Reklama

Artykuł

Najlepsze aplikacje do czytania komiksów na tablecie i komputerze

Maria Baeta

Opublikowany

Czytanie komiksów w formacie PDF jest bardzo powszechne. Ale można robić to znacznie wygodniej dzięki odpowiednim aplikacjom dla iPada, Androida oraz systemu Windows.

Coraz łatwiej można czytać komiksy w wersji cyfrowej. Najwięksi wydawcy oferują swoje komiksy już nie tylko w wersji papierowej, ale też cyfrowej, w atrakcyjnych cenach, a czasem nawet za darmo. Do tego celu należy skorzystać z wygodnej aplikacji na komputer, tablet lub smartfon. Dzięki temu zrobimy swoją własną cyfrową biblioteczkę.

Najlepsze aplikacje do czytania komiksów na tablecie i komputerze

Prezentujemy najlepsze aplikacje do czytania komiksów w wersji cyfrowej. Te programy wspierają wiele formatów i najpopularniejsze wydawnictwa. Dzięki nim w parę sekund przeniesiecie się w rysunkowy świat!

Manga Rock

Jeśli jesteście zwolennikami japońskich komiksów, to warto zwrócić uwagę na tą aplikację dla iOS i Androida. Znajdziecie w niej kolekcję 50 tysięcy komiksów w 7 językach. Manga Rock jest prosta w użyciu: wystarczy wyszukać mangę, która was interesuje, pobrać ją i zacząć czytać. Nie trzeba ładować plików, wszystko jest w aplikacji.

Manga Rock cechuje się nie tylko bogatą biblioteką, ale też narzędziami jakie wymagamy od e-czytnika. Jest tryb powiększenia, regulacja jasności oraz ustawienie kierunku czytania. Możemy więc wybrać tradycyjny japoński sposób lub doskonale nam znany zachodni.

Pobierz Manga Rock dla Android

Pobierz Manga Rock dla iOS

ComicFlow

Jeśli macie już pobrane komiksy w popularnych formatach CBR, CBZ, czy PDF, to przyda Wam się dobra aplikacja do ich przeglądania. W przypadku iOS dobrym pomysłem jest Comic Flow, aplikacja z prostym interfejsem i wieloma możliwościami. Pozwala na import 1500 komiksów na iPada lub iPhone’a.

Komiksami w Comic Flow można zarządzać poprzez iTunes lub Wi-Fi.

Pobierz ComicFlow dla iOS

Perfect Viewer

W przypadku Androida najlepszym rozwiązaniem dostępnym w Google Play jest Perfect Viewer. Tak jak sama nazwa wskazuje, aplikacja jest niemal idealna. Zawiera wiele opcji wyświetlania i wspiera wiele formatów, od PDF i JPG po GIF, CBR CBZ i wiele innych. W aplikacji możemy też tworzyć foldery, dzięki którym nawet dużą kolekcję komiksów zawsze mamy pod kontrolą.

Pobierz Perfect Viewer dla Android

Marvel Comics

Spider-Man, Kapitan Ameryka, X-Men i wiele innych serii komiksów pod jednym dachem, a właściwie w jednej aplikacji. To oferuje oficjalna aplikacja Marvela: wydawcy najpopularniejszych komiksów świata. To wirtualny kiosk z komiksami o superbohaterach.

Aplikacja Marvel Comics posiada wiele zalet. Możemy tworzyć listę życzeń, otrzymywać powiadomienia o nowych komiksach, jest też system ocen, który pozwoli nam dowiedzieć się, czy warto kupić dany komiks.

Pobierz Marvel Comics dla Android

Pobierz Marvel Comics dla iOS

DC Comics

Największym rywalem Marvela jest Detective Comics, w skrócie DC, który również ma swoją aplikację na iOS i Androida. Znajdziecie w niej zbiór komiksów z całej, ponad 75-letniej historii wydawnictwa. Podobnie, jak w konkurencyjnej aplikacji, także tutaj mamy różne opcje płatności oraz dostęp do recenzji każdego z komiksów.

Pobierz DC Comics dla Android

Pobierz DC Comics dla iOS

YACReader

Jeśli jednak mamy czytać na komputerze, to dobrym pomysłem jest skorzystanie z YACReader. Aplikacja pozwala zachować porządek w naszej kolekcji, chociażby dzięki trybowi widoku Cover Flow. Dzięki temu szybko odnajdziemy nasz ulubiony komiks. Czytanie ułatwia natomiast dobry tryb pełnoekranowy.

Pobierz YACReader dla Windows

Comic Rack

Comic Rack jest klasycznym czytnikiem komiksów, dostępnym nie tylko na komputerze, ale też w wersji na Androida i iOS. Posiada wiele opcji oraz wsparcie dla wielu formatów. Dużym atutem jest podwójny widok strony.

Jeśli zainstalujemy Comic Rack na telefonie, tablecie i komputerze możemy synchronizować komiksy pomiędzy nimi. To idealne rozwiązanie jeśli lubimy czytać w podróży.

Pobierz Comic Rack dla Windows

Pobierz Comic Rack dla Android

Pobierz Comic Rack dla iOS

Wygodniej niż na papierze

Wraz z wzrostem popularności tabletów czytanie komiksów na urządzeniach elektronicznych stało się wygodne, nie ważne czy to w formie plików PDF, czy też dedykowanych aplikacji. Ma to też swoje zalety względem wersji papierowych: oszczędność miejsca, łatwa organizacja oraz dostęp do wydań, których w Polsce łatwo nie znajdziemy. W naszej torbie możemy pomieścić setki komiksów.

Kochasz komiksy? To zapewne uwielbiasz też Batmana. Poznaj najlepsze gry i aplikacje o człowieku-nietoperzu.

Również może Cię zainteresować