Reklama

Artykuł

Mundial 2014: Niezbędne aplikacje do oglądania meczu ze znajomymi

Maria Baeta

Opublikowany

Zamierzasz oglądać Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2014 wraz ze znajomymi? Pomożemy ci zostać doskonałym gospodarzem futbolowej imprezy: piłka nożna, jedzenie, drinki, zabawa, a to wszystko dzięki aplikacjom.

Do Brazylii daleko, dlatego zapewne większość z nas Mundial obejrzy przed ekranem telewizora lub przed monitorem czy tabletem oglądając mecze online. Nie ma to jak wspólne oglądanie meczu ze znajomymi. Duży telewizor lub projektor, kanapa, jedzenie, picie i dużo radości dla wszystkich. Możesz się wykazać i zorganizować najlepszy piłkarski seans na świecie. Przy wsparciu ze strony aplikacji i odrobinie chęci, nie będzie to wcale takie trudne!

Mundial 2014: Niezbędne aplikacje do oglądania meczu ze znajomymi

Niech nikt nie zapomni o spotkaniu

„Jutro o 17 u mnie w domu” łatwo powiedzieć, ale nie wszyscy znajomi są w stanie zapamiętać. Nawet gdy taki komunikat wyślemy im przez Facebooka czy WhatsApp. W ostatniej chwili zostaniemy zasypani telefonami i wiadomościami z pytaniami o godzinę, miejsce oraz o to, czy mają coś przynieść.

Możemy się jednak lepiej zorganizować. Jednym ze sposobów jest organizacja wydarzenia na Facebooku lub Google+ i tam zaprosić naszych znajomych. To wygodne rozwiązanie pozwalające na umieszczenie lokalizacji, najważniejszych informacji, a także wstępną dyskusję.

Ale może zdarzyć się, że nasi znajomi nie mają Facebooka. Dlatego możemy skorzystać z innych aplikacji do organizowania spotkań. W tym celu przydatne są takie serwisy jak DoodleFasterPlan oraz Congregar. Tutaj po zarejestrowaniu stworzenie wydarzenia jest równie proste, jak na Facebooku, a naszych znajomych serwis poinformuje o wydarzeniu automatycznie mailem.

Nie zapomnij o przygotowaniu niczego

Będąc doskonałym gospodarzem nie chcesz o niczym zapomnieć. Dlatego musisz zrobić sobie listę wszystkiego, co masz zrobić, w tym zakupów itd. W tym celu polecamy aplikację Checklist dostępną na Androida, Kindle oraz przez przeglądarkę lub Checklist dla iOS. Dzięki nim możemy utworzyć proste listy rzezy do zrobienia. Do samych zakupów przyda Ci się Listonic (dla iOS oraz Android), który może synchronizować ze znajomymi.

Istnieje też oczywiście stara szkoła, czyli klasyczne lista na kartce papieru. Dla ułatwienia możesz ją przygotować na komputerze i wydrukować dzięki Printable Checkilst.

Przekąski i napoje dla wszystkich

Mimo, że goście zapewne nie przyjdą z pustymi rękoma, to jako dobry gospodarz powinieneś zaoferować im coś do przekąszenia na początek. Jeśli chcesz uciec od typowych paluszków i popcornu możesz zadziwić ich czymś bardziej wyrafinowanym ale prostym do wykonania.

Jeśli masz system iOS skorzystaj z Appetizers & Snack Recipes, natomiast na urządzeniach z Androidem zainstaluj Snack Recipes, które pomogą Ci w tym zadaniu. Jeśli masz trochę więcej czasu i poszukujesz przepisów na obiad lub kolacje skorzystaj z Epicurious dostępnego zarówno na iPhone’y jak i Androida.

Może warto zrezygnować też ze zwykłego piwa i zaproponować naszym znajomym jakieś ciekawe drinki w klimacie Brazylii. Z przygotowaniem Ginu z Tonikiem raczej problemów nieć nie będziesz, ale zrobienie dobrego Mojito to już wyzwanie. Na szczęście są darmowe aplikacje w które nam w tym pomogą. My polecamy Cocktail flow dla AndroidaiPhone’a. Do jego atutów możemy zaliczyć wyświetlanie przybliżonej ceny poszczególnych składników. Dzięki temu unikniemy zbyt dużych wydatków.

A jeśli zamierzacie wydać sporo na jedzenie i picie to dobrym pomysłem jest zrobienie wspólnej zrzutki. Istnieją aplikację, które pomagają posegregować grupowe wydatki. Polecamy Leetchi z którą unikniemy zbędnych konfliktów.

Nieco rozrywki dla wszystkich

Przed meczem jednak nie musimy tylko jeść. Może warto trochę się pobawić i rozgrzać przed piłkarskim widowiskiem, chociażby dobrą muzyką.

Oczywiście każdy ma swoje gusta, ale jeśli chcemy poczuć klimat mistrzostw to możemy spróbować oficjalnej listy Piłkarskich Mistrzostw świata w Brazylii dostępnej na Spotify. Nie zabranie tam utworów takich gwiazd jak Shakira, Ricky Martin, Queen, Pharrell Williams czy Bonnie Tyler.

A może przed oglądaniem spotkania sami zagracie ze znajomymi przed ekranem. Przed pierwszym gwizdkiem na konsoli można uruchomić FIFA 14 lub PES 2014, które są idealne do gry ze znajomymi, a mundialowa edycja pozwoli jeszcze bardziej wczuć się w klimat mistrzostw.

Niech zacznie się mecz!

Wszystko gotowe? Czas rozgrzać atmosferę i rozpocząć prawdziwą imprezę. Wcześniej nie panikuj, dzięki aplikacjom zapniesz wszystko na ostatni guzik, a goście będą zadowoleni.

Czas usiąść na kanapie, pić, jeść, bawić się i oglądać mecz ze znajomymi. Będzie to zapewne wspaniałe spotkanie nawet pomimo nieobecności biało-czerwonych na mundialu.

Nie masz telewizora, a chcesz obejrzeć wszystkie mecze online lub na urządzeniu mobilnym? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Nie chcesz przegapić ani jednego meczu podczas Mistrzostw Świata 2014? Przeczytaj nasz artykuł

Również może Cię zainteresować