Reklama

Najlepsze alternatywy dla Flappy Bird

Najlepsze alternatywy dla Flappy Bird

Flappy Bird, gra, która błyskawicznie zyskała rzesze zagorzałych fanów (i przeciwników), została niedawno usunięta ze sklepów z aplikacjami. Jeżeli jednak konwencja tej gry przypadła Wam do gustu, to nie martwcie się! Poniżej przygotowaliśmy listę najlepszych alternatyw dla Flappy Bird na iPhone’a i telefony z Androidem oraz Windows Phone.

Flappy Bird w zaledwie kilka dni stała się viralowym fenomenem, zyskując zainteresowanie mediów oraz najwyższe pozycje w zestawieniach Google Play oraz App Store. Jeszcze szybciej jej twórca skupił na sobie falę krytyki oraz posądzenia o plagiat. Skutkiem tego gra została wycofana ze sklepów z aplikacjami mobilnymi. Informacja ta została ogłoszona 8 lutego na Twitterze.

Przykro mi użytkownicy “Flappy Bird”, ale za 22 godziny “Flappy Bird” zostanie usunięta. Dłużej tego nie zniosę.

— Dong Nguyen (@dongatory) February 8, 2014

Bez względu na to, czy uznamy, że Flappy Bird to kopia Piou Piou vs. cactus czy nie, w sklepach nie brakuje podobnych do tego tytułu gier. W tym artykule chcemy Wam przedstawić kilka z nich, które według nas stanowią najlepszą alternatywę i zastąpią Flappy Bird na iOSie, Androidzie czy Windows Phone.

Flappy Bird? Nie! Flappy Chicken na Android

Flappy Chicken na Android

Choć, jak wiadomo, kurczaki nie latają, to nie ma to większego znaczenia dla twórców gry Flappy Chicken. Tytuł ten to właściwie idealna kopia Flappy Bird. Od gry Dong Nguyena różni ją wybór odmiennego rodzaju ptaka oraz grafika – zamiast pikseli, kreskówka. Reszta pozostaje niemal niezmieniona, włącznie z unikaniem rur.

Pobierz Flappy Chicken na Android

Clumsy Bird na Android

Clumsy Bird

To kolejna gra, łudząco przypominającą Flappy Bird. Różni się jednak grafiką, w której porzucono 8-bitowy styl na rzecz nieco nowocześniejszego wyglądu. Przypomina ona nieco to, co znajdziemy w Angry Birds. Nawet sama rozgrywka lekko nawiązuje do serii gier od Rovio: skradzione przez smoki jaja, które trzeba odzyskać.

Pobierz Clumsy Bird na Android

Flappy Fish na Android i Windows Phone

Flappy FishPorzuć niebo na rzecz morskich głębin. W Flappy Fish zmianie ulegają ustawienia oraz fizyka gry. Co do reszty, to pozostaje niemal całkowicie niezmieniona: pikselowa grafika, rury jako przeszkody, sterowanie za pomocą dotykania ekranu…

Pobierz Flappy Fish na Android

Pobierz Flappy Fish na Windows Phone

Jolly Fish na Windows Phone i Android

Jolly Fish Podobnie, jak we Flappy Fish, akcja gry dzieje się w wodzie, a zamiast bycia ściąganymi w dół, należy stukać w ekran, aby wydostać się na powierzchnię. Oczywiście, po drodze trzeba omijać przeszkody. Sama grafika również jest pikselowa. Dla odmiany, wprowadzono kilka urozmaiceń. Można przyśpieszyć ruch Jolly Fish przesuwając palcem po ekranie. Należy również unikać morskich żółwiów, które mają chrapkę na naszego galaretowego bohatera.

Pobierz Jolly Fish na Windows Phone

Pobierz Jolly Fish na Android

Flappy Bird na Windows Phone

Flappy Bird na Windows PhoneTa sama nazwa, ta sama grafika, ta sama rozgrywka, ale inny deweloper. Do czasu wydania Flappy Bird na Windows Phone, co już raczej nie nastąpi, ktoś wydał na ten system klona tej gry. Dzięki temu, choć już nie ma oryginalnego Flappy Bird, użytkownicy Windows Phone mają możliwość grać w bardzo podobną grę.

Pobierz Flappy Bird na Windows Phone

Ironpants na iOS

Ironpants na iOSNowa postać, inne przeszkody, ale poziom trudności rodem z Flappy Bird. W Ironpants należy ustrzec zamaskowanego bohatera przed rozbiciem się o różne przeszkody.  To już w przypadku pierwszej jest nie lada wyczynem i zapewne dlatego gra szybko zaczęła zdobywać popularność w App Store.

Pobierz Ironpants na iOS

Fly Birdie – Flappy Bird Flyer na iOS

Fly Birdie - Flappy Bird Flyer na iOS

Prawdopodobnie najbrzydszy klon Flappy Bird, jaki powstał. Statyczne tło rodem z motelu najgorszego sortu i z ptakiem wyglądającym jak martwy pingwin. Jednak Fly Birdie może stanowić alternatywę dla tych, których poziom trudności Flappy Bird doprowadza do szaleństwa.

Pobierz Fly Birdie na iOS

Fluffy vs Flappy Birds na iOS

Fluffy vs Flappy Birds na iOS Jeżeli szukacie ładnej graficznie i łatwiejszej do przejścia alternatywy dla Flappy Bird, Fluffy jest zdecydowanie dla Was. Niski poziom trudności, możliwość zbierania monet i disneyowski wygląd – oto wybór dla tych, którzy szukają czegoś mniej wymagającego, niż gra Dong Nguyena.

Pobierz Fluffy vs Flappy Birds na iOS

Splashy Fish na iOS

Gra na iOS najbardziej przypominająca Flappy Bird. Splashy Fish ma oczywiście 8 bitową grafikę, ale również atmosferę przywodzącą na myśl legendarne Super Mario Bros. W grze poruszamy się pod wodą, a jej mechanika jest identyczna, jak w tytule stworzonym przez Nguyena.

Pobierz Splashy Fish na iOS

Wiele alternatyw, a niektóre nawet lepsze niż oryginał

W sklepach z aplikacjami znajdziecie wiele gier podobnych do Flappy Bird, a nawet lepszych, niż sam oryginał. Powinno to Wam osłodzić brak tego tytułu na iPhone’a, Androida oraz Windows Phone. Większość z tych tytułów prawdopodobnie zniknie i zostanie zastąpionych przez kolejne klony i mutacje. Czyż nie to samo dzieje się w przypadku Angry Birds i Candy Crush Saga? Nim to jednak nastąpi, macie okazję przetestować wyżej wymienione alternatywy. Życzymy dobrej zabawy!

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama