Reklama

Artykuł

Najlepsze darmowe gry akcji na urządzenia mobilne

Maria Baeta

Opublikowany

Gry z gatunku akcji należą do jednych z najstarszych i najbardziej pojemnych, jeśli chodzi o inne podgatunki gier. Zapewne znasz ich mnóstwo na konsole i komputery stacjonarne. Lecz czy istnieją dobre gry z tego gatunku na urządzenia mobilne? Oczywiście, że tak!

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy sześć zróżnicowanych gier akcji głównie na iOS-a i Androida, ale również na Windows Phone’a i Blackberry. Dzięki tym grom nie zdołasz oderwać się od swojego telefonu.

Najlepsze darmowe gry akcji na urządzenia mobilne

Temple Run 2

Temple Run to więcej niż gra. Można wręcz powiedzieć, że to prawdziwy fenomen na iOS-a i Androida. Pomimo że gra doczekała się mnóstwa innych wersji i imitacji, nic nie jest w stanie przebić oryginału. Przed nami sequel, który zachował wciągającą rozgrywkę poprzedniej części, dodatkowo zachwycając ulepszoną grafiką i dużą liczbą dodatkowych wyzwań.

Jak grać w Temple Run 2? To proste, twój bohater musi biec przed siebie, unikając wściekłych małp i omijając przeszkody, a przy tym zbierać monety, za które możesz następnie kupić ulepszenia. Myślisz, że gra jest zbyt prosta? Spróbuj pograć chociaż pięć minut.

Pobierz Temple Run 2 na Androida

Pobierz Temple Run 2 na iPhone’a

Pobierz Temple Run 2 na Windows Phone’a

Jetpack Joyride

W sklepach z aplikacjami na pewno znajdziesz mnóstwo gier, w których bohater porusza się automatycznie. Jednak jeden tytuł jest naprawdę wyjątkowy: Jetpack Joyride. Powody? Zabawna grafika (jak zwykle zresztą w przypadku Barry’ego Steakfriesa), dobra responsywność, liczne transformacje bohatera oraz dobrze dostosowane poziomy trudności. Czas założyć swój jetpack i do dzieła!

Pobierz Jetpack Joyride na Androida

Pobierz Jetpack Joyride na iPhone’a

Pobierz Jetpack Joyride na Windows Phone’a

Pobierz Jetpack Joyride na Blackberry

Angry Birds Transformers

Kolejna gra o wściekłych ptakach? Czy to naprawdę konieczne? Tak, bo to zupełny zwrot akcji w serii gier Angry Birds, który gwarantuje wyśmienitą zabawę.

Tym razem ptaki zamieniają się w prawdziwych wojowników, którzy muszą zmierzyć się z latającymi świniami oraz niszczyć struktury napotkane na swej drodze. Różnica polega na tym, że nasi bohaterowie muszą biec przez poziomy i mogą zmieniać się w Transformersów, aby korzystać z broni, rakiet i wszelkiego rodzaju gadżetów.

Pobierz Angry Birds Transformers na iOS-a

Pobierz Angry Birds Transformers na Androida

Despicable Me: Minion Rush

Nie wszystkie gry bazujące na filmach są w stanie dorównać swoim kinowym pierwowzorom. Tak jest jednak w przypadku Despicable Me: Minion Rush, znakomitej adaptacji animowanej serii z Gru.

W Minion Rush sterujesz sympatycznymi Minionami podczas ich rozlicznych i zwariowanych przygód w stylu Temple Run, lecz utrzymanych w estetyce filmu oraz naszpikowanych minigrami. Najlepiej unikać pokazywania tej gry dzieciom, bo kiedy to zrobiłam, ciężko mi było odzyskać telefon.

Pobierz Despicable Me: Minion Rush na Androida

Pobierz Despicable Me: Minion Rush na iPhone’a

Into the Dead

Wśród gier czasem zdarzają się i takie, które powinny być przeznaczone tylko dla dorosłych (szczególnie masakry zombie). Szał na „The Walking Dead” rozprzestrzeniający się w ostatnich latach jak wirus, nie ominął również tabletów i telefonów nowej generacji, przeradzając się w Into the Dead.

W tej grze, gdzie gracz nie ma wpływu na poruszanie się bohatera, lecz może tylko strzelać, musisz przetrwać apokalipsę zombie, mając za broń wszystko, co uda ci się znaleźć po drodze oraz zimną krew. Najlepsze jest to, że jak to zwykle bywa, Into the Dead nie jest po prostu ograniczoną wersją tego rodzaju gry, ale znakomicie przygotowanym tytułem, który porazi cię atmosferą prawdziwej grozy.

Pobierz Into the Dead na Androida

Pobierz Into the Dead na iOS-a

Pobierz Into the Dead na Windows Phone’a

Six-Guns:

Jeśli masz już serdecznie dosyć wszelkiego rodzaju zwykłych apokalips zombie, przedstawiamy bardziej klasyczną scenerię. Oto gra akcji rozgrywająca się na Dzikim Zachodzie, pełna kowbojów w stylu Johna Wayne’a.

Six-Guns oferuje 40 misji, w których przemierzasz w siodle lub pieszo wspaniałe krajobrazy i pojedynkujesz się z wrogami (czasami dość nietypowym jak na western). Dodatkowo znajdziesz w grze znakomity tryb multiplayer.

Pobierz Six-Guns na Androida

Pobierz Six-Guns na iPhone’a

Pobierz Six-Guns na Windows Phone’a

Duża różnorodność, ale jeśli chcesz więcej…

Jak widać, istnieje mnóstwo różnorodnych gier z gatunku akcji, w których znajdziesz coś dla siebie niezależnie od wieku. Większość z nich jest darmowa, ale jeśli masz ochotę wydać trochę pieniędzy na coś szczególnego, nie brakuje tytułów wartych każdej złotówki. Jako przykłady wystarczy wymienić takie klasyki, jak choćby GTA San Andreas czy Bioshock, który jest rewelacyjnie zoptymalizowany na iOS-a.

Aktualizacja artykułu z 2.08.2013 roku.

Zobacz także:

Najlepsze darmowe gry strategiczne i symulatory na urządzenia mobilne

Gdzie kupić tanio gry?

Również może Cię zainteresować