Reklama

Artykuł

Najlepsze aplikacje na iPada dla dzieci: malowanie, tworzenie i inne zabawy

Maria Baeta

Opublikowany

Używanie iPada przez dzieci nie jest złe. Istnieją bezpieczne i odpowiednie gry dla dzieci w każdym wieku. Oto najlepsze z nich.

Mimo, że iPad nie jest zabawką, to wiele dzieci chwyta po nasze tablety i pragnie spędzać godziny na grach lub korzystaniu z aplikacjami. Początki z technologią nie muszą być złe. W App Store znajdują się gry i aplikacje idealne dla najmłodszych, dostosowane do ich wieku i pozwalające na twórczą zabawę.

Najlepsze aplikacje na iPada dla dzieci: malowanie, tworzenie i inne zabawy

W naszym zestawieniu prezentujemy cztery aplikacje gwarantujące pobudzenie kreatywności u najmłodszych jednocześnie pomagające im we wrastaniu w dobre codzienne nawyki.

Tico Timer: czas kolorów [do 4 lat]

Kiedy dzieci są bardzo małe, powinny korzystać z tabletu przy Twojej obecności. W końcu nigdy nie wiadomo na co przyjdzie im ochota. Mogą uszkodzić tablet lub zrobić coś niepożądanego. Dlatego polecamy aplikację, w którą zagrać będziecie mogli razem. Jest nią Tico Timer.

To aplikacja, której celem jest stymulowanie dziecka poprzez dźwięki i kolory, a z drugiej strony nauka wyczucia czasu. Dzięki kolorowym kształtom, które się poruszają, dziecko może szybko nauczyć się, ile czasu zostało do kolacji lub pójścia spać albo jak długo ma szczotkować zęby.

Dzięki Tico Timer Twoje dziecko w naturalny sposób przyswoi sobie codzienne czynności i czas poświęcony na nie. To lepsze od zegarka i nudnych harmonogramów.

Pobierz Tico Timer

PicoToons Coloring Book: współczesna kolorowanka [od 4 do 6 lat]

Wasze dziecko nie lubi tradycyjnych kolorowanek? PicoToons Coloring Book to bezpieczna interaktywna kolorowanka na tablecie.

W PicoTooons artystyczne zapędy Twojej pociechy będą niemal nieograniczone. Do wyboru są różnorodne tematy jak potwory, wróżki, morskie stworzenia. Ponad 80 kolorów i 40 tekstu. Aplikacja pozwala też na zdobienie własnego zdjęcia naklejkami.

Chociaż aplikacje szczególnie poleca się dzieciom w wieku od 4 do 6 lat, to tak naprawdę jest to aplikacja dla każdego dziecka, ponieważ zawiera różne wyzwania i poziomy trudności. Starsze dzieci też nie powinny się nudzić.

Pobierz PicoToons Coloring Book

Albert: historie dla ciekawskich [6-8 lat]

Albert to idealna aplikacja dla dzieci, które lubią oglądać i czytać historie. Ta opowiada o przygodach przesympatycznego chłopca. Akcja toczy się w najróżniejszych miejscach od domu, po pokład balonu.

Albert to interaktywna historia, w której dzieci, poza poznawaniem fabuły, będą też grać w mini-gry w pełni wykorzystujące potencjał iPada. Na przykład będą musiały przesuwać przeszkody, włączyć aparat, zasymulować wiatr i wiele innych działań.

Aplikacja, choć dziecinna, jest świetnie zaprojektowana, to prawdziwy artystyczny kolaż.

Pobierz Albert

Shadow Puppet: Prezentacje dla 8-latków

Dzieci w wieku 8-lat są już dość dojrzałe, dlatego nie należy bać się zaoferować im bardziej zaawansowanych wizualnie aplikacji. Tak jest w przypadku Shadow Puppet, będącej edytorem obrazów i dźwięku, przeznaczonym dla twórczych dzieci.

Shadow Puppet jest prosty w obsłudze; dzieci wybierają zdjęcia, które chcą wykorzystać, a później tworzą z nich prezentację, o której opowiadają. Ta opowieść jest nagrywana mikrofonem iPada. W ten sposób można stworzyć swoją własną historię. Dzieci mogą w każdej chwili ją przerobić dodając i usuwając zdjęcia.

Shadow Puppet to idealne narzędzie dla dzieci chcących uwieczniać i udostępniać swoje najlepsze chwile. Mogą w ten sposób stworzyć pokaz slajdów ze zdjąć z ostatniej szkolnej imprezy, wycieczki i pochwalić się najbliższym.

Pobierz Shadow Puppet

Chcesz dodatkowych zabezpieczeń?

Wszystkie polecone aplikacje są specjalnie opracowane dla dzieci. Ich zawartość jest odpowiednia dla wieku i nie ma możliwości przypadkowego wydania pieniędzy, ponieważ nie zawierają mikropłatności.

Jeśli chcecie mieć pewność, że dzieci korzystające z tabletu i innych urządzeń nie zobaczą żadnych niepożądanych treści, to skorzystajcie z specjalnej aplikacji Zoodless. Która pozwala na bezpieczne i kontrolowane korzystanie z tabletów, smartfonów i komputerów przez najmłodszych.

Jakie są ulubione aplikacje Twoich dzieci?

Również może Cię zainteresować