Najbardziej przydatne programy do plików PDF

Najbardziej przydatne programy do plików PDF

jak otworzyc pdfPliki PDF są niezmiernie popularnym formatem zapisywania różnego rodzaju dokumentów tekstowych i prezentacji. Największą zaletą PDF-ów jest to, że ich wygląd nie zmienia się niezależnie od tego, na jakim systemie i w jakiej aplikacji zostaną otwarte. Dzięki temu masz sto procent pewności, że to, co zostanie przez Ciebie przygotowane, dotrze do odbiorcy bez zmian.

Ta podstawowa cecha plików PDF sprawia jednak, że ciężko jest je edytować i zmieniać, a także konwertować na inne rodzaje dokumentów. Istnieje jednak wiele programów, które pozwalają zarządzać plikami tego typu, modyfikować je i dostosowywać do swoich potrzeb. W dzisiejszym artykule przygotowałam zestawienie najbardziej przydatnych aplikacji do PDF.

1. Jak otworzyć PDF

Darmowy czytnik pdf W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się darmowym czytnikom PDF. Najpopularniejszym z nich jest niewątpliwie Adobe Reader. Pozwala między innymi czytać PDF-y, dodawać komentarze i wygodnie wypełniać formularze.

Liczne zaawansowane funkcje Adobe Reader obciążają jednak mocno komputer, przez co program może działać dosyć wolno. Warto więc wypróbować inne darmowe czytniki PDF, które oferują podobny zakres funkcji, takie jak Nitro PDF Reader czy Foxit Reader.

Liderem jeśli chodzi o prędkość jest niewątpliwie Sumatra PDF, który pozwala jedynie na odczytywanie plików PDF, ale działa naprawdę ekspresowo.

2. Jak zmienić PDF

Jak edytować pdf W przypadku gdy potrzebujesz edytować plik PDF, to znaczy usunąć z niego fragmenty tekstu, zmienić czcionkę czy dodać jakieś obrazki, masz do dyspozycji kilka różnych aplikacji. Adobe Acrobat X Pro to bardzo zaawansowany program pozwalający swobodnie modyfikować PDF, ale jest on płatny. Świetną darmową alternatywę stanowi tu PDF Editor.

Jeśli nie masz zamiaru zmieniać nic w treści dokumentu, a chcesz jedynie podzielić PDF na mniejsze części lub zmienić kolejność stron, pobierz Gios PDF Splitter And Merger lub PDF Splitter.

3. Jak zamienić PDF na DOC

pdf do doc Zamiana PDF do formatu DOC, dostosowanego do edytora tekstu Microsoft Word, jest możliwa przy użyciu specjalnych programów konwertujących. Możesz skorzystać z darmowych SmartSoft Free PDF to Word Converter lub Free PDF to Word Converter.

Pamiętaj jednak, że zamiana z PDF na DOC jest trudna do wykonania i nawet najlepszy program nie potrafi jej często w pełni dobrze wykonać. Otrzymany dokument DOC nie zawsze zachowa strukturę i wygląd oryginalnego dokumentu. W takim przypadku po prostu popraw wszelkie zmiany ręcznie.

4. Jak zamienić DOC na PDF

zamień doc na pdf Aby zamienić dokument DOC na PDF nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania. Microsoft Word, w wersji 2007 oraz 2010, pozwala łatwo zapisać plik jako DOC. Wystarczy po prostu podczas zapisywania dokumentu zamienić format pliku z “Dokument programu Word” na “PDF”.

Jeśli używasz starszej Worda, skorzystaj ze sposobu opisanego w 5 punkcie tego artykułu.

5. Jak stworzyć PDF z dowolnego pliku

programy do pdf PDF możesz tak naprawdę stworzyć z dowolnego pliku, który da się wydrukować. W tym celu możesz pobrać PDFCreator lub doPDF.

Oba programy instalują się w podobny sposób jako wirtualna drukarka. W momencie drukowania dowolnego pliku z jakiegokolwiek programu, zamiast wysyłać go na drukarkę, w prosty sposób zapiszesz go wybranym programem jako PDF.

Sprawdź także inne programy do PDF dostępne w Softonic. A Ty z jakiej aplikacji do PDF-ów korzystasz najczęściej?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji