Reklama

Movie Moments dla Windows 8.1: Jak edytować wideo?

Movie Moments dla Windows 8.1: Jak edytować wideo?

Wraz z Windows 8.1 pojawiła się nowa aplikacja Movie Moments (Sceny filmowe). Program ten pozwala na prostą edycję wideo nagranego, na przykład wbudowaną kamerą. Za pomocą kilku gestów lub kliknięć można stworzyć świetny, własny filmy z komentarzem i muzyką.

Przykładowe wideo


Sama aplikacja aparatu w Windows 8.1 służy wyłącznie do robienia zdjęć i nagrywania wideo. Do zaawansowanej edycji wymagane są dodatkowe narzędzia, na przykład Movie Moments (Sceny filmowe). Program ten pozwala na nagrywanie nowych filmów, ale z powodzeniem otwiera też istniejące już pliki.

Po nagraniu lub otworzeniu klipu wideo natychmiast przenoszeni jesteśmy do widoku edycji. Na osi czasu znajdziemy cztery narzędzia do wyboru.

Oto dostępne narzędzia:

  • Wybór pozycji na osi czasu
  • Przycinanie wideo na początku lub końcu
  • Wstawienie komentarza w miejscu zaznaczenia
  • Dodanie muzyki

Przycinanie filmu

Aby film zaczynał się później lub kończył wcześniej wystarczy odpowiednio przeciągnąć punkt początkowy lub końcowy. Zaznaczony obszar zostanie odcięty, będzie on widoczny na szaro. W trakcie edycji możemy ten proces cały czas kontrolować i zmieniać, w zależności od naszych upodobań.

Możemy też podzielić film na części i usunąć wybrane fragmenty w środku filmu. Przycisk potrzebny do tej czynności znajduje się w menu na dole.

Wszystkie aktywne część zostaną podświetlone na biało, te które usunęliśmy zaznaczone będą kolorem szarym.

Dodawanie komentarzy

Jeśli chcemy dodać komentarz, wybieramy odpowiednią lokalizację i klikamy w różową ikonkę z komiksowym dymkiem.

Następnie należy wybrać z lewego dolnego rogu jeden ze stylów. To nie tylko rodzaj czcionki, ale też pozycja i orientacja tekstu oraz rodzaj tła.

Następnie należy wpisać pożądany tekst. Możemy napis ten jeszcze edytować, na przykład pogrubiając go. Dodatkowo moment, w którym dodany jest komentarz, może być zatrzymany przez około sekundę. Nie mamy jednak wpływu na czas przerwy ani efekt przejścia. Teraz wystarczy kliknąć Done, aby zaakceptować komentarz.

Na osi czasu dodane komentarze pojawiają się jako różowe kropki. Przytrzymując je możemy je przeciągnąć do innych miejsc.

Dodawanie muzyki

W aplikacji Movie Moments możliwe jest zastosowanie dwóch ścieżek audio. Obok tej z filmu możemy dodać muzykę w tle. Microsoft oferuje szereg atrakcyjnych, gotowych ścieżek za darmo. Możemy też dodać własne pliki muzyczne. Ponadto, istnieje opcja wyciszenia oryginalnego dźwięku z klipu wideo. W zależności od naszego wyboru, film może być całkowicie niemy lub posiadać dodany przez nas podkład muzyczny. W aplikacji brakuje dodatkowych efektów dźwiękowych oraz zaawansowanych opcji dla ścieżki dźwiękowej.

Problemy z zapisaniem? Mamy rozwiązanie

Movie Moments dla Windows 8.1 sprawia czasami problemy podczas zapisywania. Na ekranie pojawia się następujący komunikat o błędzie: Ten film nie może być zapisany. Wystąpił problem z zapisaniem tego pliku. Spróbuj ponownie edytować i zapisać plik.

Jeśli nie chcecie stracić waszej cennej pracy, istnieje sposób na ominięcie tego błędu i zapisanie stworzonego pliku.

Należy przełączyć się dla eksploratora Windows i w Microsft.MovieMoments odnaleźć folder TempSlate. Tam znajduje się aktualna wersja edytowanych przez nas klipów. Wystarczy teraz skopiować plik do innej lokalizacji, a następnie zamknąć na chwilę aplikację Movie Moments.

Prosty program do edycji filmów

Movie Moments dla Windows 8.1 to bardzo prosta aplikacja. Nie jest ona w połowie tak zaawansowana, jak darmowe programy typu VideoPad Vide Editor. Niemniej jednak, w krótkim czasie możemy uzyskać wspaniałe rezultaty. W dodatku program doskonale dostosowany jest do urządzeń dotykowych.

Jeśli potrzebujecie przyciąć szybko pliki wideo i je udostępnić, to jest to dobra aplikacja dla Windows 8.1. Brakuje jednak większej elastyczności, możliwości pozycjonowania tekstu czy większej ilości przejść i efektów dźwiękowych. Miejmy nadzieję, że Microsoft szybko naprawi problem z zapisywaniem filmów.

Czytaj więcej o Windows 8.1:

Autorem artykułu jest Markus Kasanmascheff

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama