Minecraft: Jak złapać i oswoić konia?

Jedną z większych nowości w Minecraft 1.6 są konie. To naprawdę spora atrakcja, chyba nie ma osoby, która nie chciała by się przejechać 🙂 Na szczęście zwierzęta nie służą tylko do dekoracji i faktycznie można je złapać i oswoić. Chcesz wiedzieć jak to zrobić?

Konie to teraz najszybszy środek transportu dostępny w Minecraft. Warto więc zdobyć chociaż jednego i nauczyć się jeździć. Konie potrafią też skakać na duże wysokości. W zależności od wytrzymałości zwierzęcia, potrafią przeskoczyć 3 lub nawet 4 bloki. Można więc nimi wygodnie jeździć po górzystych terenach.

czym karmic konia

Jak znaleźć konia w Minecraft?

Przede wszystkim upewnij się, że jesteś na odpowiednim obszarze (biomie). Konie występują w Minecraft tylko na terenach równinnych i są dosyć rzadkie, na pewno rzadsze niż dzikie świnie czy owce. Ale jak je już znajdziesz, prawie na pewno będzie całe stado.

Jak wsiąść na konia?

Ujeżdżanie konia w Minecraft zajmuje chwilę czasu, bo zwierzęta są zupełnie nieoswojone i nie dają się łatwo zdominować. Najpierw podejdź do wybranego zwierzaka i spróbuj na niego wskoczyć, klikając prawy przycisk myszy. Koń na pewno Cię zrzuci, dlatego musisz próbować wiele razy. Jak już się trochę przyzwyczai, pozwoli Ci zostać na grzbiecie.

Cały proces potrwa krócej, jeśli przekupisz konia smakołykami. Możesz mu dać między innymi cukier, jabłko albo marchewkę, a wtedy szybciej pozwoli Ci się oswoić. Poniżej szczegółowa tabelka z informacją o tym, czym karmić konia i jaki efekt wywierają na niego przysmaki.

Czym karmic konie i jak oswoic(źródło: Minecraft.net)

Gdzie znaleźć siodło?

Samo oswojenie konia niestety niewiele daje, bo zwierzęciem nie da się w żaden sposób sterować. W tym celu potrzebujesz zdobyć siodło. Niestety nie da się go samodzielnie wytworzyć, siodło możesz tylko znaleźć już gotowe w lochach, w skrzyniach koło mob spawnerów. Zanim je znajdziesz, możesz jednak uwiązać i poprowadzić konia na smyczy.

Jak jeździć koniem w Minecraft?

Kiedy masz już siodło, załóż je na grzbiet konia, a następnie wsiądź na zwierze prawym przyciskiem myszy. Koniem steruje się strzałkami, a skacze spacją. Im dłużej przytrzymasz klawisz spacji, tym wyższy będzie skok. Aby zejść z konia wciśnij lewy przycisk shift.

Jak rozmnażać konie?

Konie możesz trzymać na swoim terenie w ogrodzonym płotem zagrodach. Kiedy masz już przynajmniej dwa, wystarczy dać im złote jabłka albo złote marchewki, które włączają tryb miłości. Nie trzeba długo czekać na pojawienie się źrebaka. Co ciekawe, w większości przypadków jest on szybszy i wyżej skacze niż jego rodzice. Dlatego warto zainteresować się hodowlą. Minus jest taki, że nowy źrebak rodzi się nieoswojony i trzeba przyzwyczajać go do siodła.

Jakie są rodzaje koni?

Konie w Minecraft występują w 7 kolorach (czyli maściach), a oprócz tego mogą mieć różne rodzaje łat. W sumie daje to całkiem sporo, bo aż 37 kombinacji wyglądu. Oprócz tego możesz spotkać konie w wersji zombie albo szkieletory, ale niestety nie da się ich oswoić. Być może odegrają jakąś inną rolę w kolejnej wersji Minecrafta.

Oprócz tego w grze możesz też spotkać osły, na których da się powiesić skrzynię. Krzyżując osła z koniem da się uzyskać muła.

Naszym zdaniem konie to jedna z najciekawszych nowości w Minecraftcie od dłuższego czasu. A Wy zaczęliście już swoją hodowlę? Czekamy na Wasze wrażenia!

Powiązane aplikacje:

Inne artykuły o Minecraft:

Wczytywanie komentarzy