Reklama

Najciekawsze polskie gry na PC nadchodzące w 2015 roku

Najciekawsze polskie gry na PC nadchodzące w 2015 roku

Czy w Polsce może powstać coś naprawdę fajnego? Coś, z czego bylibyśmy dumni na cały świat? Mamy książki Stanisława Lema, wafelki Prince Polo i żubry w Puszczy Białowieskiej. Teraz nadszedł czas na gry!

O tym, że polscy deweloperzy mogą podbić zagraniczne rynki, przekonaliśmy się już nie raz. Chyba najlepszym tego przykładem jest gra Wiedźmin 2, która dotarła nawet do samego Baracka Obamy.

Kto jest w stanie dorównać Wiedźminowi? Nad czym pracują teraz polscy deweloperzy? Jakie cudy wydarzą się nad Wisłą w najbliższym czasie? Sprawdziłam. Oto lista nadchodzących gier polskiej produkcji, które wkrótce mają szansę na podbicie polskiego (i nie tylko) rynku gier.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

the-witcher-3Wiedźmin to jedna z najbardziej znanych polskich serii gier, stworzona przez studio CD Projekt RED. Wspomniana już druga część gry zdobyła naprawdę duży rozgłos, ale teraz uwaga wszystkich skupia się na nadchodzącej trzeciej odsłonie Wiedźmina, która będzie kontynuować historię Geralta z Rivii. Czy kolejna część będzie lepsza niż poprzednia? Dowiemy się już pod koniec lutego!

Gra Wiedźmin 3: Dziki gon zostanie wydana na PC. Premiera 24 lutego 2015.


Superhot

superhotSUPERHOT to gra jedyna w swoim rodzaju, tworzona przez łódzkie studio Blue Brick. Niby prosty pomysł, bo jest to najzwyklejsza strzelanina. Ale jednak nie do końca.

W grze wyjątkowy jest czas, który biegnie wolniej lub szybciej w zależności od tego, jak szybko się ruszasz. Trochę jak w Matrixie możesz obserwować trajektorie lotu kul i na tej podstawie unikać postrzału. Wszystko to ujęte w minimalistyczną, ale robiącą niesamowite wrażenie oprawę graficzną.

Grę można przetestować online.

Gra Superhot zostanie wydana na PC w 2015 roku.

Cyberpunk 2077

cyberpunk2077O grze Cyberpunk 2077 zrobiło się głośno, kiedy pojawił się pierwszy trailer zapowiadający grę – możesz go obejrzeć poniżej (a w wersji HD pobierzesz go tutaj). Wideo jest po prostu niesamowite i miejmy nadzieję, że taka będzie również i gra.

Cyberpunk 2077 to gra RPG tworzona przez polskie studio CD Projekt RED, a więc to samo, które odpowiedzialne jest za Wiedźmina. Rozgrywka nawiązywać będzie do systemu znanego z popularnej gry fabularnej Cyberpunk. Daleka przyszłość, mroczne miasta, potężne korporacje i wszechogarniająca przestępczość… Czekamy na tę grę z dużą niecierpliwością.

Gra Cyberpunk 2077 zostanie wydana na PC w 2015 roku.

The Way

the-wayThe Way to niezwykle interesująca gra indie, nad którą pracuje Playway. Firma ta jest znana z sygnowania trochę bardziej komercyjnych projektów, takich jak na przykład Car Mechanic Simulator. Ale The Way to coś z zupełnie innej bajki. Gra uzyskała już aprobatę użytkowników na Steamie, a także zdobyła środki finansowe na Kickstarterze.

W dużym skrócie chodzi tu o historię miłosną. Wyruszasz na inną planetę, by przywrócić życie swojej ukochanej. Grafika w stylu retro i liczne nawiązania do klasyki gier. Gra wygląda tak dobrze, że to się po prostu nie może nie udać!

Gra The Way zostanie wydana na PC w styczniu 2015 roku.

Hard West

hardwestHard West to nadchodzący polski western od studia CreativeForge Games. Gra będzie turową grą strategiczną osadzoną w surowym miasteczku na Dzikim Zachodzie. Możemy spodziewać się pojedynków jeden na jeden w najbardziej klasycznej formie, dużej ilości strzelanin w miastach i drewnianych saloonach, a także pościgów konnych.

Gra Hard West zostanie wydana na PC w 2015 roku.

Darkwood

Darkwood to polski survival horror przygotowywany przez warszawskie studio Acid Wizard. O co chodzi w grze? Należy przetrwać samemu w ciemnym lesie. Rozgrywka dzieli się na dwa etapy. Pierwszy: dzienny, kiedy możesz eksplorować okolicę i zbierać przydatne przedmioty, i drugi, nocny, kiedy próbujesz przetrwać najazd potworów i swoje własne halucynacje.

Gra dostępna będzie na PC i Maca. W tej chwili można ją wypróbować w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam.

gra-darkwood

Wszystkie wymienione wyżej gry będą mieć swoją premierę w 2015 roku. Ale postanowiłam zrobić jeden wyjątek dla tytułu, który pojawi się jeszcze w grudniu bieżącego roku, gdyż jest to niezwykle ciekawie zapowiadająca się gra i warto o niej wspomnieć: This War of Mine.

This War of Mine

this-war-of-mineThis War of Mine to produkcja od 11 bit studios. Jest to gra wojenna, rozgrywająca się podczas współczesnego konfliktu zbrojnego. Jednak jej wyjątkowość polega na tym, że odwrócono perspektywę. Tym razem nie będziesz żądnym krwi żołnierzem, ale zwykłym cywilem, który musi przetrwać. Czeka cię ciągła niepewność i zagrożenie, konieczność podejmowania trudnych decyzji oraz szukanie kryjówek w ruinach. Gra zapowiada się niezwykle oryginalnie, ale jednocześnie na pewno będzie mocno przygnębiająca.

Gra This War of Mine zostanie wydana na PC w grudniu 2014 roku.

Na rok 2015 zapowiedzianych jest więc wiele niezwykle obiecujących gier polskiej produkcji. Dotychczasowe trailery robią wrażenie i miejmy nadzieje, że jeśli będą jakieś zaskoczenia, to tylko pozytywne.

Zobacz także:

The Witcher 3 Wild Hunt i inne nadchodzące gry o Wiedźminie

Symulatory, na jakie jeszcze czekamy w 2014 roku

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama