Najciekawsze opcje fotograficzne w systemie iOS 8, które mogłeś przegapić

We wrześniu 2014 Apple zaprezentowało nowe modele swoich smartfonów. Pojawił się iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus, a wraz z nimi iOS 8. Nowy system mobilny Apple niesie za sobą najwięcej niespodzianek dla wszystkich użytkowników sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka.

Wyginające się iPhone’y, spadek wydajności w iPhonie 4S albo wpadka z iOS 8.0.1, o tym sporo się mówiło w ostatnich tygodniach odnośnie Apple. Tymczasem my nie doświadczyliśmy tych problemów i mogliśmy spokojnie korzystać z najnowszej odsłony systemu mobilnego firmy z Cupertino. Obok całej listy zmian, które łatwo zauważyć, jest też sporo drobnostek, które dostrzegamy dopiero później. Wiele zmian dotknęło aplikację Zdjęcia oraz sam aparat. Warto na nie zwrócić uwagę, ponieważ są dość istotne.

Pierwsza rzecz, jaką można zauważyć po otworzeniu aplikacji zdjęcia, to brak katalogu (folderu) Rolka z aparatu. Został on zastąpiony katalogiem Ostatnio dodane, a wszystkie zdjęcia są dostępne w widoku Chwile. Ponadto pojawił się nowy katalog Ulubione dla wszystkich zdjęć, które oznaczyliśmy serduszkiem.

iOS Zdjęcia

Zmiany w albumach w aplikacji Zdjęcia

Nowością są też rozszerzenia, dzięki którym możemy edytować zdjęcia, korzystając z narzędzi znanych z innych programów bez wychodzenia z domyślnej aplikacji zdjęcia. Doskonałym przykładem jest skorzystanie z aplikacji POMELO.

iOS 8 Zdjęcia

Teraz możemy szybko edytować zdjęcia, korzystając z aplikacji firm trzecich

Taki sposób integracji znacznie upraszcza codzienne korzystanie z iPhone’a. Edycja zdjęć jest jeszcze wygodniejsza.

Niestety, nie wszyscy deweloperzy przygotowali już swoje aplikację na iOS 8. Zapytaliśmy o to twórców jednej z najlepszych aplikacji do edycji fotografii VSCO Cam, ale nie mieli dla nas dobrej odpowiedzi.

VSCO Cam PhotoVSCO Cam: „Nie mamy jeszcze szczegółowych informacji na ten temat”

Rozszerzenia w iOS-ie 8 dotyczą nie tylko zdjęć, ale również wideo. Jeśli zastanawialiście się, jak dodawać filtry do plików wideo, to wraz ze zmianą iOS 7 na iOS 8 nie będziecie mieć takich problemów. Wystarczy wybrać z listy aplikację do edycji wideo, na przykład iMovie, dokonać niezbędnej obróbki, korzystając z dodatkowych funkcji, a po zakończeniu edycji możemy wyeksportować pliki na przykład do YouTube’a lub Vimeo, również korzystając z nowych rozszerzeń iOS-a.

iOS 8 Photo Extensions with movies

Funkcje te działają również w przypadku filmów!

Kolejną miłą niespodzianką dla miłośników fotografii są domyślne narzędzia, których jest znacznie więcej w najnowszym systemie Apple’a. W czterech menu znalazły się niezbędne funkcje – automatyczna poprawa jakości (różdżka), kadrowanie i obracanie, filtry oraz nowe zaawansowane ustawienia jasności, kontrastu itd..

Editing options iOS Photos appPojawiło się wiele nowych opcji edycji zdjęć

To tylko drobne nowości w zakresie fotografii jakie wprowadza iOS 8. A już wkrótce iOS 8 w połączeniu z OS X Yosemite zyska świetne funkcje, jak Continuity oraz Handoff. Umożliwi to odbieranie połączeń z iPhone’a na komputerze czy wysyłanie smsów z komputera. Przede wszystkim jednak należy czekać na pomysły deweloperów i aktualizację aplikacji wykorzystujące w pełni potencjał systemu iOS.

Zobacz także:

Klawiatury z językiem polskim w systemie iOS 8?

Jak wysyłać samokasujące się wiadomości w iOS 8

Wczytywanie komentarzy