Reklama

Najciekawsze aplikacje dla Windows 8

kafelki Windows 8Nowy system operacyjny Microsoftu – Windows 8 – przynosi pierwszy raz w historii kolejnych generacji Okienek specjalny sklep z programami wbudowany w system. Znajdziemy w nim całkiem sporo różnego rodzaju aplikacji. Dla Waszej wygody wybraliśmy naszym zdaniem najciekawsze programy, które dostępne są tylko na Windows 8, lub te, które szczególnie dobrze współpracują z nowym wcieleniem systemu Windows.

Fresh Paint

Fresh paintNie, Fresh Paint nie ma nic wspólnego ze starym siermiężnym MS Paintem. Owszem, też został stworzony przez Microsoft, ale tym razem program został zrobiony tak, jak powinien być zrobiony od początku.

Fresh Paint to prawdziwe narzędzie malarskie. Nie oszukujmy się, MS Paint znany z Windows 95, XP i 7, najczęściej wykorzystywany jest przez młodszych użytkowników komputerów. Z Fresh Paint będą oni mogli naprawdę rozwinąć skrzydła. Interfejs przypomina prawdziwą malarską paletę, gdzie można mieszać barwy, aby uzyskać ten jeden, doskonały odcień. Nasze narzędzia malarskie też zostały wzbogacone i oferują nam ogromny wybór pędzli, ich kształtów i rozmiarów. A co najważniejsze, efekty naszej zabawy z Fresh Paint naprawdę cieszą oko.

Music Maker Jam

Music Maker JamMusic Maker Jam to darmowa aplikacja, dzięki której możemy zabawić się w twórcę muzyki. Program nie jest narzędziem dla profesjonalistów, dlatego nie nazwałbym efektów pracy z programem komponowaniem, tylko raczej miksowaniem. Nie zmienia to faktu, że Music Maker Jam jest bardzo prosty w użyciu i efekt końcowy naszych kreacji jest całkiem fajny.

MetroTwit

MetroTwitMetroTwit to klient serwisu społecznościowego Twitter w stylu nowego interfejsu Windows 8. Oferuje najważniejsze funkcje Twittera w czystym i przejrzystym designie kolorowych kafelków Windows 8. Jeśli nie chcesz otwierać przeglądarki internetowej, MetroTwit będzie dobrym rozwiązaniem. Jedyną wadą aplikacji dla zaawansowanych użytkowników jest brak wsparcia dla obsługi wielu kont Twittera.

Cut the Rope

Cut The Rope Windows 8Cut the Rope to gra, która podbiła serca graczy posiadających urządzenia z systemami iOS i Android. Zasady gry są proste. Na każdej planszy sympatyczny zielony stworek musi zostać nakarmiony cukierkami. Aby to się stało, musimy przecinać tytułowe liny, aby dostarczyć naszemu podopiecznemu smakołyki. Brzmi to może trochę naiwnie, ale gra jest bardzo wciągająca i wcale nie taka łatwa. Szczególnie dobrze gra się w nią na ekranach dotykowych. Warto ją więc wypróbować na tabletach z Windows 8.

YouCam

YouCamJeśli Twój komputer lub tablet z Windows 8 posiada kamerkę internetową, to musisz wypróbować program YouCam. Pozwala on nie tylko na nagrywanie wideo i robienie zdjęć, ale także na bardzo szybką ich obróbkę i dodawanie różnych efektów. Nie zrobimy za pomocą YouCam zdjęcia, które wygra następny konkurs World Press Photo, ale będziemy mieć mnóstwo zabawy wygłupiając się do kamery z naszymi znajomymi i rodziną.

Wikipedia

WikipediaBez Wikipedii trudno sobie teraz wyobrazić nasze internetowe życie. Zaglądanie do największej darmowej encyklopedii przez przeglądarkę internetową nie będzie konieczne, jeśli zainstalujemy jej “kafelkową” wersje na Windows 8. Aplikacja Wikipedia na Windows 8 zaspokaja naszą ciekawość świata serwując nam jeden polecany artykuł dziennie.

Pinball FX2

Pinball FX2Kto nie lubi sobie od czasu do czasu “popukać” w pinballa? Prosta, a relaksująca gra ukoi nerwy lub zabije kilka chwil nudy także wśród posiadaczy Windows 8. Pinball FX2 to właściwie ta sama gra, znana do tej pory z Xbox Live, zawiera tylko jednak jeden stół. Mimo wszystko świetna grafika, dźwięk oraz fizyka gry tworzą z Pinball FX2 propozycję nie do odrzucenia.

Czy próbowaliście już jakichś aplikacji Windows 8? Jeśli tak, to jakie dodalibyście do naszej listy?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama