Najciekawsze przepisy do użycia w IFTTT

IFTTT to serwis internetowy, który ułatwia wykonywanie pewnych czynności, automatyzując je. Dziwna nazwa pochodzi od angielskiego If This Than That, czyli w wolnym tłumaczeniu jeśli to, to tamto. Jeśli wydarzy się jedna rzecz, wykonaj następną. Sposoby na wykonywanie takich czynności nazywane są przepisami. W tym poście przedstawimy kilka najbardziej oryginalnych i szalonych.

Znajdź mój telefon

znajdź telefon ifttt

Ile to razy kładziemy gdzieś nasz telefon i potem nie możemy go znaleźć? Dzięki IFTTT możemy szybko go znaleźć, nawet bez konieczności dzwonienia z drugiej komórki. Wystarczy wysłać do IFTTT maila z odpowiednim tagiem, a serwis zadzwoni na naszą komórkę. Aby ten przepis działał, musimy mieć aktywowany kanał IFTTT dzwonienia na komórkę. Niestety, w chwili pisania tego artykułu mogliśmy go tylko aktywować na telefony z numerem ze Stanów Zjednoczonych. Miejmy nadzieję, że niedługo IFTTT będzie obsługiwał również europejskich operatorów komórkowych.

Przepis: Find my phone

Twoja historia wyjść na miasto

historia wyjsc na miasto ifttt

Jeśli lubisz dobre imprezy, wyjścia ze znajomymi do barów i restauracji, to ten przepis jest dla Ciebie. Za każdym razem, kiedy wykonamy “checkin” w aplikacji Foursquare zostanie on dodany do Kalendarza Google. Dzięki temu będziemy mieć dokładny rozkład naszych imprezowych jazd. Jeśli nie znasz Foursquare, jest to aplikacja, która po otwarciu pokazuje nam, jakie miejsca znajdują się wokół nas. Mogą to być bary, knajpy i restauracje, lub po prostu parki, ulice lub firmy. Dla tego przepisu IFTTT warto też stworzyć nowy oddzielny kalendarz w Google Calendar tak, aby nie zaśmiecać głównego kalendarza.

Przepis: Add your foursquare checkin history to your Google Calendar

Synchronizacja awatarów z Facebooka na Twittera

facebook twitter awatary synchronizacja ifttt

Facebook i Twitter to dwie największe i najważniejsze sieci społecznościowe. Często to, co publikujemy w jednej z nich chcemy opublikować i w drugiej. Dzięki IFTTT możemy zaoszczędzić trochę czasu i za każdym razem, kiedy zmieniamy awatar na Facebooku, to zmienimy go też i na Twitterze.

Przepis: When #Facebook profile picture changes, update #Twitter profile picture

Wyrwij się z beznadziejnej randki lub nudnego spotkania

telefon ratunkowy ifttt

Jeśli znajdujemy się w miejscu, z którego chcielibyśmy się wyrwać, ale potrzebujemy dobrego pretekstu, to “ważny telefon” będzie jak znalazł. Wystarczy wysłać odpowiednio otagowaną wiadomość na Google Talk, a IFTTT zadzwoni na nasze telefon.

Przepis: Rescue Call

Czy jutro będzie padać?

czy jutro bedzie padac ifttt

Ogólna prognoza pogody na nadchodzące dni jest ważna, ale często zadajemy sobie tylko jedno podstawowe pytanie: Czy jutro będzie padać? IFTTT pomoże w odpowiedzi na to pytanie, codziennie wysyłając nam na maila tę jedną kluczową informację – czy jutro będzie padać, czy nie. Nie musimy sprawdzać prognozy pogody w żadnej aplikacji, czy serwisie internetowym, aby wziąć kurtkę lub parasol.

Przepis: Send me an e-mail if there will be rain tomorrow

Złóż urodzinowe życzenia automatycznie

urodziny ifttt

To kontrowersyjny przepis, choć oczywiście w kategorii oryginalność… zajmuje miejsce w czołówce. Kto chciałby dostawać automatycznie wysyłane życzenia? Jednak, w świecie Facebooka i kilkuset znajomych w naszej sieci społecznościowej i tak najczęściej ograniczamy się do “Wszystkiego najlepszego” i “100 lat!”. Warto więc zmodyfikować zawartą w przepisie szczerą wiadomość wysyłaną jubilatowi i dostosować ją do naszych własnych przekonań.

Przepis: Automatic Happy #Birthday email from Calendar

Używacie IFTTT? Jakie zadania najchętniej automatyzujecie?

Wczytywanie komentarzy