Reklama

Artykuł

Najbardziej przerażające gry na Halloween

Maria Baeta

Opublikowany

Jesień, a zwłaszcza Halloween, to świetny czas na przerażające historie. W świecie gier znajdziemy wiele tytułów, które mogą przyprawić o gęsią skórkę! Prezentujemy najlepsze horrory wśród gier.

Zarówno na komputery PC, jak i konsole, dostępne są takie gry, które mogą przerażać. Zrobiliśmy tematyczne zestawienie, które pozwoli wam odnaleźć najatrakcyjniejsze pozycje. Wypróbujcie, którąś z tych gier, a wtedy gwarantujemy, że tegoroczne Halloween będzie niezapomniane!

Najbardziej przerażające gry na Halloween

Mroczne gry pełne strachu

Wąskie korytarze, mroczne oświetlenie, mgliste zakamarki, bohaterowie, którzy znikają lub pojawiają się znienacka, poczucie zagrożenia – to elementy typowe dla tego typu gier. Prezentujemy tytuły, które są istnym koszmarem. W których zazwyczaj akcja toczy się z widoku pierwszej osoby, a naszym celem jest rozwikłanie zagadki. Często musimy unikać śmierci i ataków zarówno chorych psychicznie osób, jak i paranormalnych postaci.

Mijają kolejne lata, a wciąż jednym z najlepszych tytułów z tego gatunku jest Amnesia: The Dark Descent. Zamknięci w pradawnym zamku musicie przeżyć. Podobnie, jak to bywa w zwykłym życiu, jesteście bezradni. Bez broni, bez wsparcia, musicie ukrywać się przed czyhającym niebezpieczeństwem, które czai się na każdym kroku. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, aby sprawdzić, czy gdzieś nie czyha tajemnicza istota pragnąca naszej krwi.

Amnesia naprawdę przeraża. Możemy poczuć się jak w piekle

Outlast to pozycja bardzo podobna. Gra zadebiutowała całkiem niedawno. Tutaj tajemniczym miejscem jest dom wariatów. Musimy obserwować wszystkie kąty. Gra w jest jeszcze bardziej przerażająca, niż Amnesia. Szaleństwo i przemoc są powszechnie obecne. Trudno jest nie być przerażonym.

Jeśli lubicie te klimaty, to nie zapomnijcie o serii gier Slender. To kultowa gra oparta o  miejską legendę. Ostatnim wydanym tytułem jest Slender: The Arrival. Nie jest to już amatorska produkcja, a profesjonalny gra. W dodatku naprawdę przerażająca. Jeśli jednak nie chcecie wydawać pieniędzy, sięgnijcie po pierwsze darmowe wersje. Również poczujecie dreszczyk emocji, gdy znikąd pojawi się Slenderman.

Slenderman pojawiający się w lesie potrafi przyprawić o drgawki

Nasi znajomi Zombie

Zombie w ostatnim czasie cieszą się olbrzymią popularnością. Pełno filmów i seriali o żywych umarlakach. Nie mogło ich zabraknąć w świecie gier. Mamy więc mniej lub bardziej przerażające tytuły. Od zabawnej animowanej gry Plants vs Zombies, po świetną i przerażającą sagę Dead Rising. Każdy znajdzie coś dla siebie, ważne, że z Zombie.

Jeśli szukamy czegoś naprawdę wstrząsającego, to doskonałym przykładem jest saga Left 4 Dead. Gra ta dostępna jest zarówno na konsole, jak i komputery PC. W przeciwieństwie do innych tytułów o strachach, tutaj możemy liczyć na wsparcie znajomych. Jeśli jednak myślicie, że bliscy wam pomogą, to jesteście w błędzie.

Left 4 Dead tryb kooperacji wcale nam nie pomoże…

Kolejna nasza pozycja o zombie nie jest stricte horrorem. Jednak jest również warta uwagi i polecenia. Mowa o The Walking Dead i dodatkach do tej gry. Tutaj nie spotkamy się z nagłym niespodziewanym atakiem zombie. Mamy jednak do czynienia z inwazją umarlaków. Spróbujcie w takich warunkach zrobić wszystko, aby przetrwać.

Dorosłym posiadaczom Playstation 3 możemy polecić The Last of us. W tej grze wiele razy znajdziemy się w krytycznej sytuacji, a nieumarli będą nas atakować z każdej strony. Co więcej, największe niebezpieczeństwo jest często niewidoczne dla oka…

W The Last of Us również zwykli ludzie mogą być niezwykle groźni

Ukryte perełki

W świecie gier, wiele tytułów wydaje się być nieciekawych na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości okazują się być one prawdziwymi perłami. Tak jest w przypadku wielu tytułów z gatunku horroru. Istnieją takie niepozorne tytuły, które potrafią wywoływać uczucie ciągłego dyskomfortu i napięcia.

Z tej kategorii polecamy Deadly Premonition. Co prawda sterowanie i grafika mogłyby być lepsze. Ale gra jest iście przerażająca. Jeśli wybaczymy grze słabą rozdzielczość i jesteśmy fanami serii Twin Peaks to będziemy zafascynowani. Warto podjąć to ryzyko. Dla nas Deadly Premonition to jeden z najdziwniejszych tytułów, w jakie mieliśmy okazję zagrać. Czy wystarczy lepsze polecenie?

Z pewnością David Lynch lubi Deadly Premonition

FPS też może przerażać

Także gry wojenne i inne strzelanki mogą budzić lęk. Jednym z pierwszych przerażających tytułów był Wolfenstein. Teraz gra doczekała się kontynuacji, a my polecamy inne gry typu FPS, które również powodują strach. Warto wspomnieć o Metro 2033, czy jego następcy Last Light. Te gry, opracowane na podstawie rosyjskich powieści, są zarazem fantastyczne i przerażające. W końcu to post-apokaliptyczny podziemny świat. Mamy więc zniszczone Moskiewskie Metro i okrutne zmutowane gatunki oraz wrogich mieszkańców.  Po prostu śmierć czyha na każdym kroku.

Innym ciekawym FPS, który może wzbudzać strach jest F.E.A.R i jego kontynuacje. Już sama nazwa mówi za siebie.  Niby zwykła strzelanka, a jednak można zacząć się bać. Szkoda, że F.E.A.R. 3 nie jest już tak udanym tytułem.

Czy FPS może być straszny?

Czas na klasykę

W naszym artykule zamieściliśmy głównie tytuły, które debiutowały w ostatnim czasie. Warto jednak wspomnieć o klasycznych tytułach. Istnieje sporo gier, które już osiągnęły status kultowy, a należą do gatunku horroru. Jedną z nich jest saga Alone in The Dark. Pomimo swojego wieku, wciąż potrafi wywołać dreszczyk emocji. Niestety grafika nie robi dziś na nikim wrażenia, a raczej zniechęca do rozgrywki.

Warto też pamiętać o Resident Evil. Nowsze części serii skupiają się bardziej na akcji, jednak warto cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie pierwsze odsłony. Te naprawdę wywoływały strach. Współczesne części również są ciekawe, ale nie wzbudzają już takich emocji, jak pierwowzór.

Nie można też zapominać o Silent Hill. Niepowtarzalna atmosfera i krajobraz gry stały się kultowe w świecie gier grozy. Co prawda ostatnie odsłony serii nie są już tak spektakularne. Trudno jednak zaprzeczyć temu w przypadku pierwszej części. Ta gra naprawdę epatowała niepokojem i grozą.

Pyramid Head to postać, która budziła postrach wśród graczy

Wybór należy do was

Każdy z nas boi się czego innego. Zaprezentowaliśmy bardzo różnorodne tytuły. Wszystkie z nich są niezwykle przerażające i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. To istne horrory, które przywrócą na myśl wasze najgorsze koszmary. Wybór należy do was.

Jaka jest wasza ulubiona gra w tym kilmacie?

Przeczytaj inne artykuły o grach:

Również może Cię zainteresować