MWC 2014 – tegoroczne podsumowanie

MWC 2014 – tegoroczne podsumowanie

Jedne z największych targów mobilnych na świecie, Mobile World Congress, kończą się właśnie dzisiaj. Jak co roku wydarzenie to jest wyznacznik najnowszych trendów i jednocześnie przeglądem tego, co wydarzyło się w ostatnich miesięcy. Co więc możemy powiedzieć o mijającym roku i co będzie się działo w roku 2014 w świecie aplikacji mobilnych?

Możecie to wszystko zobaczyć na naszym wideo podsumowaniu:

Pierwszego dnia Nokia dała nam dużo do myślenia, pokazując swój pierwszy telefon z systemem Android – Nokię X. To naprawdę niecodzienne połączenie zważywszy, że fińska firma została niedawno kupiona przez Microsoft, twórców systemu Windows Phone.

Nokia X Android Stephen Elop

Tego samego dnia targi gościły też Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka. Podczas swojego występu opowiadał głównie o swoim zaangażowaniu w projekt Internet.org, którego celem jest popularyzowanie internetu wśród krajów rozwijających się. Oczywiście, nie obyło się też bez pytań związanych z niedawnym kupnem komunikatora WhatsApp.

Mark Zuckerberg na MWC2014

Co ciekawego, drugiego dnia okazję by odpowiadać na pytania dziennikarzy miał drugi bohater tej głośnej transakcji – Jan Koum, czyli współzałożyciel wspomnianego WhatsAppa. Większość czasu spędził próbując uspokoić dotychczasowych użytkowników komunikatora i gwarantował im, że aplikacji nie czekają w przyszłość żadne drastyczne zmiany.

Jan Koum na MWC 2014

Trzeciego dnia odwiedziliśmy Ubuntu, które pracuje nad systemem operacyjnym, który będzie pracował zarówno na komputerach PC jak i smartfonach lub … zegarkach. Dlaczego właśnie na czasomierzach? Otóż to właśnie tzw. wearables, czyli inteligentne urządzenia działające pod kontrola mobilnych systemów operacyjnych były największym hitem tegorocznych targów MWC. Swoje urządzenia pokazały m. in. Samsung oraz Sony.

Dziś już ostatni dzień targów, ale możecie być pewni, że za rok też na nich będziemy!

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji