Reklama

Artykuł

Najlepsze aplikacje na iPada dla dzieci: zabawa z naukami przyrodniczymi

Maria Baeta

Opublikowany

Niech Twoje dzieci podkradają Ci iPada i cieszą się aplikacjami łączącymi naukę z zabawą, które wzbudzą w nich chęć do uczenia się i przeżywania nowych przygód.

Mimo że iPad nie jest zabawką, jak czasem sądzą nasze dzieci, to chętnie go nam zabierają i spędzają swój wolny czas, przeglądając aplikacje lub grając przez wiele godzin. Technologia jednak nie musi być zła! App Store ma w swoich zbiorach wiele świetnych aplikacji dostępnych dla dzieci w różnym wieku, które mogą pozytywnie wpłynąć na ich prawidłowy rozwój.

Najlepsze aplikacje na iPada dla dzieci: zabawa z naukami przyrodniczymi

Toca Pet Doctor [do 4 lat]

Często dzieci chcą zostać w przyszłości weterynarzami. Dla nich wszystkich, zwłaszcza tych najmłodszych, Toca Pet Doctor jest idealną aplikacją. Pozwoli ona im wcielić się w lekarzy z kliniki weterynaryjnej, gdzie będą mogli leczyć nawet 15 zwierząt z ponad 30 różnych chorób.

Ostatnio rozmawialiśmy z ekipą z Toca Boca, która powiedziała nam o przewadze ich aplikacji nad konkurencją: „Toca Pet Doctor pozwala bawić się dzieciom w bezpiecznym środowisku cyfrowym, używa zwrotów neutralnych bez względu na płeć dzieci oraz nie zawiera zewnętrznych reklam i mikropłatności wewnątrz aplikacji. Zauważyliśmy ponadto, że Toca Pet Doctor wzbudzał u dzieci ciekawość i rozwijał kreatywność, spychając na dalszy plan chęć rywalizacji oraz myśl o uzyskaniu jak najlepszego wyniku”.

Pobierz Toca Pet Doctor

Ocean: Animal Adventures for Kids [od 4 do 6 lat]

Ocean: Animal Adventures for Kids to wirtualna historia, w której dzieci odkryją ponad 30 roślin i zwierząt morskich, z którymi będą mogły wchodzić w interakcję w otoczeniu ciekawej oprawy audiowizualnej.

Część edukacyjna jest dostępna w 12 językach. Dzięki temu dzieci oprócz możliwości poznania morskiej flory i fauny będą mogły rozwijać swoje umiejętności językowe.

Dzieci, które lubią odwiedzać z rodzicami akwarium lub zoo, będą z pewnością zachwycone.

Pobierz Ocean: Animal Adventures for Kids

Grandpa in Space [od 6 do 8 lat]

Teraz czas na podróż specjalną! Grandpa in Space jest idealną aplikacją dla ciekawskich dzieci, które pragną odkryć wszystkie tajemnice kosmosu. Gra ukazuje przygody w przestrzeni kosmicznej przyjaznego, starszego pana.

Granpa in Space jest świetną aplikacja edukacyjną z dziedziny astronomii, która poprzez zabawę ułatwia przyswajanie wiedzy dotyczącej kosmosu. W środku znajdziemy 10 minigier rozwijających umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania działań matematycznych.

Pobierz Grandpa in Space

My Incredible Body [powyżej 8 lat]

W życiu każdego dziecka przychodzi taki czas w szkole, w którym zaczyna się uczyć podstaw ludzkiej anatomii. Aby utrwalić szkolną wiedzę, można pobrać aplikację My Incredible Body, która przeniesie nas do wnętrza ludzkiego ciała.

My Incredible Body jest ciekawą aplikacją. Dzięki ładnej grafice 3D oraz pełnej swobodzie sterowania dziecko ma niebywałą możliwość odkrywania krok po kroku każdego narządu ludzkiego ciała.

Jest to idealna aplikacja dla ambitnych i ciekawych świata dzieci, które pragną zostać w przyszłości lekarzami.

Pobierz My Incredible Body

Z iPadem można połączyć naukę z zabawą

W tej recenzji chcieliśmy przedstawić, jak prosta może być dodatkowa nauka z dziećmi w domu.

Najlepszym sposobem na naukę dziecka jest jego zachęcenie poprzez stworzenie prostych interakcji i przekazywanie informacji w formie zabawy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacjach dla dzieci, przeczytaj:

Obserwuj @mariabaeta na Twitterze

Również może Cię zainteresować