Mobilne płatności za pomocą Facebook Messengera coraz bliżej?

Mobilne płatności za pomocą Facebook Messengera coraz bliżej?

Facebook Messenger to obecnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Za jego pomocą można przesyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia, lokalizację czy zabawne naklejki. Wygląda na to, że już wkrótce do tego katalogu dołączą… pieniądze.

Już od kilku miesięcy słychać, że Mark Zuckerberg planuje wprowadzenie mechanizmów płatności mobilnych w swoim mulit-platformowym komunikatorze. Potwierdzać tę tezę może chociażby zatrudnienie byłego szefa PayPala – Davida Marcusa. Również samemu  Zuckerbergowi zdarzało się wspominać o tym na konferencjach, choć zawsze w dużych ogólnikach. Wygląda jednak na to, że płatności w Facebook Messengerze pojawią się szybciej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

Świadczyć o tym może opublikowany niedawno na Twitterze zrzut ekranu, który wskazuje na możliwość podpięcia do komunikatora karty kredytowej.

Oczywiście, w tym momencie funkcja ta jest niedostępna i ukryta, jednak na jej istnienie wskazują również odnośniki w kodzie samej aplikacji.

Wydaje się, że Zuckerberg myśli o zaadaptowaniu azjatyckiego modelu rozbudowanych komunikatorów z możliwością łatwego płacenia za różne dodatkowe usługi. Sam Messenger coraz bardziej puchnie i nabiera nowych funkcjonalności.

Ciekawe, co komunikator od Facebooka zaoferuje nam w przyszłości?

Źródło: VentureBeat

Zobacz także:

Facebook Messenger oraz WhatsApp ze wsparciem dla Android Wear

WhatsApp vs. Facebook Messenger: Którego z nich używać?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji