MWC 2014: Nokia zaprezentuje swój pierwszy telefon z Androidem

MWC 2014: Nokia zaprezentuje swój pierwszy telefon z Androidem

Według Wall Street Journal, już za dwa tygodnie zobaczymy pierwszy w historii telefon Nokia z systemem operacyjnym od Google – Androidem. To niebywałe połączenie jest jednocześnie długo oczekiwanym mariażem, na który z wypiekami na twarzy czeka wiele osób. Jednak zanim zaczniecie odmierzać czas do premiery, warto wiedzieć co nieco o systemie Android, który będzie zainstalowany w Nokia Normandy.

Z pewnością nie będzie to bowiem ten sam system jaki znacie z telefonów Samsunga, HTC czy LG. Według źródeł do których dotarli dziennikarze z WSJ, Android w Nokii będzie miał ograniczony dostęp do aplikacji i rozwiązań Google. W zamian pojawi się sklep Nokii z aplikacjami, mapy Here oraz usługa MixRadio, służąca do słuchania muzyki z internetu. Na podobne rozwiązanie zdecydował się Amazon kiedy modyfikował system na potrzeby swoich tabletów Kindle Fire.

Dlaczego Nokia, będąca własnością Microsoftu, decyduje się na wydanie urządzenia z systemem operacyjnym od Google? Ponieważ wspomniany model Normandy będzie urządzeniem z niższej półki, przeznaczonym na rynki rozwijające się. To właśnie tam Microsoft ma największe problemy z przebiciem się. W wielu biedniejszych krajach Azji, czy Ameryki Południowej, telefony z Androidem rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. W tym problem Microsoftu – do tej pory nie wyprodukował on żadnego taniego telefonu z tym systemem. Wygląda więc na to, że Microsoft “przeprosi się” z Androidem, by móc walczyć o rynki, na których w przeciwnym wypadku będzie po prostu bez szans.

Podobnie jak w ubiegłych latach my tez pojawimy się na targach Mobile World Congress i postaramy się pokazać Wam nowy telefon Nokii z Androidem.

Zobacz także:

Źródło, źródło zdjęcia

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji