twój smartfon Androidem (Nexus 6, Samsung Galaxy S5, Motorola Moto X lub inny model) nie może się obyć.

Kolejne gry, które wychodzą na Androida, są coraz lepsze. Kiedy spojrzysz w głąb sklepu Google Play, dojrzysz w nim tysiące darmowych tytułów do pobrania. Jednak ile z nich jest wartych zainstalowania?

Aby zaoszczędzić ci żmudnego rozpoznawania najlepszych gier dla twojego urządzenia z Androidem, wybraliśmy sześć wyjątkowych i niezbędnych tytułów, które możesz pobrać za darmo.

Cut The Rope 2: najsłodsza łamigłówka

Zaczynamy od łamigłówek i cukierków. Nie, nie mówimy o Candy Crush, ale o innej legendarnej serii Cut The Rope. W grze spotkasz przyjaznego zielonego stworka Om Noma, który szuka soczystych smakołyków do zjedzenia.

Gra polega na jak najprostszym przeniesieniu cukierka do buzi Om Noma. W Cut the Rope 2 poziom trudności wzrasta wraz z odblokowywanymi po kolei planszami. W trakcie rozgrywki musisz przemieścić pewne konstrukcje, przecinając w odpowiednim momencie liny.

Cut The Rope 2 jest również dostępna na iOS-a, jednak trzeba za nią zapłacić, w przeciwieństwie do wersji na Androida, która jest całkowicie darmowa!

Pobierz Cut the Rope 2 na Androida

Duet: trudna piłka!

Duet to jedna z tych niepozornie wyglądających i prostych gier, na której poległa niejedna osoba. Rozgrywka polega na przesuwaniu po okręgu dwóch piłek widocznych na ekranie w taki sposób, aby nie zetknęły się z najeżdżającymi na nie klockami. Brzmi prosto, prawda? Nic z tych rzeczy! To jedna z gier, które mogą się śmiało zmierzyć z kultowym Flappy Bird.

Android nie posiada wyłączności na tę grę, ale za Duet w wersji na iOS-a trzeba zapłacić, a prezentowana tu wersja dla systemu Google’a jest darmowa.

Pobierz Duet na Androida

Soul Taker-Face of Fatal Blow: polowanie na potwora

Jeśli lubisz gry typu RPG, to musisz spróbować tego ekskluzywnego tytułu dla Androida. Graficznie gra nie musi niczego zazdrościć wersjom na konsole. Soul Taker-Face of Fatal Blow zabierze cię w świat ponad 500 potworów, którzy dostępni są w grze za pośrednictwem Internetu w trybie multiplayer (MMO).

Gra udostępnia wiele przedmiotów do zbierania i pozwala dostosowywać swoją postać do własnych upodobań. Soul Taker-Face to Fatal Blow to świetnie spędzony czas w trakcie walk z innymi przeciwnikami.

Pobierz Soul Taker-Face of Fatal Blow na Androida

Free Heroes 2: Heroes of Might and Magic 2 na Androida

W dzisiejszych czasach, myśląc o strategicznej grze na urządzenia mobilne, wymienisz z pewnością taki tytuł jak Clash of Clans. Patrząc jednak wstecz, istnieje sporo dużo lepszych tytułów. Dowodem na to jest Free Heroes 2, czyli swoista replika klasycznej strategii Heroes of Might and Magic 2.

Ta gra turowa jest naprawdę udana, a jej oprawa graficzna przypomni ci piękne lata 90. Jeśli jesteś graczem wychowanym na starej szkole, pokaż nowościom, że wiele im jeszcze brakuje do prawdziwej klasyki.

Pobierz Free Heroes 2 na Androida

Sir! I’d Like To Report a Bug!: Ocal świat w trybie retro!

Platformówka to kolejny rodzaj spośród wielu ciekawych gier. Sir! I’d Like To Report a Bug! to doskonały przykład udanej rozgrywki sprzed lat w postaci przewijanej planszy gry, atrakcyjnej, pikselowej grafice 2D oraz muzyki rodem z Nintendo.

W Sir! I’d Like To Report a Bug! wcielisz się w osobę Reggiego, który przez przypadek znalazł się w rozsypującym się świecie. Niech cię nie zmyli jej wygląd i miej oczy dookoła głowy, gdyż gra tylko wygląda na prostą.

Pobierz Sir! I’d Like To Report a Bug! na Androida

Nitro Racing Nation: dla wymagających kierowców

Jeśli kochasz gry, ale zbyt długo grałeś w takie tytuły jak Real Racing czy Asphalt, warto spróbować tej świetnej alternatywy, która wywodzi się z wyścigów Endurance.

Nitro Nation Racing to jeden z trudniejszych tytułów na rynku, jednak duży wysiłek z pewnością się opłaca. Możesz odblokować 50 samochodów, które wykorzystasz w trzech trybach gry (story, practice oraz street race).

Pobierz Nitro Racing Nation na Androida

Świetne gry, chociaż nie są jedyne

Pamiętaj, że jest to lista darmowych gier dla Androida. Jeśli chcesz zapoznać się z mobilnymi grami dla iPhone’a czy dla urządzeń z Windows Phone’em, przeczytaj nasz artykuł o najlepszych darmowych grach na urządzenia mobilne.

Jeśli najbardziej spodobały ci się jednak gry na ten system, warto zapoznać się z najlepszymi pozycjami na Androida do trenowania swojego umysłu.

Zobacz także:

Najlepsze darmowe gry na iPhone’a

Najlepsze japońskie gry mobilne, których najprawdopodobniej nie znasz

Maria Baeta

Maria Baeta

Najnowsze od Maria Baeta

Editorial Guidelines