Reklama

Minecraft + MMORPG = SkySaga

Minecraft + MMORPG = SkySaga

Wiele już było prób wybicia się na sukcesie Minecrafa. Nic dziwnego, gra Mojang fascynuje i jest doskonałym przykładem tego, że w przemyśle gier najważniejszy jest pomysł i gracze. Niedawno natknąłem się na grę, która czerpie z Minecraft garściami, ale robi to tak zgrabnie i intrygująco, że warto się jej przyjrzeć. Chodzi o SkySaga, które jest połączeniem mechaniki Minecrafta i MMORPG (massively multiplayer online role playing).

Za grę odpowiedzialni są bliźniacy Oliver, którzy w przeszłości stworzyli serię Dizzy. SkySaga pozwala na eksplorowanie ogromnego uniwersum stworzonego na kształt światów generowanych w Minecraft. Zadaniem gracza jest podróżowanie, rozwiązywanie questów, zbieranie minerałów oraz tworzenie nowych narzędzi i przedmiotów. Rzućcie okiem na trailer gry:

Gra zostanie udostępniona do pobrania za darmo, ale zawierać będzie opcjonalnie mikropłatności. Nie znana jest jeszcze data premiery gry, ale jeśli chcecie być na bieżąco, zarejestrujcie się na stronie jej twórców, by otrzymywać informację na jej temat.

Zobacz także:

Microsoft nie planuje Minecraft 2. To może od razu Minecraft 3?

Minecraft Realms: pojawiły się nowe mapy i mini gry

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama